Şişli'de 1 Mayıs: Taksim'e yürümek isteyen gruba polis müdahale etti!

Şişli'de 1 Mayıs: Taksim'e yürümek isteyen gruba polis müdahale etti!

Şişli’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim’e yürüyerek kutlama yapmak isteyen gruba güvenlik güçler müdahale etti.

Mecidiyeköy'den Taksim'e yürümek isteyen grubu engelleyen polis gruptaki 20 kişiyi gözaltına aldı.

Bir başka grup ise Tarlabaşı'ndan Taksim'e gitmeye çalıştı. Ancak bu gruptakiler de gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. İstanbul Valiliği toplam 212 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

ŞİŞLİ'DEN TAKSİM'E YÜRÜMEK İSTEYEN GRUP GÖZALTINDA

Şişli'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir grup, pankart açıp slogan attı. Kurtuluş'tan Osmanbey istikametine yürüyen gruba polis müdahale etti. Şişli'de 40 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

sisli-de-1-mayis-taksime-yurumek-isteyen-gruba-polis-mudahale-etti1.jpg

İSTANBUL VALİLİĞİ: 212 KİŞİ GÖZALTINDA

 İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada 212 kişinin gözaltına alındığı belirtildiği açıklama şöyle:

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk sunma, Kazancı Yokuşu'na karanfil bırakma ve basın açıklaması talebinde bulunan HAK-İŞ, TÜRKİŞ, Birleşik Kamu İş, Vatan Partisi ve TGB, Hak Sen, DİSK, TEÇ-Sen, SİME-Sen, SAHİMSen, DİSK(TMMOB-TTB-KESK) sendikalarının başvuruları, salgınla mücadele ve tam kapanma tedbirlerine uygun olmak kaydıyla Valiliğimizce değerlendirilerek belirli saat aralıklarıyla bu faaliyetlere izin verilmiştir.

İl ve ilçe Hıfzıssıhha meclislerince alınan sokağa çıkma kısıtlaması ve tam kapanma tedbirlerini ihlal ederek izin verilen sendikalar dışında ve Taksim Meydanı'na çıkmak için toplanan kişiler hakkında Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca idari işlem yapılmıştır.

Kaymakamlıklarımızca 2911 Sayılı Kanun uyarınca alınan kararlara aykırı olarak toplantı ve gösteri yapmak amacıyla toplanan, güvenlik güçlerimizce yapılan tüm uyarılara rağmen dağılmayan ve mukavemetle karşılık veren toplam 212 kişi gözaltına alınmış ve haklarında adli işlem başlatılmıştır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.