Sarıgül objektife yakalandı

Sarıgül objektife yakalandı

İstanbul Valisi, Şişli Belediye Başkanı ve Eski Mitçi aynı karede. İşte o karenin hikayesi..

Bu fotoğraf Sheraton Oteli'nin açlılışında çekildi.

İşte o karenin hikayesi..

İstanbul Valisi Muammer Güler ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Sheraton Oteli'nin hizmete girme törenine katıldı.

Açılıştan sonra salonda davetlilere sıcak ve soğuk mezeler ikram edildi.

Bu arada Eski Mitçi olarak bilinen Mehmet Eymür'de yemeğe katıldı. Yemekte uzun süre Vali Güler, Belediye Başkanı Sarıgül ve Eski Mitçi Eymür sohbet etti.

MEHMET EYMÜR KİMDİR?

Mehmet Eymür için “MİT'in karakutusu” olarak biliniyor. 1965 yılında girdiği teşkilata 33 yıl çalıştı. İşte hayatı...

MİT Konrt-terör Daire eski Başkanı.

1943 yılında İstanbul'da doğdu.Ankara Maarif Kolleji ve İTİA'dan mezun olduktan sonra baba mesleği olan MİT'çiliği seçti. 12 Mart döneminde amiri ve arkadaşı Hiram Abas ile birlikte Ziverbey köşkünde çalıştı. Çok sayıda devrimciye işkence yaptığı, Ziverbey'i kontrgerilla üssü olarak tanımladıkları iddia edildi. İstanbul'da Ulaş Bardakçı'nın öldürüldüğü, Ziya Yılmaz'ın yakalandığı ve Kızılder'de 11 THKP-C militanının öldürüldüğü operasyonlara katıldı.

1975'de Ankara MİT Bölge Daire Başkanlığına bağlı Takip Şube Müdürü oldu. 1980'de Bulgaristan'a gitti. Türk Mafya'sına sızdı. Ancak deşifre oldu ve Türkiye'ye dönmek durumunda kaldı.1982 yılında Hiram Abas ile birlikte Köşke çağırıldığı ve ASALA'ya karşı operasyonlar düzenlemekle görevlendirildiği iddia edildi. Mardin MİT Bölge Müdürlüğü ve bir sene sonra da Ankara'da Kaçakçılık ve İstihbarat Şube Müdürlüğü Başkan Yardımcılığına getirildi. 1984 Şubat'ında Genel Kurmay'dan aldığı özel izin ile Babalar Operasyonunu başlattı. Gözaltına alınanlara işkence yaptığı iddia edildi. Bu sırada edindiği bilgiler ve bağlantılar ile MİT Raporunu kaleme almaya başladı.

1988'de MİT Raporu'nun ortaya çıkması ile birlikte görevinden alınınca MİT'ten istifa etti. 1993 yılında Dev-Sol'un infaz timlerinin Eymür'e yönelik bir operasyon içinde olduğunun öğrenilmesi üzerine Şenkal Atasagun'un teklifi ile MİT'e geri döndü [Faruk Bİldirici, Sulietini Sevdiğiminin Türkiyesi, s. 186]. Mesut Yılmaz hükümeti kurulduktan sonra önce Washington'a atandı.

Alaattin Çakıcı'nın yakalanmasından sonra merkeze geri çağrıldı. Geri dönmemekte ısrar edince MİT ile ilişkisi kesildi. 1998 yılında Türkiye Şeker Fabrikalarına müşavir olarak atandı.

Halen ABD'de ikamet ediyor ve hazırladığı intermet sitesinden inandığı gerçekleri aktarıyor.

 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.