Nazlı İnönü: ‘Sarıgül bizi ölümle tehdit etti’

Nazlı İnönü: ‘Sarıgül bizi ölümle tehdit etti’

CHP Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Doçent Nazlı İnönü çarpıcı açıklamalarda bulunarak; "Sarıgül bizi ölümle tehdit etti" dedi.

ŞİŞLİ GAZETESİ'NİN HABERLERİ TEK TEK GERÇEKLEŞİYOR

Şişli Gazetesi olarak yaptığımız tüm haberlerin gerçek olduğu yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Son olarak ta Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Doç. Nazlı İnönü'nün yaptığı açıklamalar da Şişli Gazetesi'nin haberlerini doğruladı.

İNÖNÜ: “ÇOCUKLARIM İÇİN KORKUYORUM”

Nazlı İnönü, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini söyledi. Nazlı İnönü, eşine istifa etmesi için de büyük baskı yapıldığını iddia etti. İnönü, “Benden çok çocuklarım için korkuyorum” dedi

SARIGÜL İNÖNÜ İÇİN MAFYA TUTMUŞ

Hürriyet Gazetesi’nden Gülden Aydın'a konuşan Şişli’nin CHP’li Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün eşi Doç. Nazlı İnönü, Şişli Belediyesi’nde yaşanmakta olan çekişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Mustafa Sarıgül’ü kendilerini tehdit etmekle suçlayan İnönü, Sarıgül’ün “mafya tutmaktan” söz ettiğini de ileri sürdü.

İNÖNÜ DE TEHTİD EDİLDİĞİNİ İMA ETMİŞTİ

Bu konudaki tehdit tartışmaları daha önce de bizzat Hayri İnönü tarafından dile getirilmiş, kendisi son açıklamasında “Şu an için tehdit edilmediğini” belirterek, daha önce tehdit gördüğünü ima etmişti.

“SARIGÜL’Ü DÜĞÜNÜMÜZE DAVET ETMEDİK”

İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde Mantık Anabilim Dalı öğretim üyesi olan eşi Doç. Nazlı İnönü ise bu iddiaları çok açık ifadelerle dile getirdi. Nazlı İnönü, yaşanan sorunlar nedeniyle Mustafa Sarıgül’ü, oğlunun bu ay sonunda yapılacak olan düğününe davet etmediklerini de belirtti.

“SARIGÜL ÇOCUKLARIMI ÖLÜMLE TEHTİD ETTİ”

Nazlı İnönü; “Çağırmadık çünkü bize büyük zor ve kötü anlar yaşattı. Üstelik oğullarımı ölümle tehdit etti” diye konuştu. İnönü ayrıca eşine istifa etmesi için her taraftan büyük baskı olduğunu da söyledi.

Nazlı İnönü’ye yöneltilen sorular ve kendisinin yanıtları ise çarpıcı boyutlarda.

SARIGÜL 750 BİN DOLARA MAFYA TUTMUŞ

Evet, eşimle konuştuğunda. Oğullarım ABD’de oturuyorlar. İkisi çalışıyor, biri okuyor. Eşim geçen ay belediyede bazı değişiklikler yapmıştı. Değişikliklerde tehdit etmiş ve oğullarımıza New York’ta 750 bin dolara mafyadan adam tuttuğunu söylemiş. Onun üzerine eşim apar topar ABD’ye gitti, çocukları bilgilendirmek amacıyla. Ve beni kaçıracağını da ima etmiş, ‘Nazlı Hoca’yı aldırıyorum şimdi’ demiş.

“KENDİ EVİME GİDEMEDİM”

Ben bir gün eve gelmedim. Eve gidemedim, başka bir yerde kaldım o gece. Devamlı arıyorlardı, telefonumu açmadım. Emir, Mustafa Sarıgül beni arıyorlar. Neredeyim, işte herhalde ne yapacaklarsa... Bizim şoförü de aradılar, ona da açmayın, dedim. Yerimi bulmasınlar diye. Ertesi akşam Hayri geldi, ‘Ben yarın ABD’ye gidiyorum’ dedi. Ben zaten o gün savcılığa gidiyordum, Çağlayan Adliyesi’nde durdurdu eşim beni. ‘Gitme’ dedi.

SARIGÜL NAZLI İNÖNÜ’YE MESAJ ATMIŞ

‘Panikle hareket etme, bir gün düşün. Yarın bakarız’ dedi. Kendisi Ankara’daydı ve ben İstanbul’da yalnızdım. Ayrıca bana cep telefonumdan da mesaj attı Sarıgül. Sarıgül’ün attığı mesajları da saklıyorum. Ertesi sabah atmış. ‘Benim çocuklarım uyumadılar, mutsuzlar. Seninkiler mutlu olsun...’ diye bir mesaj.

“SARIGÜL HAYRİ’YE KÜFÜRETMİŞ”

Hayri, Emir Sarıgül’ün bazı görevlerini almış. 10-12 müdürün görevini değiştirmiş. Bu da normaldir değil mi? Her belediye başkanı, kendi istediği kişilerle çalışır. Bütün kıyamet, yüzde 100 legal olan, haklı olarak yaptığı görev değişiklikleri yüzünden koptu.

SARIGÜL KILIÇDAROĞLU’NUN ÖZEL KALEMİN

CEP TELEFONUNDAN İNÖNÜYE KÜFÜR ETMİŞ

Hayri, değişikliklerin yapıldığı 4 Kasım Salı günü Ankara’ya gitmişti. CHP’nin grup toplantısı vardı. O akşam Sarıgül aradığında, Hayri, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özel Kalem Müdürü’nün yanındaymış. Açmayınca Özel Kalem’in cep telefonundan arayıp Hayri’yi istemiş. Hayri’ye ağza alınmayacak küfürler etmiş. Hayri tabii ki kapatmış telefonu yüzüne. İstenirse bunlar Özel Kalem’in telefon kayıtlarından bulunabilir.

SARIGÜL İNÖNÜ’YE HAYATINLA ÖDERSİN

EŞİNİ DE ALDIRTIYORUM DEMİŞ

Sarıgül ertesi gün atlayıp Ankara’ya gitti. Adını vermek istemediğim bir milletvekili bir görüşme ayarlamış. O milletvekili gelmemiş toplantıya. Onun üzerine Sarıgül’le yalnız kalmış Hayri. Sarıgül, ‘Cep telefonlarını dışarıda bırak’ demiş. Ve işte bu tehditleri savurmuş. ‘Sen benim 40 yıllık politik kariyerimi mahvedemezsin. Bunu hayatınla ödersin’ demiş. Çocuklarımızla ilgili de ‘Dün akşam bana 750 bin dolara mal oldu. Senin çocuklarına New York’tan mafya tuttum. Sana düğün müğün yaptırmam. Şimdi Nazlı Hoca’yı aldırıyorum’ demiş. Hayri hemen beni aradı, ‘Eve gitme bu akşam’ diye. Böyle kötü şeyler yaşadık. Mafyavari tehditler. Bizim çocuklar Detroit’talar. Çok fakir, güvenilir bir yer değil. Aklım gitti. Düşünün, bütün olay Şişli’de birkaç müdürün yeri değişti diye.

“SARIGÜL’ÜN PERSONELLE ÇIKAR İLİŞKİLERİ VAR”

Bu durumun ana kaynağı personel değişikliğiyle ilgili. Yorum yapmam gerekirse çıkar ilişkileri var personelle herhalde. Demokrasilerde babadan oğula geçmez hiçbir mevki. Hele belediye başkanlığı. 15 sene belediye başkanlığı yapmış. Madem oğluna vermek istiyordu, oğlunu aday gösterseydi. Sonradan Hayri’yi zorlayıp istifa ettirip Emir’i geçirmek istiyor yerine.

“HAYATTA İLK DEFA TEHTİD ALDIK”

En değer verdiğimiz varlıklarımız çocuklarımız. Onun için allak bullak olduk. Düşünün, benim her işim aksadı. Bu eve çoktan taşınacaktım ve şu an düğün işleriyle meşgul olmam gerekirken görüyorsunuz, eve tam taşınamadım. Düğün işleriyle Allah’tan gelinim ilgileniyor. Bir taraftan üniversitede ders veriyorum. Kafamı toparlayamıyorum. Hayatımızda ilk defa ölüm tehdidi aldık. Hele çocuklar olunca insan normal düşünemiyor.

“HAYRİ ASLA EMANETÇİ BİR BAŞKAN DEĞİL”

Hayri seçilmiş bir belediye başkanı. Emanetçi bir belediye başkanı değil. Teklif ettiğinde dördümüz; Emir, Mustafa, Hayri ve ben. Hayri’ye başkan adaylığını teklif etti. ‘Emir de yanınızda yardımcı olur’ dedi. Bu kadar yani. Emanetçi gibi laflar söyleniyormuş. Katiyen öyle şeyler konuşulmadı.

“İNÖNÜ’YE GÖREVİNİ YAPTIRTMIYORLAR”

Savcılığa gidiyordum, Hayri durdurdu. 1 ay geçti aradan. Artık konuşmak gerektiğini düşündüm. Çünkü Şişli’de işler iyi gitmiyor. Hangi nedenden dolayı iyi gitmediğini kamuoyu bilsin. İç çekişme yüzünden. Görevini yaptırmıyorlar. Şu anda hiç danışmanı kalmadı. Görevini yapamaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Ondan sonra da diyecekler ki ‘Bakın başkan icraat yapamıyor.’

“İNSANLARI KORKUTUP KAÇIRIYORLAR”

Politikaya iyi insanların girmesini istedim hep. Sarıgül teklif ettiğinde Hayri’yi bu nedenle destekledim. Ama şimdi anlıyorum ki böyle kişiler neden korkup kaçıyorlar. Aklıma hep Hayri’nin dedesi İsmet İnönü’nün sözü geliyor: Bir ülkede namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça ülke kurtulmaz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.