Genel seçimlerden sonraki Şişli..!

Yıllardır Şişli’de yaşayan ve yazdıkları gerçekleşmiş , Şişli’nin bir gazetecisi olarak, kim beni bir yerde görse ilk sordukları soru; ‘Genel seçimlerden sonra Şişli Belediyesi’nde neler olacak?’ oluyor.

Bu sorular Şişli Halkı’nın ruh halini ve Şişli Belediyesi ile ilgili iç dünyalarını yansıtıyor. Normal şartlarda alacakları hizmetleri sormaları gerekirken, Şişlilinin sordukları sorulara baktığımda Şişli adına üzülüyorum

Gelelim  mevcut yönetimin genel seçim sonuçlarına göre sıkıntı yaşayıp yaşamacağı  sorusuna?

Ben iddia ediyorum ki; kurulan tuzağa düşülmez ise ne genel seçim sonuçları ne de bir başka dış etken mevcut yönetim ile ilgili bir sıkıntıyı asla yol açmayacak. Hafızanızı bir zorlayın geçmişte sürekli Şişli Belediyesi ile ilgili sansasyonlar yapılarak Hayri İnönü’nün başkanlık yapamayacağı veya yaptırılmayacağı algısı lanse ediliyordu.

Ama bir yıl geçmesine rağmen hala Şişli Belediyesi’nin başkanı Hayri İnönü. Demek ki geçmişte konuşulanların hiçbiri gerçekleşmemiş. Peki, o zaman neden böyle söylendi ve hala da söylenmeye devam ediliyor. İşte işin sırrı da burada. Mevcut yönetim ve ekibiyle ilgili, Şişli halkına bir algı yönetimi uygulanıyor. Buna ilave olarak Şişli Belediyesinden beklentiler yüksek tutularak, Hayri İnönü ve yönetiminin hizmet yapamamaları, sistem oluşturmamaları ve Şişli’nin denge unsurlarıyla ilişki kuramamaları için psikolojik harp yapılıyor.

Bu güçler Hayri İnönü’yü iyi tanıyorlar. Dolayısı ile zafiyetlerini ve korkularını da iyi biliyorlar. O güçler de bunun üzerine gidiyorlar. Sadece İnönü ile de kalınmıyor, Şişli Halkı’na da aynı sistemi uyguluyorlar. Ama asıl amaç İnönü’nün bu zafiyet ve korkuları üzerinden vurmaya çalışmaları. Sonra da halka bakın dediğimiz çıktı Hayri İnönü’den Şişli’ye fayda gelmez diyorlar. Yani bura da hem Hayri İnönü’ye hem de Şişli’de denge unsurlarına ve halka tuzak kuruyorlar.

Hayri İnönü’nün de bu korku ve zafiyetlerinden kendisinin kurtulması ve halkı da bu durumdan kurtarması gerekiyor..      

Dolayısıyla genel seçim sonuçları ne olursa olsun Hayri İnönü veya ekibi Şişli Belediye başkanlığında kalacaktır. Buradaki sıkıntı; İnönü ve ekibinin yaratılan bu havadan ve kurulan bu tuzaktan etkilenmemeleri  gerekiyor. Aksi taktirde  bu tuzağa düşmüş olurlar.   

Sıkıntı mevcut yönetimin kendi içinde yaşanacak. Tabii ki bu gidişata dur denilmez ise. Onun dışında hiçbir sıkıntı yaşatabilecek dış etken olduğunu düşünmüyorum. Bu yönetimin iyi niyetinden kuşkum yok. Ama niyetten ziyade yapılan hizmet ve yönetim anlayışı ile bu gidişata dur denilmesi şart.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.