En İyi 10 Profesyonel Oyuncu Koltuğu 2022

En İyi 10 Profesyonel Oyuncu Koltuğu 2022

En İyi 10 Profesyonel Oyuncu Koltuğu 2022

 

 

 

Çeşitli bütçelerdeki en iyi 10 oyuncu koltukları nı inceledik. Bu şık görünümlü fonksiyonel gamer koltukları rahat ve ergonomik bir koltuk arayan herkes için iyi bir seçim olacaktır.

Oyuncular olarak, oyun bilgisayarlarımıza ve bunlarla birlikte gelen grafik kartlarına, işlemcilere, monitörlere ve kasalara o kadar çok odaklanıyoruz ki, muhtemelen hepsinden daha önemli olan bir bileşeni unutuyoruz: Koltuğumuz

Günümüzde, oturma sürelerinin artmasıyla iyi bir koltukta oturmayan kişilerde bel-boyun hastalıkları ciddi anlamda artış göstermek uzmanlar bu ağrıların oluşumunu ergonomik olmayan koltuklarda uzun süre vakit geçirmekle ilişkilendirmektedir. Bilgisayar başında uzun süre çalışanlar ve oyuncular için kaliteli bir bilgisayar koltuğuna sahip olmak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Neyse ki, çalışanlar ve oyuncular için tasarlanmış uzun süreli oturuma uygun ergonomik oyuncu koltukları var. Bu alıcı kılavuzunda, şu anda mevcut olan en iyi 10 oyuncu koltuğu na göz atacağız.

Bütçenize en uygun oyuncu koltuğunu kolayca bulmanıza yardımcı olmak için kılavuzu fiyat aralığına göre ayırdık. Kendiniz için yeni bir koltuk arıyorsanız, aşağıdaki bilgisayar koltukları nı incelemeniz ihtiyaçlarınıza uygun bir şey bulmanıza yardımcı olacaktır.

 

xDrive 15’Lİ Profesyonel Oyuncu Koltuğu

xDrive 15’Lİ Profesyonel Oyuncu Koltuğu na Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Oyuncu Koltuğu desek yanılmış olmayız. Trendyol, Hepsiburada, N11 vd sitelerde en çok değerlendirilenler olarak arattığımızda 1000’e yakın yorum ve bu yorumların %90’ından 5 Yıldız almış olması hem tercih edildiğini hem de alan kişilerin memnuniyetini gösteriyor.

koltuk içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

xDrive 15’Lİ Profesyonel Oyuncu Koltuğunu incelediğimizde xDrive markasının en uygun fiyatlı ürünleri arasında yer almaktadır lakin gerek tasarımı, gerek fonksiyonelliği ve rahat oluşuyla oyuncu koltuğu alacakların ilk tercihleri arasında yer alıyor.

xDrive oyuncu koltukları, ürünlerinin rahat şekilde kullanılması ve yanlış ürün seçiminin önüne geçilmesi için oturum ve sırt genişliğine uygun maksimum boy ve kilo önerilerinde bulunmuş. 15’Lİ modeli’ni araştırdığımızda maks : 180 cm boy ve maks:90 kg aralığında olan kullanıcılara konforlu bir oturum sunacağını sitesinde belirtmiştir.

Ürün parçalarına göz atacak olursak xDrive’ın en uygun fiyatlı ürünü olmasına rağmen Metal iç aksam ve metal bağlantı noktasına sahip 2D hareketli kolçak özelliği ve 160 derece ayarlanabilir yan mekanizmalı sırt kısmı ile konforlu bir kullanım sağlamaktadır. Üründe ayrıca yukarı aşağı hareketi sağlayan sgs sertifakalı 4 class amortisör, dayanıklı büyük metal ayak ile birlikte oyuncu koltukları için özel tasarlanmış yüksek kilolara dayanıklı yeri çizmeyen özel tekerlekleri ile oluşabilecek tehlikeli durumların önüne geçmektedir. Kişilerin boyuna göre ayarlayabileceği ayarlanabilir Bel ve Boyun destekleri ile uzun saatler kullanım sırasında oluşabilecek ağrıların büyük ölçüde önüne geçmektedir.

xDrive SANCAK Profesyonel Oyuncu Koltuğu

xDrive oyuncu koltukları’nın kendine has tasarımı ile en uygun fiyatlı ikinci ürünü olan sancak serisi şık tasarımı ve ergonomik yapısı ile e-ticaret sitelerinde en çok satılan ve değerleme alan gamer koltukları arasındadır.  Dahili boyun yastığı sayesinde boyun boşluğunu tam doldururken ayarlanabilir özel kavisli bel yastığı ile de oluşabilecek bel ağrılarını en aza indirir

koltuk, sandalye içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Yan mekanizması sayesinde 160 dereceye kadar geri yatış sağlayan xDrive sancak bilgisayar koltuğu ayarlanabilir 2D kolçağı sayesinde kullanıcılarına fonksiyonel oturma seçenekleri sunmaktadır.

Sancak modelinin detaylarına indiğimizde maks : 180 cm boy ve maks:90 kg aralığında olan kullanıcılara konforlu bir oturum sunacağını sitesinde belirtmiştir.

 

 

 

xDrive GÖKTÜRK Profesyonel Oyuncu Koltuğu

xDrive Göktürk Profesyonel Oyuncu Koltuğu nu incelediğimizde ilk ilgimizi çeken kısmı diğer oyuncu koltuklarından farklı bir tasarıma sahip olmasını söyleyebiliriz. Sırt kısmında bulunan tek parça piano-black plastik hava boşluğu ile çok şık ve karizmatik bir duruşa sahip ayrıca yanal destekleri’de belinizi yan kısımlarından çok rahat bir destek sağlıyor.

koltuk içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

xDrive, Göktürk modelinin maksimum 180 cm boy ve 90 kg ölçülerine sahip kullanıcılar için uygun olduğunu sitesinde belirtmiş,  Ürüne oturduğunuzda bacak kısmınız diğer ürünlere göre biraz daha rahat olacağını söyleyebiliriz, oturum kısmının yanal destekleri rahat ve geniş oturum alanı isteyen kullanıcılar için artı bir özellik olabilir. Ayarlanabilir boyun ve bel desteği sayesinde ürünü kendinize göre ayarlarken 3D Hareketli kolçaklarınızı ister sağ ister sola yada ileri geri hareket ettirebilir ve masanız ile aynı boyuta getirebilirsiniz ki şunu da söylemeden geçmeyelim ürünlerde kullanılan kolçaklar tamamen iç-dış aksamı metal olup kırılmanın önüne geçerken kolunuzla temas eden kısmı yumuşak PU süngerden hazırlanmıştır. Ürünün geri yatışı 135 derece olup çift kollu tilt mekanizma ile konforlu bir oturum sunmaktadır.

xDrive AKDENİZ Profesyonel Oyuncu Koltuğu

xDrive oyuncu koltukları’nın en son çıkardığı model olup farklı tasarım ve vücut ergonomisine uyumu ile kısa sürede en çok satan oyuncu koltuğu arasına girdiğini söyleyebiliriz. Akdeniz serisi daha yumuşak ve rahat bir oturum isteyen kişiler için bulunmaz kaftan. Akdeniz’e oturduğunuzdaki rahatlık hissini mutlaka yaşamalısınız.

metin içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

xDrive’ın özel üretim tekniği ve süngeri ile standart oyuncu koltuklarından çok daha farklı bir rahatlığı var diyebiliriz aynı zamanda bilgisayar başında klavye’ye eğilerek oturan kişilerinde sırtını destekleyecek yapıda tasarlanan Akdeniz oyuncu koltuğu serisinin sırtı 80 dereceye kadar öne gelerek 160 dereceye kadar geri yatış sağlamaktadır.

Kumaş Oyuncu Koltuğu arayanlar için deri-kumaş hibrit seçeneği ile alcantara seçeneğini de sunmaktadır.  Üst seviye 3D kolçağı sayesinde oyun ve iş esnasında kolunuzun hareketine göre kolçağınızda hareket sağlayarak kolunuz ile tam uyum sağlar,

xDrive, Akdeniz Kumaş Profesyonel Oyuncu Koltuğu için maksimum 185 cm boy ve 100 kg ölçülerine sahip kullanıcılara konforlu bir kullanım sunacağını belirtmiştir

xDrive TUFAN Profesyonel Oyuncu Koltuğu

xDrive Tufan Profesyonel Oyuncu Koltuğu modeli, Benim alacağım koltuğun sırtı ve oturum alanı geniş olsun hem de bel boşluğumu tam doldursun diyen kişiler için tam aradıkları koltuk diyebiliriz. Hem de 195 cm boy ve 120 kg ölçülerine sahip kullanıcılar için konforlu bir kullanım sağlayacağı belirtilmiştir. Ürün  oturum ve sırt monoblok (birlikte) 135 derece geri yatış yapmaktadır buda yüksek kilolu kullanıcılar için en rahat kullanılacak mekanizma türüdür.  Tufan modelinde özel olarak tasarlanmış sırtı çevreleyen ve kavisli yapısı ile sırtımızı tamamen doldurarak oluşabilecek bel ve sırt rahatsızlıkların büyük ölçüde önüne geçmektedir.

xDrive AKDENİZ AYAK UZATMALI Profesyonel Oyuncu Koltuğu

Bilgisayar başında ayak uzatmadan oturamıyorsan bu koltuk tam sana göre, bilgisayar başında geçirilen vakit son yıllarda artarak günlük ortalama 8-10 saati bulmaktadır Bu süre içerisinde ayaklarımızın hareketsiz bir şekilde yere dik olarak durmasından kaynaklı olarak damarların sıkışması ve kan dolaşımının yavaşlamasına bağlı olarak uyuşmalar ve ağrılar meydana gelmektedir. Tamda bu noktada ayak uzatma desteği koltuğunuzun oturağının altından çıkarak bu ağrıların oluşmasının önüne geçmekte

xDrive Akdeniz Ayak Uzatmalı Profesyonel Oyuncu Koltuğu sahip olduğu açılıp kapatılabilen dayanıklı ayak uzatma aparatına sahiptir. Bu aparat sayesinde uzun süreli oturumlarda ayaklarımıza kalp tarafından pompalanan kanın stabil düzeyde pompalanmasını sağlayarak oluşabilecek ağrıların ve uyuşmaların önüne geçilmektedir ve üst düzey konfor sağlamaktadır.

xDrive Akdeniz Ayak Uzatmalı Profesyonel Oyuncu Koltuğu maksimum 185 cm boy ve 100 kg ölçülerine sahip kullanıcalar için konforlu bir kullanım sağlamaktadır.

 

 

 

xDrive MASAJLI KASIRGA Profesyonel Oyuncu Koltuğu

Masajlı Oyuncu Koltuğu kulağa hoş geliyor değil mi ? oyuncu koltuklarında standart üretimin dışına çıkan ilk firma xdrive markasıdır İnsan vücudunda günün yorgunluğu ile birlikte özellikle sırt bölgesinde kaslar gerginleşmektedir. Bu gerginleşme insanların halsiz, mutsuz, moralsiz, aşırı yorgun ve gergin bir ruh haline bürünmesine sebebiyet vermektedir. Bu durumun doğru zamanda önüne geçilmez ise birçok kalıtsal olan hastalığa neden olabilmekte. Örnek verecek olursak oldukça yaygın olan bel fıtığı da bu hastalıklardan biridir.

koltuk içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Bu durumların önüne geçmekte oturum sağlığı ve masajlı koltuklar büyük rol oynamaktadır. Özellikle artan oturum sürelerinden dolayı uzun süreli oturumlarda kan dolaşımı yavaşlamakta ve sağlık sorunlarına yol açmaktadır tamda bu noktada xDrive Kasırga Masajlı Profesyonel Oyuncu Koltuğu sırt kısmında yer alan 7 farklı masaj adaptörü ve kontrol edilebilir kumandası ile 5 farklı masaj modu, bölgesel aktifleştirme, 3 farklı hız ayarı, 5 ila 20 dakika arasında kişinin kendisine uygun olarak ayarlayabileceği süre ayarına sahip şekilde yoğun titreşim hareketi sağlayarak kan dolaşımını hızlandırmakta ve kaslarda oluşan gerginliği gevşeterek günün yorgunluğunu üzerimizden almakta, daha enerjik ve mutlu hissetmemizi sağlamaktadır.

xDrive Kasırga Masajlı Profesyonel Oyuncu Koltuğu maksimum 190 cm boy ve 120 kg ölçülerine sahip kullanıcılar için konforlu bir kullanım sağlamaktadır.

xDrive RGB AKINCI Profesyonel Oyuncu Koltuğu

Profesyonel oyuncular için içerisinde bulundukları ambiyans ve ortam oldukça önemlidir ve çoğu profesyonel oyuncu koltuğu dinamik enerjilerini ve göz zevklerini tatmin edebilmek amacı ile RGB özelliğe sahip ekipmanları tercih etmektedir. Günümüzde neredeyse oyunculara hitap eden ekipmanların hepsi RGB özelliğini taşımaktadır.