'Eğlenmek için kokain kullandım'

'Eğlenmek için kokain kullandım'

Oyuncular Seda Akman ile Durul Bazan’ın da aralarında bulunduğu 15 kişinin, "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak", "uyuşturucu ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak" suçlarından yargılanmalarına başlandı.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Özkan Ok, Coşkun Kalyoncu, Ercan Türkkan ve Ergün Türkkan ile tutuksuz sanıklar Seda Akman, ablası Eda Akman ve Durul Bazan’ın da aralarında bulunduğu 10 kişi katıldı.
Duruşmada ifadesi alınan Seda Akman, suç örgütünün elemanı olmadığını ve uyuşturucu temininde aracılık yapmadığını söyledi.
Arkadaşı olan sanık Ergün Türkkan’dan 120 YTL karşılığında kullanmak için 3-4 defa defa kokain satın aldığını ifade eden Akman, evde yapılan bir arkadaş partisinde herkes kokain kullandığı için kendisinin de denediğini belirtti.
Akman, "3-4 kez denemek, eğlenmek için, meraktan ve arkadaş ortamında kokain kullandım. Bundan dolayı kendime zarar verdim. Artık hayatımda denemek, eğlenmek amacıyla böyle bir şeye yer yok" dedi.
Bunu üzerine Cumhuriyet Savcısı Nuri Ahmet Saraç, Akman’dan arkadaşlarının isimlerini vermesini istedi.
Akman, isim vermek istemeyince savcı Saraç, "Can güvenliği nedeniyle mi isim vermiyorsunuz?" diye sordu.
Akman da, "Can güvenliği nedeniyle değil. Bu arkadaşlarımın sanat camiasıyla da ilgisi yok. Onların madde bağımlısı olduğunu düşünmüyorum" dedi.
Eda Akman da, birkaç kez kokain kullandığını ve çok pişman olduğunu belirterek, "Ergün Türkkan’dan kullanmak için bana da uyuşturucu almasını istedim. Kendisinin kar amacıyla yaptığını zannetmiyorum.
Bundan para kazandığını bilseydim arkadaşlığımı keserdim" diye konuştu.
Bunun üzerine Cumhuriyet Savcısı Saraç’ın, "Arkadaşın arkadaşa uyuşturucu temin etmesi daha büyük zarar değil mi?" diye sorduğu Eda Akman, "Ben kendim istediğim için kendime zarar verdiğimi düşünüyorum.
Onun bana zarar verdiğini düşünmüyorum" dedi.
Durul Bazan da, kimseye uyuşturucu temin etmediğini ve suç örgütü üyesi olmadığını belirterek, daha önceki ifadelerinin doğru olduğunu söyledi.

CAN GÜVENLİĞİ NEDENİYLE BİLGİ VERMEDİ

Tutuklu sanıklardan Ergün Türkkan da, uyuşturucu kullandığını belirterek, Seda Akman’la bulunduğu arkadaş ortamında uyuşturucu kullandıklarını söyledi.
Türkkan, zaman zaman tutuklu sanık Özkan Ok’un yanı sıra, "Bingöllü Umut" ile "Uche" adındaki kişilerden de uyuşturucu satın aldığını kaydetti.
Cumhuriyet Savcısı Saraç’ın bu kişilerin açık kimliklerini sorduğu Türkkan, "İfadelerimi çok açık veremiyorum. Çünkü can güvenliğimi düşünüyorum. Söyleyeceğim ifadeler devletle benim aramda olmalı. Özel çağrılırsam bildiklerimi anlatırım" dedi.
Özkan Ok da, uyuşturucu bağımlısı olduğunu ifade ederek, uyuşturucu komasında olduğu için daha önceki ifadelerini hatırlamadığını kaydetti.
Sanıklardan Coşkun Kalyoncu da, Ergün Türkkan’ın açık kimliğini vermediği "Umut"un gerçek adının "Vedat Nazlı" olduğunu iddia ederek, bu kişiyle ilgili bazı bilgiler verdi.
Tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına, ifadeleri alınan tutuksuz sanıkların duruşmalardan vareste tutulmasına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

AA


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.