10 Aralıkçılar, CHP’yi Şişli’den Muammer Keskin ve Gönen Orhan ile ele geçirmeye başlıyorlar!

CHP içerisinde, 10 Aralıkçıların CHP’yi ele geçirme planlarının olduğu konuşuluyordu. İşte, bende 10 Aralık Hareketi'nin CHP’yi ele geçirme operasyonlarına Şişli’den nasıl başladıklarını kaleme alıyorum. 

Bu operasyonda, 10 Aralık Hareketi’nin CHP’den Şişli Belediye Başkanı yaptıkları Muammer Keskin önderliğinde gerçekleştirilmeye başlanıyor.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in bu operasyondaki kullandığı en öneli ismi ise Gönen Orhan oluyor. Bunun en büyük ispatı da, Şişli Belediyesi’nde yaşanan onca sansasyonlara rağmen göz yumulması ve hiçbir müdahale yapılmamasıdır.

Muammer Keskin, Şişli Belediyesi’ni Gönen Orhan ile birlikte yönettiğini, hatta Şişli Belediyesi’ni Muammer Keskin’den ziyade Gönen Orhan’ın yönettiğini Şişli’de bilmeyen ve duymayan kalmadı.  

Şişli Belediyesi’nin hassas müdürlüklerindeki atamaları Gönen Orhan’ın yaptığını haberlerimizde tek tek dile getirmiştik. Haberlerimizde, Gönen Orhan’ın ihale aldığı başka CHP'li belediyelerde çalışan personellerin isimlerini de tek tek yazarak Şişli Belediyesi’nde işe başlatılmasını ispat olarak göstermiştik.

Muammer Keskin, Gönen Orhan’a özel kalemdeki makam odasının yan tarafında kendisine bir oda tahsis ettiğini ve Gönen Orhan’ı Şişli Belediyesi’nin müdür ve başkan yardımları ile yaptığı toplantılara dahil etmesinin de haberlerini yapmıştık.

Muammer Keskin, Gönen Orhan’ın CHP’li belediyelerden ihale alabilmesi için aracılık ettiğini de yine haberleştiren biz olmuştuk.

Muammer Keskin, CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Şişli Belediyesi’nin konuşulduğu resmi bir toplantıya, kot pantolon giymesine rağmen Gönen Orhan’ı götürmesi yaşanan faciayı ve tüm gerçekleri de ortaya çıkartan bir başka olay ve ispat olmuştu.     

Muammer Keskin, yaşanan onca olaya ve sansasyonlara rağmen bir de Gönen Orhan’ın firmasına doğrudan teminlerle ihaleler vermesi de aralarında nasıl bir birlikteliğin ve ortak bir hedeflerinin olduğunun da adeta ispatı olmuştu.

Yaşanan tüm bu olaylar da yakın zamanda resmen ve delilleriyle birlikte tarafımdan ispatlanmış olacak!

Bu ispatla birlikte de, 10 Aralıkçıların Muammer Keskin üzerinden Şişli Belediyesi’ni kullanarak Gönen Orhan aracılığıyla ekonomik olarak güçlenmesinin de ispatı yapılmış olunacak.

10 Aralıkçıların ekonomik olarak güçlenmesinden sonra, CHP’yi ele geçirebilmesi için CHP’nin genel merkez delegelerinin kendilerinden olması gerekiyor. Bu da ilçe kongrelerinde istedikleri isimlerin delege yapılmalarından geçiyor.

Muammer Keskin’in de tüm plan ve hesapları da bu doğrultuda. Genel merkezinde Şişli Belediyesi’nde yaşanan onca olaylara, bu nedenlerle ses çıkartmıyor. Hedeflerine ulaşabilmek için onca tepkiye ve sansanyonlara rağmen görmezden geliniyor.  

Muammer Keskin, 10 Aralık Hareketi’nin hedeflerini gerçekleştirebilmek için alınmaması gereken kararları almaya başlıyor. Bu aldığı kararlar; hem partiye hem kendisine hem Şişli’ye hem de 10 Aralık Hareketi’ne zarar veriyor.

Her ne kadar, şimdilik olayların farkına varamasalar da, yakın zamanda ortaya çıkacak olaylarla tüm Türkiye’de gündem olmasıyla fark edilecek.

Gönen Orhan, bir dönem Beşiktaş’ta boy göstermişti. Sonra bir bakın Gönen Orhan’ı Beyoğlu’nda göreceksiniz. Şimdi de, soluğu Şişli’de aldı. Muammer Keskin’in Şişli’den gitmesinden sonra da nerede görüneceğini zaman ve şartlar belirleyecek!

Hani, kendini çok iyi partili diye nitelendiren, ama tasmaları da birilerinin elinde olan, lafta konuşmaktan başka da hiçbir meziyeti ve karşılığı da olmayan zavallıların, bir daha bir ipe sap dahi olmayacaklarını da bilmelerinden dolayıdır ki, atılan kemiklere koşa koşa gidiyorlar.

Biz onların ağababalarını gördük, geçirdik, yazdık, çizdik. Şişli’nin tarihine not düşmüş siyasi otorite isimlerinden sonra, varlıkları ile yoklukları dahi belli olamayanların siyasi mezarlıklarda isimleri dahi yazılmayacak.

Geçmişte yaşanmış ve günümüzde yaşanan olaylara bakıldığında, görmek isteyenlerin rahatlıkla görebileceği tarihi olaylar yaşanıyor.

Ben, Muammer Keskin’in siyasi geçmişini ve o dönemde yaşanan olayları yazdığımda daha da iyi anlaşılacaktır.   

#Tarihtekerrürdenibarettir  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.