Şişlilerin, Harbiye Askeri Müze önünde başlayan Cumhuriyet yürüyüşü Şişli’de bir AVM önünde son buldu. Yürüyüş sonunda Sertap Erener konseri ile devam eden gecede Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü de konuşma yaptı.
Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 1](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_1.jpg)
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 2](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_2.jpg)
Hayri İnönü, yürüyüşe katılan yurttaşları selamlayıp, hoş geldiniz dedikten sonra konuşmasına şöyle devam etti: “Cumhuriyetimizin 92. yılını büyük onur ve kıvançla kutluyoruz. Şunu belirtmeliyim ki cumhuriyetimizin 92. Yılını Şişlide kutlamak bir onur, ayrı bir heyecan, mutluluktur.
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 3](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_3.jpg)
Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ateşi yakmak için çıktığı bu yerde onun bağımsız, çağdaş, özgür Türkiye Cumhuriyeti’ne olan inancını hissederek daha gurur verici bir duygudur.
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 4](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_4.jpg)
Biliyoruz ki cumhuriyet Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği çağdaş, uygarlık mücadelesi yolunda mücadele etmektedir. Cumhuriyet laik, sosyal ve hukuk devletine sahip çıkmaktadır. Cumhuriyet özgürlüktür.
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 5](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_5.jpg)
Cumhuriyet temel hak ve özgürlüklerimizden taviz vermemektir. Cumhuriyet özgür ve bağımsız bireyler yaratmaktır. Cumhuriyet akıldır, bilimdir.
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 6](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_6.jpg)
Cumhuriyet birlikte yaşama arzumuzu güçlü tutmaktır. Cumhuriyet kardeşliktir, umuttur, yaşamdır. Cumhuriyet bireye saygı göstermektir. Cumhuriyet tüm gençlerimizle birlikte olmak demektir.
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 7](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_7.jpg)
Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi olmaktır. Cumhuriyet genç olmaktır, Cumhuriyet hepimizin ve çocuklarımızın ortak geleceğidir. Türkiye Cumhuriyeti koca bir çınardır. Bu duygularla birlikteyiz, hep beraberiz bizde varız.
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 8](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_8.jpg)
Umutlu, kardeşçe ve Türkiye Cumhuriyeti adına geçireceğimiz günler ve yarınlar diliyorum. Çok teşekkür ediyorum.”
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 9](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_9.jpg)
Saat 21.00 sularında başlayan konserde, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Sertap Erener’e “Hoş geldiniz” diyerek çiçek taktim etti. İnönü, daha sonra halkın arasına katılarak konseri izledi.
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 10](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_10.jpg)
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 11](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_11.jpg)
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 12](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_12.jpg)
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 13](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_13.jpg)
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 14](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_14.jpg)
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 15](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_15.jpg)
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 16](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_16.jpg)
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 17](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_17.jpg)
![Şişli'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 18](https://d.sisligazetesi.com.tr/gallery/48_18.jpg)