NARKOZ VERİP EŞLERİNE TECAVÜZ EDEN KOCALAR

NARKOZ VERİP EŞLERİNE TECAVÜZ EDEN KOCALAR

H2 ekibinden Mehmet Sarışın, Ayşe Arman'ın belden aşağı yazıların usta kalemi olduğuna dikkat çekerek, en son yaptığı vajina, penis ve mastürbasyon röportajını değerlendirdi.

 


Sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada, medya sektöründe reytingin ve yüksek tirajın ilacı; konusu 'seks' ya da belden aşağı olan köşeler, haberler ve röportajlardır.

Bu nedenle medyanın, bu olayı en iyi kullanan kalemlere ihtiyacı vardır. Türkiye'nin en büyük gazetesi Hürriyet bu konuda çok şanslıdır. Çünkü Ayşe Arman gibi bir kalemşörü vardır.

Ayşe Arman, seksi, vajinayı, penisi, mastürbasyonu, öylesine ballandıra ballandıra yazar ki, okuyanın ağzı sulanır. Ayşe Arman, yazılarında, kendi yatak odasını, özelini okuyucularıyla paylaşacak,  ''mastürbasyona karşı değilim, savunurum ve severim'' diyecek kadar cesurdur, özgürdür. Kimseyi tıklamaz anlayacağınız. Aklına geleni yazar, aklına gelenle sansürsüz röportajlar yapar. Bilir ki, tüm bunları merak eden bir sürü insan vardır ama Burası Türkiye'dir, herkes hele hele kadınlar, koca baskısı ve son günlerin modası mahalle baskısı yüzünden böyle belden aşağı konulara pek giremezler. Ayşe Arman, - laf aramızda benim eşimin de hemşehrisidir kendileri- onlar adına 'Adanalıyık' deyip, alır eline kalemi.

Ayşe Arman'ın köşesine taşıdığı son konuğu, Psikiyatri Profesörü Mehmet Sungur'du. İşte o röportajdan alıntılar, okuyamayanlar için amme hizmeti yapalım.

En sık hangi cinsel sorunla karşılaşıyorsunuz?

 - Erkeklerde en sık rastlanan erken boşalma ama bize en çok ereksiyon bozukluğu vakaları geliyor. Çünkü eşler bir şekilde bununla yaşamayı öğreniyorlar. Eğer sevgili tedavi ol derse durum değişebiliyor. Mesela bir vaka geldi, 32 yaşındaki Bay G. Mastürbasyon denemelerinde hiçbir ereksiyon sorunu yok. Ancak eşiyle ilişki kurmaya kalktığında problem başlıyor. Bugüne kadar hep ereksiyon kolaylaştırıcı ilaçlar kullanmış.

 Viagra türü mü?

- Evet. Üç ilaç arasında git-gel yapılmış. Çünkü meseleye şöyle bakılmış: Her erkeğin önünde bir penis vardır. Hızlı bir tamir ve hızlı restorasyon. Tamam her erkeğin önünde bir penis vardır ama her penisin arkasında da bir erkek vardır.

 Bunun anlamı ne?

- İlaçla ereksiyon sağlamak şöyle bir düşünceye yol açıyor: “Problemi çözen ben değilim ilaç, dolayısıyla yarın bir gün ilacı kestiğim zaman aynı şeyler tekrar olacak!” Eşlerden birinde cinsel fonksiyon bozukluğu varsa, öbür eşte de aranmalı. Birini hazırladığınızda öbürü hazır değilse, cinsel birleşme amacına ulaşmamış olur. Burada tedavinin mutlaka çiftlere yönelik yapılması gerekiyor.

Mastürbasyon...

Mastürbasyon kişinin özgürlüğüdür. İstediğini yapabilirsin. Buna karşılık gerçek yaşamda yapabildiğin şeyler partnerinin isteği ile sınırlıdır. Ne kadarına izin veriyorsa o kadarını yapabilirsin. Oysa hayalin, her zaman gerçeğin ötesindedir. Seni zenginleştirir.

TEK SEANSTA VAJİNUSMUS TEDAVİSİNİN ASLI TECAVÜZ

 Kadınlarda en sık rastlanan cinsel sorunlar?

 - En sık rastlanan ilgi ve istek azlığı. Ama en çok gelen vaka vajinusmus. Bir hastam var 43 yaşında, 23 yıllık evli, kocasıyla hiç cinsel ilişkiye girmemiş. Zannediliyor ki vajinusmusu olan kadınların cinsel hayatları yok, oysa bu doğru değil, karı koca farklı şekillerde birbirlerini doyuma ulaştırıyorlar. Sadece cinsel birleşme yok.  Bana gelmeden bir sürü kötü uygulamaya maruz kalmışlar. Vajinusmus tanımı yanlış yapılıyor. “Vajinanın bir bölümünün kasılması sonucu cinsel birleşmenin olanaksız hale gelmesine" vajinismus diyorlar. Bu tanım doğru değil. Çünkü vurgu cinsel organın kasılmasına yapılıyor. Tedavi de ne oluyor o zaman? Kasılmayı ortadan kaldıracak gevşeme egzersizleri..

 Ben de öyle biliyordum...

- Hayır. Bu kadar basit değil. Bu şikayetle gelen kadının esas sorunu, vajinal penetrasyona direnç. Bir cinsel birleşme korkusu. Sadece bir kasılma değil yani. Kadın ağrım olacak, kanamam olacak diye korkuyor. Ama aynı kadın, bir kadın doğumcuya muayene olabiliyor. Biz ise kasılmaya takılıyoruz. Oysa kasılma bir sonuç. Bizim korkuya müdahale etmemiz gerekiyor. Ama bunun yerine feci uygulamalar yapıyoruz.

 Nasıl feci?

- Vajinusmus vakalarının yüzde 70’inin himeni yok, kızlık zarı yani. Doktorlar tarafından tedavi maksadıyla alınıyor. Kanamaya sebebiyet vermesin diye. Anestezi altında alınıyor. Ama zar yokken de aynı sorun devam ediyor. O zarı almanın getirdiği hiçbir fayda yok. Biz hekimler Türkiye'de ne yazık ki vajinusmusu olan ama himeni olmayan bir kadın nesli yetiştirdik. Bu kadarla bitmiyor, bir de şöyle vakalar var, Hacı karısıyla geliyor. Diyor ki, “7 yıldır evliyiz, hiç cinsel birleşme olmadı aramızda.” Bir şeyler daha anlatacaktı ki ben birden, “Bu sorunun adı vajinusmus, merak etmeyin, ben bu konuda size yardımcı olabilirim” dedim. “Sen yanlış anladın sorunu doktor bey” dedi, “Ben ondan vazgeçeli çok oldu. Karım alkolik şimdi, onu tedavi ettirmeye çalışıyorum....”

Bu tarz başka kötü uygulamalar var mı?

- Var, var. Uzakdoğu sporlarından etkilenen bir yöntem var mesela. Adı “Kadını kündeye getirmek.” Karınızın vücudunun belli yerlerine dokunuyorsunuz, kımıldayamıyor, hareket edemiyor ve o anda cinsel birleşme gerçekleşiyor. Bu mesela, bir doktorun internet sitesindeki duyurusu. Bence bir suç. Çünkü resmen tecavüz. Sonra, ağrı kesici pomatlar kulananlar var, hipnoz terapisi yapanlar, hatta vajina botoksu.... Genel anestezi altında çifti birleştirenler bile var.

 O nasıl oluyor?

 - Narkoz veriyorlar, kadın kendinden geçmişken kocası onunla ilişkiye giriyor.

Şİmdi Ayşe Arman bu röportajı yazmasa, okuduktan sonra ''ha'' diyen, jetonları düşen birçok kadın hala tecavüze uğradığını bilmeyecekti.

Ayşe Arman'ın ''amme hizmeti''ni desteklemek lazım.
Bu da nasıl olur.
Onun yazılarını hep, ''okuyarak!.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.