KPPS bugün 81 merkezde yapılıyor

KPPS bugün 81 merkezde yapılıyor

Lisans adaylarına yönelik KPSS, bugün ÖSYM tarafından 81 il merkezi ve Lefkoşa'da yapılacak. 4 oturum halinde yapılacak sınavın adaylar hangi oturumuna girecek?

Sınav, bu sabah ve öğleden sonra, 1 Temmuz Pazar günü sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturumda gerçekleştirilecek.

Sınavın sabah oturumuna 309 bin 968, öğleden sonra oturumuna 212 bin 928, pazar sabah oturumuna 65 bin 631, pazar öğleden sonra oturumuna 42 bin 977 aday katılacak.

Sınavın sabah oturumları saat 09.30'da, öğleden sonra oturumları ise 14.30'da yapılacak.

Adayların sınava gelirken yanlarında, ÖSS'deki gibi sınava giriş ve kimlik belgeleri, nüfus cüzdanları, bir fotoğrafları ile yumuşak uçlu kalem ve silgi bulundurmaları gerekiyor.

Sınavın sabah oturumunda Genel Yetenek, Genel Kültür ve yabancı dil, öğleden sonraki oturumunda Eğitim Bilimleri, pazar günü sabah oturumunda Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe; öğleden sonraki oturumunda Çalışma Ekonomisi ve Endüstrisi İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler testleri uygulanacak.

Sabah oturumunda Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin yanıtlanacağı birinci bölüm 2 saat, yabancı dil testinin yanıtlanacağı ikinci bölümün süresi 1 saat, öğleden sonra oturumu 2.5 saat sürecek.

Pazar günü sabah ve öğleden sonraki oturumların süresi ise 3.5 saat olacak.

Sınavda, Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin uygulanacağı sabah oturumuna tüm adaylar katılacak.

Sınavın diğer oturumlarına, adaylar girmek istedikleri kadroların gerektirdiği koşullara göre katılacaklar. Öğretmen adaylarının, sabah ve öğleden sonraki oturumuna girmeleri gerekiyor.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.