"Koalisyon iddiası fesatçıların işi"

"Koalisyon iddiası fesatçıların işi"

MHP lideri Bahçeli, gündemlerinde CHP ile koalisyon olmadığını söyledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''son günlerde güçlerinin farkına varanların MHP'nin koalisyon yapacağı iddialarını ortaya attıklarını'' belirterek, ''Gündemimizde asla böyle bir koalisyon yok, bu iddialar fesatçıların işi'' dedi.

Bahçeli, partisince Mersin Metropol Miting Alanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasında, MHP'nin koalisyon yapacağı iddiaları ve çiftçinin sorunları üzerinde durdu.

Bahçeli, seçmenlerden seçim gününde oylarını MHP'ye vermelerini isteyerek, ''Üç hilale mührü basın. Bilesiniz ki ne zaman ki bizleri tek başına iktidara taşırsanız, işte o zaman Mersinliye (ananı da al git) diyen zihniyetin ensesinden tutarak Türkmen annelerin mübarek ellerini birer birer öptüreceğiz'' diye konuştu.

''Hedeflerinin Anayasa'yı değiştirecek meclis çoğunluğuna ulaşmak olduğunu'' ifade eden Bahçeli, son günlerde güçlerinin farkına varanların MHP'nin koalisyon yapacağı iddialarını ortaya attıklarını'' belirterek, şunları söyledi:

''Bizim hedefimiz MHP'yi tek başına iktidara ulaştırmak. MHP'nin yükselişi başkalarını paniklettirdi. Şimdi de yeni bir fesadın peşindeler. Şimdi bir fitne oluşturma amacındalar. İktidarlarını kaybedeceklerini anlayınca her yalana iftiraya, saldırıya tutunmak zorunda kalıyorlar. Bunların kim olduğunu biliyorsunuz. Sözüm ona MHP'ye gönül vermiş vatandaşlarımın aklına ve gönlüne kuşku düşürmek istiyorlar. Yıllardır yüzünüze bakmayan, bürokrasiden tasfiye ederken sinsi bir zevk duyan bu zihniyet, şimdi oylarını almak için (milliyetçi kardeşlerim) diyorlar. Bunun sebebini ben söyleyeyim çünkü korku dağları aşmıştır.

Barzani'ye (kardeşim) diyen, katile (sayın) diyen, bölücü ile dost olan bu ilkel zihniyetin kara propagandasına benim milliyetçi, ülkücü kardeşlerim inanacaklar da MHP'ye oy vermekten vaz mı geçecekler? Böyle şey mümkün mü? Bu ülkeyi yolan, soyan, yolsuzlukla perişan hale getiren, milleti birbirine düşüren, 36 etnik parçaya bölerek milli dokuyu tahrip edenlerden sandıkta hesap sorulacaktır.''

Bahçeli, ''iktidarın terör örgütü PKK uzantılarıyla kurdukları ittifakı saklamaya çalıştığını, seçim sonrası mecliste oluşmasını düşündükleri şer cephesini gözlerden kaçırmaya çalıştıklarını'' iddia ederek, şöyle konuştu:

''Aziz dava arkadaşlarım, biz yolumuza tek başımıza çıktık. Dava arkadaşlarım biz yolumuza tek başına iktidar için çıktık. İttifak arayışları reddettik. Öyle bir söylemi zayıflık olarak telakki ettik, sizlere güvendik. Hedefimizi hep yüksek tuttuk ve her yerde, her zaman, her ortamda ittifakımızın sandık önünde milletimizle olacağını söyledik. Hiç bir partiye işbirliği yapamayacağımızı sürekli vurguladık. Maksadımız partiler değil, bunlara oy vermiş sağduyulu tabanı milliyetçilerle buluşturmaktı.

Hiçbir kişi kurum ve parti ile pazarlık yapmadık, yapmayacağız. Seçim görününce diğer partilerin yaşadığı hilelerden uzak durduk, entrikalardan uzak durduk, ölçülü, temiz, demokratik bir duruş gösterdik, her şey milletimizin önünde ve hakemliğinde gerçekleşti. Hedefimizde asla bir başka partiyle koalisyon yok.''

AK Parti'nin 4 yıl 8 aydır iktidarda olduğuna dikkati çeken Bahçeli, ''Türkiye tek başına iktidar gücüyle ağır bir yıkım yaşadı, bu yıkım Türkiye'nin her vatan köşesinde açıkça görülüyor, her tarafta bu tahribatın izi var'' dedi.

Bahçeli, ''tarlaların kuruduğunu, bereketsiz kaldığını, gübre, mazot ve tohumluğun ateş pahası olduğunu, gözü yaşlı çiftçinin canının telaşına düştüğünü, tezgahların kapandığını, şartellerin indiğini, esnafın boynunun bükük kaldığını, sanayicinin can çekiştiğini, yabancı mallarla rekabet edemediklerini'' savundu.

-İTHALAT-

İthalat artışına dikkati çeken Bahçeli, ''Türkiye'nin üretmeden tükettiğini, serbest bölgelerde firmaların kapandığını, ithal malın her yanı sardığını, dürüst iş adamının sıkıntılı olduğunu, memur, işçi, dul, yetim ve emeklinin ise açlık sınırında kaldığını, vatandaşın umutsuz olduğunu bildirdi.

Bahçeli, ''Başbakan'ın Avrupa'da pısırık, köylünün karşısında cesur, Barzani'ye teslim, çiftçinin anasına küstah, bölücü ile kol kola ama üreticiye düşman, hak arayana ses çıkarana karşı zalim'' olduğunu savunarak, şunları kaydetti:

''Tarımla beslenen nüfus, toprağından kopmak üzere. Bu gidişle serbest rekabet adı altında çiftçilik ve bahçecilik bitecek. Türkiye yabancı ülkelerden gelen meyve ve sebzenin cenneti olacak.

Bu kötü tablo karşısında Başbakan çocuklarıyla meşgul, bakanları da çocuklarıyla meşgul. Yabancı kazanacak köylü kaybedecek, ithalatçı danışman ve partizan kazanacak çiftçi kaybedecek. Oyunun aslı bu.''

Bahçeli, meydandaki topluluğa, ''Hanginizin işleri iyi, hanginiz mutlusunuz?'' diye sorduktan sonra, ''Aranızda (ben iyiyim) diyeniniz varsa yangın size ulaşmamış olabilir. Çünkü, yolsuzluk rüzgarları talanları devam edecek, bu rüzgar yangını size doğru dayanacaktır. Bu ekonomik anlayışın sonu yoktur. Borç hepimizi tüketecektir. Sakın ola yanlış tercih yapmayın'' dedi.

-AK PARTİ'NİN MİTİNGİ-

Bahçeli, konuşması sırasında, medya mensuplarına da seslenerek, aynı alanda AK Parti'nin yaptığı mitingin de hatırlanmasını istedi.

Bahçeli, ''Buraya gelip miting yaparak, gövde gösterisini Bozkurtların yuvasında yaptım diye ortalıkta dolaşanlar, o mitingle bugünkü tabloyu yan yana koyup baksınlar. Bu kalabalık bir kat değil, en az iki kattır. Başbakan, mitinglerde gizli çekimler yapacaksan iyi çekim yaptır. Mitinglerimize provokatör göndermek istiyorsan da devam et. Bizim anketimiz bu meydanlardır, kamuoyu yoklamamız da buradadır'' diye konuştu.

Topluluğa seslenerek, 23 Temmuzda evet mührünü üç hilale basmalarını isteyen Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı:

''Sabırla, metanetle, sükunetle, korkuyla bu seçimi beklediniz. 1698 gündür AK Parti iktidarda, kanunsuzlar sokakta, Ali dibolar sahnede, aziz şehitlerimiz omuzlarımızda. Onlar 1698 gündür iktidarda ama hesap günü yakındır. Avrupa'ya teslim olanlar, Türk evladına (ananı al git) diyenlerden, cumhuriyetimizin değerlerini tahrip edenlerden, (vatan bölünmez) diyenleri susturmaya çalışanlardan hesap sorulacaktır. MHP'yi tek başına iktidara götüren bu süreçte yolunuz açık olsun.''


AAHABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.