Kilise mayo reklamlarını yasaklattı

Kilise mayo reklamlarını yasaklattı

Amerika'nın ışıltılı panoları ile göz kamaştıran Manhattan’daki Times Square'de "müstehcen" bir ilandan rahatsız olan kilisenin mahkemeye yaptığı başvuru kabul edildi.

Hâkimler, Amerika’nın en pahalı ilanlarının asıldığı meydanda kullanılan mayolu çıplak kadın resimlerini barındıran afişin akıbeti hakkında karar verilene kadar söz konusu ilanın durdurulmasına karar verdi.

MAHKEME KARARIYLA YASAK

Broadway'deki Novotal binasında bulunan kilisenin Papazı Rhodes, mahkemeye yaptığı şikâyetinde, bahse konu billboardlardaki mahrem görüntünün çocuklar için uygun olmadığının herkes tarafından bilindiğini, söz konusu afişin kilisenin ve ayrıca ibadete gelen cemaatin değerlerine aykırı ve ahlaksızca olduğunu belirtti. Mahkemenin geçici olarak kaldırdığı resimli ilanların Washlet adındaki bir klozet şirketine ait olduğu, bahse konu şirketin ilanla yapmak istediği şeyin yeni ürününün sıcak su ve hava kullanılarak taharet yapılabilme özelliğini ön plana çıkarmaya çalıştığı öğrenildi.

İLANLARA AHLAK ÖLÇÜSÜ

Yargıç, kararını vereceği zamana kadar ilanın yayımlanmasını durdururken, Kilise'den 90 bin dolar güvence aldı. Kilise'nin aleyhinde bir karar alınması durumunda karşı tarafta oluşacak zararının tanzim edilmesinde kullanılmak üzere söz konusu güvencenin alındığı açıklandı. ıki katlı billboardın tasvir ettiği görüntüyü "ahlaksızca" bulan Kilise, bir zamanlar Times Square'nin aile merkezli ve temiz bir mekân olduğunu, şimdilerde ise kötü, keyifsiz ve "dikiz gösterileri"ne açık bir yer haline geldiğini açıkladı.

BugünHABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.