Kemal Şahin; ‘Tevfik Göksu, borç karşılığında camiyi sattı’

Kemal Şahin; ‘Tevfik Göksu, borç karşılığında camiyi sattı’

Esenler Belediyesi'nin CHP'li Meclis üyesi Kemal Şahin, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun Esenler’deki Güneştepe Camisi’ni borcu karşılığında devrettiğini söyledi.

“AK PARTİLİLER DAHİ BİLMİYOR”

Kemal Şahin; Başkan Göksu’nun Esenler’deki Güneştepe Camii'nin belediyenin borcuna mahsuben 33 milyon liraya Maliye Hazinesi’ne devredilmesi için yetki aldı. Caminin devredileceğini Ak Partililere dahi söylenmediğini iddia etti.

MECLİS ÜYELERİNE BİLGİ VERİLMEDİ

Tevfik Göksu, önceki gün olağanüstü toplanan ilçe belediye meclisinden bir taşınmazın satışı için yetki istedi.

Gündem maddeleri arasında gayrimenkulün satışı hakkında Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün teklifi yer alıyordu. Ancak, gayrimenkulle ilgili olarak toplantı öncesinde belediye meclis üyelerine bilgi verilmedi.

“PANDEMİ FIRSAT BİLİNEREK OLDU BİTTİYE GİTİRİLDİ”

Kemal Şahin, “Biz toplantı salonuna girene kadar gayrimenkulün satışı hakkında hiçbir şey bilmiyorduk. Normalde bu gayrimenkul satışı yapılırken komisyon raporu hazırlanır ve meclis üyelerine iki gün önceden rapor verilirdi. Pandemi sürecini fırsat bilip oldu bittiye getirdiler.

“TOPLANTIDAN SONRA CAMİNİN SATILDIĞINI ÖĞRENDİM”

Toplantıdan sonra yaptığım araştırmayla satılan yerin ibadet alanını gördüm” dedi. Olağanüstü meclis oturumu sırasında gayrimenkule ait ada parsel numarasının hızlıca okunup onay istendiğini belirten Şahin, şunları kaydetti:

BELKİ İTİRAZ EDERLERDİ

Ak Partili meclis üyeleri dahil hiç kimse, neresinin satıldığını bilmiyordu. Dini tesis alanının satıldığını bilseler belki karşı çıkarlardı.

Tevfik Göksu, borç ödemek için bugüne kadar belediyeye ait çok sayıda taşınmazı sattı. İlk kez ibadet alanı da satıldı. O da tepki görmemek için gizli kapaklı yapıldı. İbadet mekanını ticari bir mantıkla borç ödemesine konu etmek etik değil. Kültürümüz ve temel değerlerimizle örtüşmüyor ibadet yerini satmak kabul edilemez.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.