Kazlıçeşme'ye insan seli aktı

Kazlıçeşme'ye insan seli aktı

AK Parti'nin Zeytinburnu Kazlıçeşme alanında gerçekleştirilecek miting için hazırlıklar tamamlandı. Vatandaşların sıcak havaya rağmen miting alanına akın ettiği gözlendi.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) Zeytinburnu Kazlıceşme alanında düzenledilği "Milli İrade" mitingi, vatandaşların büyük ilgisine sahne oldu. Saat 17.00'de başlayan mitingte AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, İstanbul Milletvekili adayı Reha Çamuroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş halka hitap etti. AK Parti, seçim öncesi düzenlediği mitinglerin en kalabalığını İstanbul'da gerçekleştiriliyor. 
 
İstanbul'un dört bir yanından gelen vatandaşlar meydanı bir baştan diğer başa kırmızı beyaz, mavi ve tururuncu renkelere bürüdü.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nca orgarnize edilen miting, Kazlıçeşme alanında yapılıyor. Edinilen bilgiye göre miting alanında yaklaşık 600 bin kişi toplandı. Miting saat 17.00'de başladı. Mitingde ilk konuşmayı AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu yaptı. İstanblul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Reha Çamuroğlu kürsüye çıkarak halka hitap etti. Mitinge İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu, Devlet eski Bakanı Güldal Akşit ve AK Parti İstanbul Milletvekili adayları katılıyor.

HAZIRLIKLAR

Adalet ve kalkınma Partisi (AK Parti) tarafından İstanbul Zeytinburnu'nda bulunan Kazlıçeşme alanında gerçekleştirilecek miting için tüm hazırlıklar tamamlandı. Vatandaşların sıcak havaya rağmen erken saatlerden itibaren miting alanına akın ettiği gözlendi.

Saat 17.00'de başlaması planlanan miting için Kazlıçeşme Alanı'nın dört bir yanının AK Parti bayraklarıyla donatıldı. Başbakan Erdoğan'ın konuşma yapacağı Yedikule Zindanları tarafında oluşturulan sahnenin önünde yer kapmak isteyen çok sayıda partili, erken saatte alana geldi. Çocuklarıyla birlikte alana gelen vatandaşlara AK Parti İstanbul İl Başkanlığı pek çok hizmet sunuyor. Bu kapsamda alanın değişik noktalarında seyyar tuvaletler oluşturuldu. 10'dan fazla kamyonla getirilen su ve kaşarlı sandviç, partililere dağıtıldı. Vatandaşları güneşin olumsuz etkisinden korumak amacıyla da binlerce şapka dağıtıldı.

Alanda toplananlara parti flamaları ve Türk bayrakları dağıtıldı. Alan içerisinde oluşturulan AK nokta olarak adlandırılan karavanlar önünde, partiye üye olmak isteyenlerin kaydı alındı. Alanın dört tarafında dev ekranlar kurularak vatandaşların sahnede konuşma yapacakları daha rahat takip etmesi sağlandı.

Emniyet güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı Kazlıçeşme alanına giren herkes tek tek arandı. Mitinge katılacak olan vatandaşların gelişleri devam ediyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) Zeytinburnu Kazlıçeşme'deki mitingine balıkçılar da büyük ilgi gösterdi. Rumeli Hisarı'ndan hareket eden 25 balıkçı teknesi Kazlıçeşme Meydanı'na gitti.

AK Parti'nin mitingine katılmak için hareket eden balıkçı tekneleri boğazda konvoy oluşturdu. Birbirini takib eden, AK Parti ve Türk bayrakları ile donatılmış teknelerin boğazdan geçişini vatandaşlar da izledi. Bu arada AK Parti bayraklarıyla donatılmış çok sayıda vapurun da Üsküdar ve Kadıköy'den Kazlıçeşme Meydanı'na boğaz güzergahından gittiği görüldü.Zaman


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.