İşte, eski Şişli Belediye Başkanı Sarıgül’ün kuracağı partinin A takımı!

İşte, eski Şişli Belediye Başkanı Sarıgül’ün kuracağı partinin A takımı!

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün kuracağı, Türkiye Değişim Hareketi (TDH) partisinin A takımı netleşmeye başladı. 

Mustafa Sarıgül'ün kuracağı, Türkiye Değişim Hareketi’nin Kurucular Kurulu’nun listesi netleşmeye başladı. Sarıgül’ün kadrosunda hem CHP’den, hem TDH’den hem de iş dünyasından isimler yer aldı.

SARIGÜL, DSP’DEN ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMUŞTU

CHP'den ayrılarak DSP’ye geçerek Şişli Belediye Başkan adayı olup sonradan da parti için düğmeye basan Mustafa Sarıgül’ün partisini kurmaya hazırlanıyor. Mustafa Sarıgül'ün başlattığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH), ilk toplantısını Ankara'da gerçekleştirdi. Mustafa Sarıgül'ün lideri olduğu, Türkiye Değişim Hareketi'nin Kurucular Kurulu'nun listesine neredeyse netleşmiş durumda.

SARIGÜL’ÜN PARTİSİ’NDE 40 KURUCU OLACAK

Sarıgül’ün yıllar önce başlattığı fakat parti haline getiremediği Türkiye Değişim Hareketi, siyasete yeniden adımını attı. Sarıgül'ün kurduğu hareket, Ankara'da 40 kişiden oluşacak kurucular kurulu toplanacak.

eski-sisli-belediye-baskani-mustafa-sarigul-un-kurdugu-tdh-partisinin-takimi1.jpg

GENEL SEKRETER HASAN AYDIN OLACAK

Kurucular Kurulu'nun 40 kişi olacağı kaydedilirken TDH'nin İstanbul İl Başkanı'nın Yusuf Polat, Ankara İl Başkanı'nın Deniz Kaya ve İzmir İl Başkanı'nın ise Akif Akar olacağı ifade edildi. TDH'nin genel sekreterliğini, CHP eski milletvekili Hasan Aydın üstlenecek. Aydın, CHP'den ilk ayrıldığı dönemde Sarıgül’ün yanında olan ve parti içinde çok tartışılan isimlerden 22’nci dönem CHP Milletvekilliği yapmıştı.

SARIGÜL’ÜN LİSTESİ OLACAK MUHTEMEL İSİMLER

Sarıgül'ün kadrosunda hem CHP'den, hem TDH'den hem de iş dünyasından isimler var. Türkiye Değişim Hareketi İl Başkanlığını da yapmış olan Mehmet Ali Oğuş, Mustafa Sarıgül'ün yeni döneminde de yanında olacak.

ŞİŞLİ’DEN ESKİ YARDIMCISI MONİK İPEKEL’DE LİSTEDE

TDH Kocaeli eski İl Başkanı İş adamı Coşkun Ağaryılmaz Sarıgül'ün listesinde yer aldı. Cemiyet hayatının önemli isimlerinden ve Sarıgül'ün yardımcılığını da yapmış olan Monik İpekel yeni partide de var olacak.

Türkiye'nin yakından tanıdığı iş insanlarından Coşkunar Yılmaz, Edip Oruç, Zeynel Abidin Aktay ve Şaban Gürbüz, Sarıgül'ün yanında yer aldı. Amerika'da yaşayan iş insanı Teoman Mutlu ve turizm sektörünün önemli isimlerinden Ayhan Gedikli ve Sertaç Güngör de değişim hareketinin öncüleri arasında yer alacak.

Daha önce Şoförler Cemiyeti Başkanlığı yapan, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Erol Korkut ve eski müsteşar Sabri Erbakan, tecrübelerini Türkiye Değişim Hareketi'ne aktaracak.

İş adamı İrfan Karakaş, Mustafa Ekşi ve eski siyasetçi Uğur Aköz de listenin dikkat çeken isimleri olarak yer aldı.

Sarıgül'ün kurmuş olduğu hareketin kurucular kurulundaki diğer isimler şu şekilde: "Akademisyen Oğuz Fidan, ekonomist Aziz Hatip Ağaoğlu, avukat Serdar İplikçioğlu, öğretmen Şefika Keskin"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.