İnternet Mahir'in filmi çekiliyor

İnternet Mahir'in filmi çekiliyor

İnternet Mahir’ olarak tanınan Mahir Çağrı'nın 113 sayfalık ‘I kiss you’ (Öperim seni) kitabından uyarlanan turizm tanıtım filmi Marmaris'te çekilecek.

İnternet’te, dünyanın birçok ülkesinde geniş hayran kitlesine sahip olan ve ‘İnternet Mahir’ olarak tanınan Mahir Çağrı'nın yazdığı, hayatını anlatan 113 sayfalık ‘I kiss you’ (Öperim seni) kitabından uyarlanan filmin bir bölümünü Marmaris'te çekilecek.


Mahir Çağrı, proje aşamasındaki, ‘I kiss you’ filminin bir bölümünün Marmaris'te çekilmesi için yakın dostu, Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Yönetim Kurulu üyesi turizmci Melih Baş'la görüşmelerde bulunmak üzere dün ilçeye geldi. Baş'ın sahibi olduğu İdeal Otel'e yerleşen Çağrı, üç gün süreyle Marmaris'te tatil de yapacak.


Doğası ve kültürüyle bir tatil cenneti olan Marmaris'e turistleri davet etmek gerektiğini belirten Mahir Çağrı, “Her gelene ‘I kiss you’ diyeceksin ve Marmaris'in reklamını yapacaksın. Kendi hayatımı anlatan 113 sayfalık ‘I kiss you’ adlı kitabı bir süre önce bitirdik. Dünyada, bir tane Mahir var. CNN International, internet sayfasında bir numara ve halen yayına devam ediyor. Dünyada akış, çok hızlı devam ediyor. Ama ne yazık ki, bundan Türk medyasının ve Türkiye'nin haberi yok. Her gün, on binlerce elektronik posta alıyorum. Ne yazık ki iş adamlarımız ve turizmciler bu fırsatı kullanamıyor. İnsanlar sevdiği ve sevenleri olan yere gider. Ben de Melih Baş gibi bir dostuma yardımcı olmak için, bu filmin bir bölümünü Marmaris'te çekeceğim'' dedi.


Filmine, bir Türk şirketinin sponsor olmasını beklediğini ifade eden Çağrı, “Borat, diye bir adam çıkıp, film yaptı. Tüm dünya, ‘Mahir'i taklit etti’ dedi. 300 milyon ABD doları gelir getirdi. Eğer, orjinali yani ben film yaparsam, iki katı gelir elde ederim. Bu yapılacak olan filme bir Türk şirketi sponsor olmalı. Türk ünlüsü değilim, dünya ünlüsüyüm. Film, senaryo gereği ABD'de başlayacak ve Türkiye'de İzmir, Marmaris gibi çeşitli güzel şehirlerimizde çekilecek'' dedi.


Turizmci Melih Baş ise İnternet Mahir'in yaşam hikayesini anlatan filmin, Türkiye için tek biletlik bir şans olduğunu ifade ederek, bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Yaşadığı İngiltere'nin başkenti Londra'da Mahir'e olan ilginin çok büyük olduğunu da vurgulayan Baş, şunları söyledi:

 “Borat filmi, kurguydu. İnternet Mahir'in hayatı ise gerçek. Filmin bir parçasının Marmaris'te çekilmesi için girişimler yapılıyor. Senaryo revize edilip bir film yapımcısı ile bağlantıya geçildi.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.