"İdamı geri getireceğiz"

"İdamı geri getireceğiz"

HYP Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, “Hz. Muhammed mirasıyla Atatürk mirası arasında hiçbir çelişme yoktur” dedi.

Öztürk, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, “Türkiye'yi Türkiye'den yöneteceğiz” başlıklı seçim beyannamesini açıkladı.

HYP'nin “Anadolu hümanizmine bağlı, dalları çağdaş insanlık değerlerine uzanmış ve Türkiye Cumhuriyeti anayasasının ikinci maddesinde ifade edilen hedeflere yönelik sosyal demokrasiyi esas almış bir siyasi parti kimliği taşıdığını” belirten Öztürk, Türkiye'de “Müslümanlık” ve “Laiklik”in yapay kavga olarak dış güçler tarafından kullanılmaya çalışıldığını öne sürdü.

Öztürk, şunları söyledi:

“Hazreti Muhammed mirasıyla Mustafa Kemal mirası arasında hiçbir çelişme ve çatışma yoktur. Türkiye'nin bütün sıkıntılarının bir biçimde bağlantılı olduğu temel problemi Hristiyan güç odakları tarafından yaratılıp içerideki siyaset dinciliği tarafından takip edilen İslam-laiklik yapay kavgasıdır. Bu yapay kavganın bir hıyanet ürünü olduğu, hiçbir dinsel ve bilimsel dayanağının bulunmadığı milletimize anlatılacak ve gereği yapılacaktır.”

İktidarda söz sahibi olmaları halinde milletvekili dokunulmazlıklarını kaldıracaklarını ifade eden Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye'yi örtülü bir sömürgeye dönüştüren, Türk tarım ve hayvancılığını çökerten, KOBİ'leri ayakta duramaz hale getirip Türk sanayini güçsüzleştiren, Türkiye'yi ithalat cennetine döndüren, 10 yıllık süre içinde Türkiye'ye 220 milyar dolar zarar veren, diğer ülkelerle serbest ticaret anlaşması yapmamazı engelleyen Gümrük Birliği Anlaşması'nı da askıya alacağız.”

Hukuk sistemini de yeniden ele alacaklarını belirten Öztürk, “Milletimiz bize vekalet verirse idam cezasını yeniden ve kapsamını genişleterek yürürlüğe koyacağız. Devre dışı bırakılan Hıyanet-i Vataniye Kanunu'nu kapsamını genişleterek geri getireceğiz. Milli Güvenlik Kurulu'nu (MGK) eski etkinliğine süratle kavuşturacağız” diye konuştu.
“Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Türkiye'de sadece bir mezhebe ait olmasının kabul edilemez bir durum olduğunu” belirten Öztürk, bu kurumun ıslah edileceğini, Alevi toplumunun diyanet bütçesinden pay almasının sağlanacağını söyledi.

Öztürk, öğretmen, polis ve yargı mensuplarının maaşlarına yüzde 30 zam yapacaklarını bildirdi.

Daha sonra, partisinin İstanbul milletvekili adaylarını tanıtan Öztürk, İstanbul'da aday listelerini bir erkek, bir kadın olmak üzere hazırladıklarını kaydetti.


A.A
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.