Genç Parti'nin en son vaadi iddialı

Genç Parti'nin en son vaadi iddialı

GP Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin, iktidara geldiklerinde, AB adaylığından çekileceklerini belirttti. Şirin, 1 YLT'ye mazot vaadlerini nasıl gerçekleştireceklerini anlattı.

''AB üyeliği Türkiye'nin menfaatlerine aykırıdır'' diyen Şirin, partisinin Gaziantep milletvekili adaylarını tanıtmak için düzenlediği basın toplantısında, mazotun fiyatını 1 YTL'ye indireceklerini söylediklerinde kimsenin inanmadığını, ancak CHP ve MHP'nin de parti vaatleri arasında mazotu 1 YTL'ye indireceklerinin bulunduğunu belirtti.

22 Temmuz seçimlerinde yüzde 20 oya tekabül eden yaklaşık 8 milyon bir oy almayı hedeflediklerini dile getiren Şirin, bazı anketlerde GP'nin yüzde 12-14 arasında oy oranının çıktığını öne sürdü.

Dünyadaki küreselleşmeden yana olan ülkelerin Türkiye'yi 400 milyarlık dolarlık büyük bir pazar olarak gördüğünü ifade eden Şirin, sözlerini şöyle sürdürdü: ''İktidara geldiğimizde Türkiye'nin yıllık 20 milyar dolar olan turizm gelirini 5 yılda 50 milyar dolara çıkaracağız. Terör sorununu çözüp Türk analarının ağlamamasını sağlayacağız. Bize göre, bu dönem TBMM'ye AK Parti, CHP ve GP girecek. MHP'nin barajı geçemeyeceğini düşünüyoruz. Kartel basını Cem Uzan hakkında 5 yıldır sürekli olumsuz haberler veriyor. 5 yıldır Cem Uzan'la ilgili açılmış bir dava yoktur. İddia edildiği gibi davalar açılmış olsaydı hiçbir dokunulmazlığı bulunmayan bir insan böyle ortalıkta dolaşabilir miydi?''

Tüm partilerin GP'nin mazotu nasıl 1 YTL'ye indireceğini merak ettiğini ifade eden Şirin, ''Bakın bizim kaynağımızı soranlara söylüyorum, sigara içenler artık sigarayı bu fiyata içemeyecekler, kola, bira, patates cipsi gibi yiyecek ve içecekler bu kadar ucuza satılamayacak. Bunların fiyatlarını artırıp mazotu 1 YTL'ye indireceğiz. AB'ye tam üyeliğin Türkiye'nin menfaatine olmadığını da düşünüyoruz. Bunun için diyoruz ki iktidara gelirsek, AB adaylığımızı geri çekeceğiz, AB üyeliği Türkiye'nin menfaatlerine aykırıdır'' diye konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.