Eşinizi ne kadar tanıyorsunuz?

Eşinizi ne kadar tanıyorsunuz?

Memory Center Nöropsikiyatri uzmanlarından Prof. Dr. Nevzat Tarhan'dan, evli çiftlerin birbirlerini ne kadar tanıdıklarını anlamalarına yardımcı olabilecek bir test...


Memory Center Nöropsikiyatri uzmanlarından Prof. Dr. Nevzat Tarhan'dan, evli çiftlerin birbirlerini ne kadar tanıdıklarını anlamalarına yardımcı olabilecek bir test... Soruları önce siz cevaplayın, daha sonra eşinizin cevaplarıyla karşılaştırın. Çıkan doğru sonuçlar eşinizi ne kadar iyi tanıdığınızı kanıtlayacak!

1 . Eşinize çanta hediye edeceksiniz, hangi rengi tercih eder? (Siyah - Kahverengi - Bordo - Gri - Bej)

Doğru

Yanlış

2 . Ya hediyeniz bir kazaksa? (Beyaz - Kırmızı - Mavi - Yeşil – Siyah)

Doğru

Yanlış

3 . Aşağıdakilerden hangi hediyeye daha çok sevinir? (Manto - Takı - Altın saat – Fotoğraf makinesi – Bilgisayar)

Doğru

Yanlış

4 . Nasıl bir arabaya sahip olmak ister? (Rahat, sıradan bir araba - Spor bir araba – Mercedes - BMW - En iyi yerli)

Doğru

Yanlış

5 . Yurtdışı tatili için nereye gitmek ister? (Orta Asya - Orta Doğu - Avrupa - Amerika – Afrika)

Doğru

Yanlış

6 . Sizinle bir hafta sonu için hangi şehri tercih eder? (Bodrum - Yalova - Paris - Moskova – Kahire)

Doğru

Yanlış

7 . Ya yemek tercihi? (Kuru fasulye - Balık - Döner - Açık büfe – Makarna)

Doğru

Yanlış

8 . Aşağıdakilerden hangisini tanımayı ister? (Beğenilen bir yazarı - En sevdiği politikacıyı - Önemli bir din adamını - Takdir ettiği bir sporcuyu - Sevdiği bir sanatçıyı)

Doğru

Yanlış

9 . Aşağıdaki olumlu özelliklerden hangisi eşinizde en fazladır? (Dürüstlük - Cesaret - Soğukkanlılık - Cömertlik – Tutumluluk)

Doğru

Yanlış

10 . Eşiniz, sizin hangi özelliğinizi beğeniyor? (Sesinizi - Gözlerinizi - Gülüşünüzü - Ona karşı tutumunuzu - Genel davranışlarınızı)

Doğru

Yanlış

11 . Aşağıdaki evlerden hangisine sahip olmayı ister? (Dağ evi - Kır evi - Köy evi - Deniz kenarında bir ev - Şato gibi bir ev)

Doğru

Yanlış

12 . Aşağıdaki olumsuz özelliklerden hangisi eşinizde en azdır? (Acelecilik - Yalancılık - Korkaklık - Cimrilik – Savurganlık)

Doğru

Yanlış

13 . Eşiniz sizinle beraber ne yapmaktan hoşlanır? (Müzik dinlemek - Maç seyretmek - Gezmek - Sohbet etmek - Yemek yemek)

Doğru

Yanlış

14 . Hangisinden nefret eder? (Soğuk - Yağmur - Sıcak - Fırtına – Kalabalık)

Doğru

Yanlış

15 . En ağır mecburiyeti hangisi? (Doktora gitme - Kuyrukta bekleme - Hesap kitap yapma - Dişçiye gitme - Büyükleri ziyaret)

Doğru

Yanlış

Sonuç:

0 - 2 Yanlış:

Çok iyi tanıyorsunuz: Eşinizi çok iyi tanıyorsunuz. Birbirinizin zevklerini, hayallerini, ne hissettiğini, neyi sevip nelerden nefret ettiğini biliyorsunuz. Harika bir çift olmak için mükemmel bir altyapınız var.

3 - 6 Yanlış:

Bazen yanılabiliyorsunuz: Eşiniz hakkında zaman zaman yanılıyorsunuz. Endişelenmeyin, bildikleriniz sizi mutlu etmek için yeterli.

7 - 10 Yanlış:

Eşinizi iyi tanımıyorsunuz: Beraberliğiniz yeniyse, bu sonuç normaldir. Ama eğer evliliğiniz uzun yıllara dayanıyorsa bu sonuç ortada bir problem olduğunu gösterir. Karşılıklı konuşmaya, tartışmaya, iletişime ihtiyacınız var.

11 - 15 Yanlış:

Hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyorsunuz: Durum ciddi. Bu, eşiniz hakkında hemen hemen hiçbir şey bilmediğiniz anlamına gelir. Evliliğinizi uzun ömürlü kılmak için özel bir gayrete ve çözümler geliştirmeye ihtiyacınız var.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.