Erdoğan'a ve medyaya yüklendi

Erdoğan'a ve medyaya yüklendi

MHP'nin Antalya mitinginde konuşan Devlet Bahçeli bu kez Erdoğan'ın yanında medyaya da yüklendi. Bahçeli, medyanın bilinçli olarak AK Parti'nin yandaşı olduğunu söyledi.

"Seçime giden yolda, milliyetçi iktidara giden yolda siz bütün kardeşlerimi kutluyorum" diyerek başlayan Bahçeli, bu yüzden dolayı Allah'a şükrettiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bu seçimde oy vermek namus ve vatan borcudur, ister dağda ister yaylada ister deniz kenarında ol" dedi.

Bahçeli, partisinin Antalya İl Başkanlığı tarafından Ant-Koop meydanında düzenlenen mitinge katıldı. Türk siyasi tarihinin en kritik seçiminin 22 Temmuz seçimleri olduğunu söyleyen Bahçeli, sandıkta milletimizin bekasının oylanacağını, Türkiye'nin geleceğinin belirleneceğini söyledi.

Bahçeli, "Türk milleti ile yarım kalmış hesabı olanlar Türk devletini asırlık emellerine engel görenler güzel vatanımızı ser şartlarına götürmek istemektedirler. Tehlike her yerdedir. Tehlike Kıbrıs'ta, soydaşlarımızın
katledildiği Kerkük'tedir, her gün PKK saldırısıyla gözyaşlarına boğulan şehit ocaklarındadır, sokaklardadır, şiddetin uyuşturucunun kol gezmeye başladığı okullardadır, mücadele azmini kaybetmekte olan çiftçidedir, yabancı malların istilası ile bir bir kapanan fabrikalardadır" şeklinde konuştu.

Hükümeti eleştiren Bahçeli, "Antalya hakkını aramak için ayağa kalkmalıdır. Antalya işbirlikçilerin yakasına yapışmak üzere harekete geçmelidir. Antalyalılar, Yörük beyleri, Türkmen ağalarına güveniyorum. Onlar milli uyanışın kaynağı oldular" diye konuştu.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği mitingde Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Başbakanın hakaret ettiği muhterem analarımız, başbakanını kelle diyerek aşağıladığı aziz şehitlerimizi mutlaka hatırlayınız. Başbakanın bebek katiline sayın deyişini asla unutmayınız. Başbakanın eski devlet defterlerini karıştırınız. Medya milletin medyası olmalı. İktidara boyun eğen medya bağımsız medya olmamalıdır. Medyadaki toz pembe yayınlara devam edilmemelidir. Hala kamu araştırmalara medyada tartışılıyor. Her gün birileri AKP adına medyada konuşuyor.

Ne zannediyorsunuz kulağı kapalı, gözügörmeyen sağır bir millet mi bu millet. 57'inci hükümette Bahçeli vardı diyor. Liradan 6 sıfır sildik. Türkiye'yi ne hale getirmişler diyordu. Peki bu sıfırlar nereye gitti sayın Başbakan. Antalya'nın zenginliği sizden uzak. Çünkü cebinizde paranız yok. Geçim peşindesiniz. Bu zenginliğin içinde olanlar ise yabancılara hizmetle meşgul.Recep Tayip Erdoğan'ın Türkiye'sinde bir lokma ekmek için yabancılara hizmet ediyorsunuz. Antalya'nın sahil şeridinde eğlence kuşağından ibaret olmadığını biliyorum. Yurtdışından turist geliyor tatil için. Anadolu'dan Toroslar'dan, tekeden vatan evladı geliyor turistlere hizmet için. Antalya Türkiye'nin nüfusu en fazla artan ili. Gelenler hep umutsuz. Antalyalı giderek yoksullaşıyor.

Hükümet bunların hepisin seyrediyor. Çarpık turizm politikaları bu sektörü giderek yoksullaştırıyor. Kaçını bu otellerde tatil yapabiliyor. Güneş senin kum senin orman senin vatan senin yararlanan kim? Antalyalı zor durumda. Rekor kırdığı söylenen turist sayısı Antalyalıya yaramıyor.Her şey dahil turizm sistemi etrafı tamamen tüketti. Her gün bir kepenk gerisinde boş bırakarak kapanıyor. Ürünler para etmiyor. Tarım kredileri belimizi büktü. Buna kuraklıkta eklenince mağduriyetimiz arttı. Şimdi bu tabloyu ortaya bütün çıplaklığı ile koyarken kimse zannetmesin ki MHP yabancı düşmanlığı yapıyor. Hiç kimse bu iftirayı yapmaya kalkmasın.

Turizm buradaki halkın en önemli gelir kaynağı olmalıdır. Turizm sektörü ile buradaki yaşayan halkı buraya iş bulmak umuduyla geleni esnafı, tüccarı yayladaki Yörüğü ile beraberce paylaşacak yeni bir turizm politikasına ihtiyaç vardır. Bu yönü ile turizmi sonuna kadar destekleme politikasındayız. En çok işin olması yerde en fazla işsiz var. Türkiye kendi kaynaklarını kendisi için ne zaman harekete geçirecektir. Hür tok onurlu bağımsız bir hayata ne zaman kavuşacaktır. Ben sizlere burada müjdeliyorum.

Bu hayalleriniz MHP'nin tek başına iktidarında Allah'ın izniyle gerçekleşecektir. Amacımız hedefimiz niyetimiz budur. Antalyalı kardeşim çare var yalnızdeğilsin. Yardım eli çok yakınınızda. Elinizden tutacak ve yükseltecek bir kudret yanı başınızda. Burada bulunan bütün partilerimiz 9 kişiyi ikna etse biz birinci parti oluruz. Bizler Antalya'yı tam kadro ile Ankara'da görmek istiyoruz. Bu sesi Barzani, AB duymalı, sandığın başına elinize aldığınız evet mührünü üç hilale basacak mısınız?"

İHA
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.