Erdoğan: Köşk seçiminde kriz çıkacak

Erdoğan: Köşk seçiminde kriz çıkacak

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz seçimlerinden sonra Türkiye'nin “Cumhurbaşkanlığı seçimi krizi ile karşı karşıya olacağını” kaydederek, “Bunun sorumluları tarihe, millete hesabını veremeyeceklerdir” de

Partisince Batman Vilayet Kavşağı'nda düzenlenen mitingte halka hitap eden Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı sürecine değindi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçim süreci yaşandığını anımsatarak, “Her şey yolunda giderken biz anayasayı mı değiştirdik? Hayır. Merhum Özal hangi anayasa ile seçildiyse, Sayın Demirel hangi anayasa ile seçildiyse, Sayın Sezer hangi anayasa ile seçildiyse...” demesi üzerine vatandaşlardan protesto sesleri yükseldi. Erdoğan, bunun üzerine, “Sizler gönüllerinizle konuşacaksınız. Ruhlarınız ile değil” dedi. Vatandaşlar daha sonra, “Sezer istifa” şeklinde tempo tuttular.

“CUMHURBAŞKANLIĞI KRİZİ”

Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Değerli kardeşlerim, Ben bu konuyla ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşayım. Bakınız şu anda Türkiye bu seçimlerden sonra bir Cumhurbaşkanlığı seçimi krizi ile karşı karşıyadır. Bunun sorumluları tarihe, millete hesabını veremeyeceklerdir. Niye bunu söylüyorum? Zira Sayın Özal bu anayasa ile seçildi. Sayın Demirel, Sayın Sezer bu anayasa ile seçildi. Peki şimdi ne değişti de Sayın Gül seçilirken kalktınız 'Hayır olmaz'... 'İki kere iki dört etmez ki' dediler ve geçici olarak da bunu kabullendiler, zorladılar. Ve bunun kararını çıkarttılar. Bunu belki yasaları zorlayarak yapabilirsiniz. Ama bunu millete yutturamazsınız.”

a.a.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.