DTO İzmir Başkanı Dologh iğneledi

DTO İzmir Başkanı Dologh iğneledi

Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi'nce her yıl düzenlenen sektör toplantılarının ilki Kuşadası'nda gerçekleştirildi.

ORKUN TÜREL'İN HABERİ


Deniz Ticaret Odası Kuşadası Ofisi'nde yapılan toplantıya Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış, Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Géza Dologh, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, sahil sağlık tabipleri, TURSAB Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Bülent İlbahar, Kuşadası Liman Başkanı Celal Oral, Gümrük ve Polis birimleri, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Erol Çağlar, Şube Müdürü Halil Hatipoğlu ile acenteler katıldı.

 

Toplantıda kruvaziyer turizminden önemli bir pay alan Kuşadası'nda bu konuda yaşanan sorunlar dile getirildi, çözüm önerileri tartışıldı.

 

Kruvaziyer gemilerden alınmakta olan navlun payı ücretlerinin yasal sürecini anlatan Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Géza Dologh, liman aidatı uygulamasının üyelerin lehine bir uygulama olduğunun altını çizdi.

 

Dologh “Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, yalnız İzmir için çalışmıyor, başta Kuşadası olmak üzere Çeşme, Dikili, Ayvalık gibi yerlere de hizmet veriyor. Bu bakımdan uğrak liman ayrımı DTO'yu doğrudan ilgilendirmiyor. Önemli olan ülkenin çıkarı. Bunun yanında Kuşadası, kruvaziyer turizminin gözbebeği. Bu yıl yaklaşık 650 gemi bekleniyor. Bu da Kuşadası'nın kruvaziyer turizminde iyi bir dönem geçireceğinin göstergesi.” diyerek görüşlerini aktardı.

 

Toplantıda dile getirilen bir başka sorun ise yatçıların bağlama yeri idi. Yatçılar teknelerin onarım ve bakımı için bağlama hususunda sıkıntılarını dile getirdi.

 

Bu konuda Dologh, yatçılar için yeni bağlama yeri yapılması konusunda araştırma yapılacağını, Kuşadası'nda faaliyet gösteren SETUR Marina'nın belli oranlarda yardım yapabildiğini anlattı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.