Resul Emrah Şahan, CHP'nin Şişli Belediye Başkan adayı oldu

Resul Emrah Şahan, CHP'nin Şişli Belediye Başkan adayı oldu

Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı ve şehir plancısı Resul Emrah Şahan, 31 Mart'taki yerel seçimlerde  Cumhuriyet Halk Partisi'nin Şişli Belediye Başkan adayı oldu.

CHP Parti Meclisi'nin aldığı kararla adaylığı ilan edilen Şahan,  "Şişli'nin Gelecek İçin Bir Planı Var" hedefiyle, Türkiye'nin en gelişmiş ve İstanbul'un kalbi olan ilçesi Şişli için kolları sıvadı.

Resul Emrah Şahan, Şişli'ye nefes aldıracak çözümlerin yanı sıra Şişli'nin ihtiyacı olan büyük ölçekli projeleriyle de seçim çalışmalarına hızlı başladı. 

Şişli’de adaylığının resmiyet kazanmasının ardından Şahan, yarın CHP Şişli örgütüyle buluşarak seçim çalışmaları kapsamında izleyecekleri yolu da belirleyecek. 

RESUL EMRAH ŞAHAN KİMDİR?

1982 yılında Ankara’da doğdu. 2005 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu.

2005-2006 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Metropolitan Planlama ve Tasarım Merkezi’nde çalıştı. İstanbul’da tarihi kent alanları üzerine plan ve projenin geliştirilmesinde görev aldı.

2006-2014 yılları arasında kendi işini kurarak ulaşım, altyapı ve kentsel politika geliştirme çalışmalarına yönelik danışmanlık hizmeti verdi. Aynı zamanda bir teknoloji şirketi kurarak kentsel planlama çalışmalarının teknoloji ile entegrasyonu konusunda çalıştı.

2014-2019 yılları arasında Beylikdüzü Belediyesi, Teknik Koordinasyon ve Projeler Birimi Koordinatörü olarak katılımcı kent planlama ve AR-GE çalışmaları konusunda projeler geliştirip uyguladı. Beylikdüzü Vizyon 2030 çalışmasında rol aldı.

Ekrem İmamoğlu’nun adaylığı sürecinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2019 Seçimleri Politika ve Projeler Bildirgesinin hazırlanmasında teknik çalışmaların koordinasyonunu yönetti.

2019 – 2023 İstanbul Planlama Ajansı Başkanlığı ve Bimtaş Yönetim Kurulu Başkanı olarak yerel seçimlerde vaat edilen kentsel politikaları “İstanbul 2050 Vizyon Planı” çatısı altında birleştirilmesi ve hızlıca hayata geçirilmesi noktasında görev aldı.

Bu süreçte Şişli Belediye Başkan Yardımcısı olarak “Şişli’de Kentsel Dönüşüm ve Planlama” çalışmalarının ana koordinasyonunu yürüttü. Şişli ilçesinde “Şişli Afet Yönetim Planı'nın hazırlanmasında yer alan isimlerden biri oldu.

Resul Emrah Şahan, evli ve bir kızı babasıdır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.