Cenazedeki tepkiye Arınç'ın cevabı

Cenazedeki tepkiye Arınç'ın cevabı

TBMM Başkanı Bülent Arınç, memleketi Manisa'da katıldığı Şehit Yarbay Melih Gülova'nın cenaze töreninde kendisine yönelik tepkiye cevabı sert oldu.

Aziz Gül'ün haberi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç, memleketi Manisa’da katıldığı Şehit Yarbay Melih Gülova’nın cenaze töreninde, “Arınç dışarı. Hainler dışarı” şeklinde bir grubun kendisine yönelik aleyhte sloganlarına sert tepki gösterdi. Arınç, “Türkiye bu oyunları bu planları çok iyi biliyor. Bunları yapanlar günün birinde pişman olacaklardır. Hiçbir siyasi parti bunlardan menfaat temin edemez, ümidini buna bağlamasın.” dedi.

Arınç, Hatuniye Camii’ndeki cenaze töreninin ardından Öğretmenevi’nde basın toplantısı düzenledi. Konuşmasına, şehit Yarbay Gülova’ya Allah’tan rahmet, ailesine, Manisa’ya ve Türk milletine de başsağlığı dilekleri ileterek başladı. Bundan dolayı çok üzüntülü olduğunu ifade eden Arınç, . “Terörle yıllardan beri mücadele ediyoruz, mücadele etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Daha sonra cami avlusunda kendisi hakkındaki sloganları değerlendiren Arınç, şöyle konuştu:
“Bugün kü cenaze töreninde beni ve tüm Manisalıları üzen çirkin olaylar yaşandı. Şehit cenazelerini istismar etmeyi kendilerine kazanç kapısı haline getirmiş bir grup insan var. Bunların içerisinde siyasetçiler de var, bunların içerisinde başka hiçbir şey olmadığı için bu yola katılmış zavallı insanlar da var. Bu bir takım gözü dönmüş insanlar bir yandan hükümete vurmaya çalışırken bir taraftan da beni hedef haline getirecek sözler söylediler.

Bunları az çok tanıyoruz. Cenaze törenlerini basit siyasi çekişmelere alet etmek hiç kimseye yakışmaz. Bu çok çirkin bir şeydir. Öyle sloganlar atılıyor ki hükümetle PKK’yı yan yana getirmek, eş değer göstermek istiyorlar. Benim için ‘Arınç dışarı’ diye bağırıyorlar. Rasgele birisi ‘Hainler dışarı’ diye bağırdığı zaman 3-5 kişi onunla birlikte bağırıyor. Bu sözleri hiçbirimiz hak etmiyoruz. Ve bu sözleri söyleyenler utanmalıdır.

Biz her zaman memleketimizdeyiz, her zaman Türkiye’deyiz, her zaman olacağız. Bu bağırıp çağırmalar bizi hiçbir zaman korkutmaz. Bunlardan geri adım atacak değiliz, halkın içinden çıkacak değiliz. 3-5 kişinin böyle bağırmasıyla yolunu şaşıracak, bir yerlere saklanacak insanlardan değiliz. Önce kendilerine baksınlar. Ne olacaksa olacak ama biz halkımızla birlikte olacağız, şehitlerimizle birlikte olacağız, vatanımızın, milletimizin, bölünmez bütünlüğünü her zaman koruduk ve korumaya devam edeceğiz.”

Türkiye’nin bu tür oyunları çok iyi bildiğini belirten Arınç, “Bunları tezgahlayanları, bunlara alet olanları çok iyi biliyoruz. Ama ülkemizde gerginlik olmasın, ülkemizin bütünlüğü tehlikeye girmesin, şehitlerimizin ruhu azap duymasız diye bunlara katlanıyoruz. Bunları yapanlar günün birinde pişman olacaklardır. Hiçbir siyasi parti bunlardan menfaat temin edemez, ümidini buna bağlamasın.” şeklinde konuştu.

Hükümetin ve meclisin terörle mücadelede elerinden geleni yaptığını vurgulayan TBMM Başkanı Arınç, “Türkiye’de terörden yana olanlar, malum örgütlerin ve grupların dışında 70 milyon insanımızın teröre lanet okuduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Cami avlusuna o şehidimizin cenazesine gelen bir tek insanın bile hain olduğunu kimse söyleyemez, o cenaze töreninden çıkarılmasını bir tek kişi söyleyemez. Bu sloganları atanlar, bu gürültüleri yapanlar şehit cenazesiyle ilgili değildi. Başka şeyler düşünüyorlardı. Biz şehit için geldik, şehit için bu görevimizi yerine getirdik, yine şehidimizin aziz hatırasını yaşatmak üzere görevimiz devam edeceğiz. Cami de bizim, şehit de bizim, o topluluk da bizim, Türk Silahlı Kuvvetleri de (TSK) bizim, meclis de bizim. Kimi kimden ayıracaksınız. Kimi kime düşman edeceksiniz.

Bu insanlar ağızlarından çıkanları bir kez daha düşünmelidir, gençlik heyecanıyla kendisine öğretilenleri ağızlarıyla söylemeden önce biraz daha iyi düşünmelidirler. Ben Bülent Arınç olarak, ben Meclis Başkanı olarak bana yöneltilen bu suçlamaların hiçbirisine müstahak değilim. Bana şu veya bu şekilde söyletilen bu sözleri söyleyen ve söyletenlerin yüzüne misli ile iade ediyorum.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.