"Biz kendi kararımızı uygularız"

"Biz kendi kararımızı uygularız"

Alışveriş merkezlerinin seçim günü 13.00'te açılmasını isteyen mağazacılara destek yok

Türkiye'deki yaklaşık 330 markayı temsil eden derneklerin, 22 Temmuz genel seçim günü mağazaları saat 13.00'te açma teklifine alışveriş merkezlerinden destek gelmeyince markaları temsil eden dernekler "Biz kimseye bakmaz, kararımızı uygularız" diyerek 10 Temmuz'da yeniden bir araya gelip tavırlarını resmileştirme kararı aldı.

Öte yandan alışveriş merkezi yöneticileri, büyük şehirlerde seçim nedeniyle tatilini kesip geri gelenlerin yarattığı yoğunluğun, oy kullanma sonrası alışverişe akmasını bekliyor. Alışveriş merkezi yöneticileri öte yandan bu olayda alınan 3 saatlik tatil kararının bundan sonra başka özel günlerde yeniden gündeme gelmesinden endişe ediliyor.

Mağazaların 22 Temmuz günü öğlene kadar kapatılması görüşüne katılanlardan biri de perakende sektöründe verdiği eğitim hizmetleri ve düzenlediği konferanslarla tanınan Soysal Danışmanlık'ın Yönetim Kurulu Başkanı Suat Soysal. Soysal gerekçesini şöyle açıklıyor: "O gün, çalışanlarımızın vatandaşlık haklarını kullanmaları için bir olanak sağlıyoruz. Böylelikle hem ülkeye hem de müşterilerimize çok doğru bir mesaj vermiş oluyoruz. Yani ülkenin meselelerine hassas olduğumuzu vurguluyoruz. Sektörümüzün sosyal sorumluluk bilincinin vurgulanması için önemli bir an olduğunu düşünüyorum. Öğlene kadar kapalı olunca esas olarak da satış kaybı olmayacak, çünkü insanlar, müşterilerimiz zaten oy kullanma derdinde olacak."

(SABAH)HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.