Arınç: Genelkurmay açıklama yapmalıdır

Arınç: Genelkurmay açıklama yapmalıdır

Arınç, basın toplantısında, Meclisin yasama, denetim ve yönetim faaliyetlerinin değerlendirmesini yaptı.

Değerlendirme toplantısının 5 yıllık çalışmaların özetini kapsadığını  belirten Arınç, detaylı bilgilerin, dağıtılan faaliyet kitabı ile  TBMM'nin internet sitesinde yer aldığını söyledi.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Hudson Enstitüsü'nde yapılan toplantıda Türkiye ile ilgili felaket senaryoları için çok kritik bir açıklamada bulundu. Büyükelçilik mensuplarının, askerlerin bu toplantıya katılmasının yararlı olabileceğini ifade eden Arınç, ancak toplantıdan sonra buraya katılanların, neler konuşulduğunu, askeri kurumlara, büyükelçiliklere bildirmesi gerektiğini belirtti. Arınç, Genelkurmay Başkanlığının konuyla ilgili açıklama yapması gerektiğini söyledi.

“ABD'deki Hudson Enstitüsü'nün Türkiye'ye yönelik senaryoya” ilişkin  değerlendirmesinin sorulması üzerine Bülent Arınç, bundan büyük üzüntü  duyduğunu dile getirdi.

Arınç, Türkiye üzerine senaryo üretmenin yanlış olduğu kadar, buna  itiraz etmemenin, ilgili kuruluşlara bildirmemenin de o kadar yanlış  olduğunu vurguladı.

TBMM Başkanı Arınç, TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşar Yakış'ın,  yurtdışındaki bütün ziyaretlerini, kendisine yapılan ziyaretleri bir  rapor haline Başkanlığa ilettiğini, diğer komisyonların da aynı  uygulamayı yaptığını anlattı.

Büyükelçilik mensuplarının, askerlerin bu toplantıya katılmasının  yararlı olabileceğini ifade eden Arınç, ancak toplantıdan sonra buraya  katılanları, neler konuşulduğunu, askeri kurumlara, büyükelçiliklere  bildirmesi gerektiğini belirtti. Arınç, Genelkurmay Başkanlığının  konuyla ilgili açıklama yapması gerektiğini söyledi.

A.A.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.