AK Parti'nin bildirgesinde neler var?

AK Parti'nin bildirgesinde neler var?

Gözler AK Parti'de.. AK Parti'nin seçim beyannamesinde 'Her yıl 700 bin kişiye iş olanağı yaratılacağı', bunun için de primlerin ve vergilerin düşürüleceğini vaat ediliyor.

AKP, açıklayacağı seçim beyannamesinde, "Her yıl 700 bin kişi işsizlikten kurtulacak, yeni iş olanakları yaratılacak" vaadine yer verdi. AKP'nin vitrin adayları, Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer Çağlayan, ekonomist Mehmet Şimşek ve Ertuğrul Günay'ın da katkıda bulunduğu beyanname taslağının 3 gündür Erdoğan'da olduğu öğrenildi.
Beyanname taslağında öne çıkan ve Erdoğan tarafından değiştirilmezse açıklanacak olan vaatlerden bazıları şöyle:

  • İşsizlik bütün ülkelerin sorunu. İktidarımız döneminde işsizlik artmadı, ancak işsizlik sorununu azaltma konusunda istediğimizi yapamadık. Yeni iktidarımızda işsizliği özel sektörle aşacağız. Her yıl 700 bin kişi işsizlikten kurtulacak.
  • İlke olarak vergi oranlarını düşürecek ve vergi sayısını azaltacağız. 2008'in hemen başında, işverenlerin en büyük sorunu yüksek SSK primlerinde ilk aşamada yüzde beş indirime gideceğiz.
  • Beyannamede, YÖK ve yargı reformu yapılacağı vurgulanacak. YÖK'ün yeniden yapılandırılacağına ve hantal yapısından çıkarılarak daha işlevsel hale getirileceğine yönelik mesajlar verilecek.

    Almanca afiş: Sensiz olmaz

    Kurban Bayramı'nda astığı afişlerde, milliyetçi oylara yönelik kullandığı "Kurban olam ayına yıldızına" sloganıyla tartışma yaratan AKP yönetimi, Türk bayrağındaki ay yıldızı şimdi de ana sloganında kullanmaya başladı.

"Her şey Türkiye için" ana sloganındaki "ü" harfi yerine Türk bayrağındaki ay ve yıldızı koydu. AKP, 25 Haziran'da sınır kapılarında oy kullanmaya başlayacak olan gurbetçilere yönelik olarak, Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde billboard'lara asacağı afişi ve ana mesajları hazırladı. AKP gurbetçilerin oyunu "Sensiz olmaz" diyerek isteyecek. Arka fonda büyük bir bayrağın kullanıldığı afişlerde Erdoğan'ın fotoğrafı yer alıyor.

HAFTA BAŞINDA AÇIKLANACAK

MHP ve CHP'nin seçim bildirgelerinin açıklamasının ardından, gözler AKP'ye çevrildi. AK Parti kurmayları, seçim bildirgesi üzerinde son çalışmalarını yaparken, bildirgenin hafta sonu ya da hafta başında açıklanacağı ifade edildi.

AK Parti İstanbul milletvekili adayı Ertuğrul Günay, ANKA'ya yaptığı açıklamada, AKP'nin seçim bildirgesi üzerinde son çalışmaların yapıldığını söyledi. Seçim bildirgesinin ne zaman açıklanacağı konusuna Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın karar vereceğini ifade eden Günay, "Bildirge bitti sayılır. Üzerinde son değişiklikler, düzeltmeler yapılıyor. Sanıyorum, hafta sonu ya da hafta başı sayın Başbakan tarafından kamuoyuna açıklanacak" dedi.ANKA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.