Ak Partili İBB Meclis Üyesi’nin kadın cinayetleri paylaşımına gelen tepkilere cevap geldi.

Ak Partili İBB Meclis Üyesi’nin kadın cinayetleri paylaşımına gelen tepkilere cevap geldi.

Ak Parti İBB Meclis Üyesi Hamdullah Arvas’ın, sosyal medya hesabından kadın cinayetleri ilgili yaptığı paylaşım tepki çekmişti. Arvas, paylaşımında vermek istediği mesajı paylaştı.

Ak Parti’den Esenyurt Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi olan Hamdullah Arvas, son yıllarda öldürülen kadınların gayrimeşru yaşantı içinde olduğuna dair paylaşımlarda bulundu.

Hamdullah Arvas’ın Muğla'da boksör Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından öldürülen Zeynep Şenpınar'ı örnek göstererek kadın cinayetleri ile ilgili ‘Hikâye aynı, özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi’ diye yazdı.

Arvas, ‘Hikâye aynı, özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi. Vermek istediğim mesaj; son dönemlerde yaşanan özellikle genç kadın ölümlerinin genelde gayrimeşru ilişkilerle kurulan hayatlarda olduğu" ifadelerini kullandı.

HAMDULLAH ARVAS’IN TWEETİ

Dikkat edin son yıllarda soysal medyada özellikle #zeynepsenpinar benzeri kadın ölümleri gündeme getiriliyor. Hikâye aynı özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi. Sizce bu tesadüf mü, yoksa maksatlı yapılan bir algı yönetimi mi. #EdepYahu. Aynı zamanda demogojik sahte mesajlara ve ölünün üzerinden siyaset yaparak bu yaşantı türünü normalleştrimeye çalışan sözüm ona kendine çağdaş diyen ahlak yoksunu zavallılaradır tepkim.

ak-parti-ibb-meclis-uyesi-hamdullah-arvas-kadin-cinayeti-pyalsimina-cevap1.jpg

Hamdullah Arvas gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından tekrar bir açıklama yaptı.

“PAYLAŞIMIMDAKİ VERMEK İSTEDİĞİM MESAJ”

Son dönemlerde yaşanan özellikle genç kadın ölümleri genelde gayrimeşru ilişkilerle kurulan hayatlarda olduğu ve bu ilişki türünün yanlış olduğudur.

Bu paylaşımımdaki mesajım net tabi anlayana ve anlamak isteyene.

Öldürülen kız çocuğunun ölümüyle alakalı herhangi bir düşünce paylaşmadım, zira ne olursa olsun kimsenin kimseyi öldürmeye hakkı yoktur.

Üzücü olan tarafı da bizim insanımız dediğimiz siyasilerden ve yöneticilerden bu tarz maksatlı yapılan ve toplumu ahlaken asimile eden operasyonlara destek çıkması. Müslüman uyanık olmak zorunda…

ak-parti-ibb-meclis-uyesi-hamdullah-arvas-kadin-cinayeti-pyalsimina-cevap2.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.