Adalar da Şantiye Görüntüsü Bitiyor

Adalar da Şantiye Görüntüsü Bitiyor

Adalar Belediyesi`nin gayretli çalışmaları sonucu yaz mevsiminin gelmesi ile beraber çalışmalarda neredeyse tamamlanmış durumda.

Başkan Özden, yeni yatırımları haber verdi:


“Adada 1.5-2 yıl sürecek ancak halkımıza sıkıntı yaratmayacak projeler bekliyor. Denizotobüslerinin önünden başlayıp kumsala kadar büyük bir proje hazır... Yürüyüş parkları, sahil düzenleme, tur yolları, oyun gruplarına uygun her türlü spor yapma imkânları bu sahil şeridinin içinde... Mezbelelik ortadan kalkacak. Bir kez daha belirteyim, doğalgaz işi bitti. Ekimde veriliyor. Altını çizerek söyleyeyim, “100 Yılın Hizmetleri” diyorum ben bunlara... Hiçbir beklentim olmadan söylüyorum, benim ve bütün belediye başkan adaylarının vaadettiği şeylerdi bunlar... Doğalgaz, Maltepe iskelesi, at ahırları, altyapı... Burada gerçekten altını çizerek belirteceğim, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş`a minnet borçluyum, şükran borçluyum. Elbette Adalar adına... Ne istediysek bizden gelen bütün talepleri yerine getirdi. Daha da getireceğinden başka...”

“Büyük hizmetler zaman zaman sorunlar doğuruyor” dedi Özden: “Adalar`a 100 trilyona yakın yatırım yapıldı. Önümüzdeki sene en çok 1.5-2 yıl içerisinde biteceği hesaplanan 50-60 trilyonluk yeni bir yatırım planı sırada bekliyor.”

Büyükada`daki kıyı şeridinde bulunan lokantalara ilişkin Başkan Özden, şu açıklamayı yaptı: “Yanlış haberler ve yorumlar oluyor. Büyükşehir`in çizdiği projede bu sahil düzenlemesi yer alıyor. Lokantaların kaldırımları genişletilecek, deniz kıyısı yola ayrılacak. Lokantaların çağdaş görünüme kavuşması esas alınıyor. Bu konuda yetki Büyükşehir`de... Ancak şu tarihte başlayacak şeklinde bir açıklama yok.”HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.