• BIST 104.918
  • Altın 147,092
  • Dolar 3,4930
  • Euro 4,1820
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 17 °C

İBB Meclisi’nde komisyonlar belirlendi

İBB Meclisi’nde komisyonlar belirlendi
İstanbul’u 5 yıl boyunca yönetecek, 182’si iktidar partisi, 123’ü de muhalefet partisi olmak üzere toplam 305 İBB meclis üyesi toplanarak komisyonları belirledi.
İBB Meclisi’nde toplam 18 komisyon bulunuyor. Her komisyonda toplam 9 meclis üyesi görev alıyor. Bu komisyonlar da görev alacak meclis üyelerinin 5’i iktidar partisi olan Ak Parti’den, 4’ü de muhalefet partisi olan CHP’den oluşuyor. Toplamda 162 meclis üyesi komisyonlarda görev alıyor.
İBB komisyonları ve o komisyonlarda görev alan meclis üyelerini yayınlıyoruz:

İBB MECLİS KOMİSYONLARI

İMAR KOMİSYONU
Ak Parti
1- Hadi Güler
2- Timur Soysal
3- Oktay Birinci
4- Mualiki Ejder Batur
5- Serhat Vural
CHP
6- Sedat Özkan
7- Cemal Serifoğlu
8- Esin Hacialioğlu
9- Damla Dila Öner

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU
Ak Parti
1- İsmail Yıldız
2- Mehmet Selim Bilmen
3- Erdal Yılmaz
4- Derya Bacacı
5- Mehmet Özgür
CHP
6- Hasan Tapan
7- Fatih Üstünbaş
8- Alper Kuş
9- Muzaffer Şahin

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU
Ak Parti
1- Habibe Güner
2- Şenol Cengiz
3- Fatma Selman
4- Gönül Çolak
5- Mehmey Çon
CHP
6- Avedi Kavak Hilkat
7- Ümit Yurdakul
8- Yavuz İren
9- Cengiz Güloğlu

ULAŞIM TRAFİK KOMİSYONU
Ak Parti
1- Mustafa Cevat Arzık
2- Hüseyin Karakaya
3- Abdülnaser Şimşek
4- Yüksel Akyol
5- Hicran Çelikyay
CHP
6- Yunus Can
7- Bayram Özata
8- Önder Polatoğlu
9- Şafak Kır

EĞİTİM, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU
Ak Parti
1- Zeynel Önal 
2- Yasin Yıldız
3- Önder Benzeş
4- Çiğdem Öz
5- Ömer Şahan
CHP
6- Selçuk Cebir
7- Affan Keçeci
8- Musa Keleş
9- Sabiha Tüzünoğlu

HUKUK KOMİSYONU
Ak Parti
1- Osman Kıdık
2- Solmaz Kıran Çinkıl
3- Civan Gündoğdu
4- Osman Gökçebaş
5- Aşkın Ceylan
CHP
6- İsmail Doğan Subaşı
7- Hayrettin Altınok
8- Murat Köprükaya
9- Alev Dağlayan

TARİFE KOMİSYONU
Ak Parti
1- Seçkin Turan
2- Salih Akverdi
3- Semra Yaşar
4- Recep Erol
5- Murat Türkyılmaz
CHP
6- Sait Çoşkunoğlu
7- Seyitali Aydoğmuş
8- Namık Kemal Ceylan
9- Adnan Türkoğlu

HARİTA KOMİSYONU
Ak Parti
1- Mustafa Demir
2- Selçuk Bostan
3- Abdülhamit Dursun
4- Nagihan Ürgen
5- Bülent Aşkın
CHP
6- Nevzat Şelimen 
7- Ercan Ulaş Kaya
8- Aydın Düzgün
9- Mehmet Gürel

AB DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU
Ak Parti
1- Hamza Cebeci
2- Fatma Genç Ünay
3- Murat Gülkıran
4- Tülay Taştan
5- Gürkan İzzet Paksoy
CHP
6- Kamil Seçkin Özdemir
7- Berke Merter
8- Sevim Yalınkılıç
9- Zeynel Yılmaz

KÜLTÜR, TURİZM VE SANAT KOMİSYONU
Ak Parti
1- Bülent Katkak
2- Yasir Çelik
3- Hayriye Çiçek
4- Fatma Balcı
5- Bilal Öztürk
CHP
6- Şenol Yolbir
7- Mesut Kösedağ
8- Cevdet Bayram
9- Deniz Erzincan

DEPREM VE DOĞAL AFET KOMİSYONU
Ak Parti
1- Turgay Akpınar
2- Muhammed Ali Yılmaz
3- Serpil Kocakara
4- Soner Biber
5- Mahmut Yeter
CHP
6- Nizamettin Gürel
7- Abdulhadi Akmugan
8- Erkan Erdoğan
9- İsmail Koç

ENGELLİLER KOMİSYONU
Ak Parti
1- Cemal Merdan
2- Murat Şahin
3- Özlem Yir
4- Pakize Yağcı
5- Abdurrahman Hiçyılmaz
CHP
6- Dilek Koçak
7- İsmail Söylemez
8- Murat Tercan
9- Nebahat Yıldırım

KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU
Ak Parti
1- Öznur Altıntaş
2- Havvanur Yurtsever
3- Yasemin Batur
4- Nuran Kırlak
5- Ülkiye Toptaş
CHP
6- Ayşegül Okumuş Görgün
7- Ayşe Ayla Toygaroğlu
8- Canan Sezgin 
9- Belgin Tezel

KENT EKONOMİSİ VE MESLEK ODALARI KOMİSYONU
Ak Parti
1- Selamet Aygün
2- Metin Kilik
3- Fatih Poyraz
4- İdris Topdağ
5- Erdoğan Şahin
CHP
6- Mustafa Gül
7- Hasan Sadet
8- Tarık Erdoğan
9- Saadet Gençoğlu

SOSYAL HİZMETLER VE HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU
Ak Parti
1- Nurettin Çelik
2- Mehmet Mazi
3- Müberra İnal
4- Fatih Özeren
5- Ahmet Hilmi Boyraz
CHP
6- Edal Tüfekçi
7- Efrahim Deveci
8- Fatih Keleş
9- Zafer Polat

ALT YAPI MESKEN VE KENTSEL YENİLEME KOMİSYONU
Ak Parti
1- Özcan Kara
2- Abdullah Özdemir
3- Tamer Şişman
4- Adnan Yılmaz
5- Eyüp Erdal
CHP
6- Nezih Küçükerdem
7- Soydan Alkan
8- Servet Baylan
9- Ahmet Meriç

TEMEL HAKLAR KOMİSYONU
Ak Parti
1- Adem Göktaş
2- İlyas Çelik
3- Aysel Çelikkoz
4- Fatma Elmasgül
5- Torun Pelin Görgülü
CHP
6- Muharrem Çatalkaya
7- Sencer Demirel
8- Erhan Aslaner
9- İsa Öztürk

TARIM ORMAN VE KÖY HİZMETLERİ KOMİSYONU
Ak Parti
1- Eren Özdemir
2- Hüseyin Kahya
3- Muhammed Şah Ekinci
4- Rıdvan Yavuz Bilge
5- Umut Ekşi
CHP
6- Ufuk Akın
7- Mümün Koçoğlu
8- Süleyman Kolcuoğlu
9- Mustafa Oktay Aksu


  • Yorumlar 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 1998 Şişli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 213 32 05 | Haber Scripti: CM Bilişim