Şişli’de Veliler: ‘Başarılı genç kadın müdiremiz sürgün edildi’

Şişli’de Veliler: ‘Başarılı genç kadın müdiremiz sürgün edildi’

Şişli’de bir ilk yaşandı! Okul müdürleri sürgün edilen öğrenci velileri, gazetemizi arayarak kendileri ve okulları için değerli bir müdirenin soruşturma tedbiri adı altında sürgün olmasının hikayesini anlattılar.

ŞİŞLİ’DE VELİLER MÜDİRELERİNE SAHİP ÇIKTILAR

Şişli Mustafa Sarıgül Ortaokulu öğrenci velileri gazetemizi arayarak, birtakım küçük hesaplar nedeniyle Şişli için, kendileri ve çocukları için can siper hane çalışan okul müdirelerinin sürgün edildiklerini iddia ederek gazetemize bir mektup yazdılar.

İşte, Şişli Mustafa Sarıgül Ortaokulu öğrenci velilerinin mektubu;

“MÜDİREMİZ ŞİŞLİ’DE VE İSTANBUL’DA GURUR KAYNAĞIMIZ”

Şişli Mustafa Sarıgül Ortaokulu olarak, eğitim yönetimi ve denetimi alanında 2 yüksek lisans yapmış ve halen doktora öğrencisi, ayrıca 6 yıl da müdür yardımcılığı tecrübesi olan bir müdirenin değil Şişli’de İstanbul’da dahi ikinci bir örneği yoktur.

“TÜRKİYE’NİN EN GENÇ MÜDÜRLERİNDE, ŞİŞLİ’NİN GURUR KAYNAĞIYDI”

Şişli Mustafa Sarıgül Ortaokulu’na müdiresi olarak torpille değil, ÖSYM sınavı ile müdireliğe hak kazanan ve Türkiye’nin en genç kadın müdirelerinden olan Esra Becerikli, Şişli için bir onur kaynağı olmuştu.

Türkiye’nin en genç kadın müdürlerinden Şişli’ye gelen nadir müdirelerden biri olmasına ve yaptığı onca hizmetlere rağmen, birtakım hesaplar nedeniyle sürgün edildiğini düşünüyoruz.

“OKULUMUZ ÇİÇEK BAHÇESİNE DÖNMÜŞTÜ”

Okul gelişimi için duayen profesörleri, avukatları okulda gönüllü olarak saygınlığı ile ağırlayabilen, 6 aylık surede yaptıklarıyla okulu çiçek bahçesine çeviren bir müdirenin, yasal dayanaksız birkaç kıskanç kişi nedeniyle sürgün edilmesini kabul edemiyoruz.

Bizim müdiremiz alışılagelmiş tüm tabuları yıktığı için, sıradanlaşmış emir komuta zincirine uymadığı için sürgün edildi.

Şişli’de ve okulumuzda, yapılmamış hizmetleri yapması, Şişli’de kurulan alışılagelmiş sistemin dışında hareket etmesi nedeniyle ve Şişli’de kurulmuş düzene karşı geldiği için sürgünle cezalandırıldığını düşünüyoruz.

“MÜDİREMİZİN YAPTIĞI HİZMETLER, BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETTİ”

Esra Becerikli’nin müdür olarak geldiği andan itibaren, başta okul aile birliği olmak üzere tüm alışılagelmiş sistemi sorgulamaya ve okulumuz lehine kararlar almaya başlamıştı. Esra Becerikli müdiremiz ile ilgili ilk tepkiler de buradan başlamıştı.

Esra Becerikli, okulumuz için yaptığı radikal değişikliklere sadece okul aile birliği değil, bazı öğretmenlerinde karşı çıkmıştı. Bu değişikliklerden rahatsız oldular. Müdiremiz arı kovanına çomak soktu. Bunun içinde sürgün edildi.

“MÜDİREMİZE TEHDİT MESAJLARI ATILDI”

Esra Becerikli kendine saygısızca tehdit mesajları yollayan bir öğretmene kanuni yetkisi ile ceza vermişti. Öğretmen, Şişli İlce Milliği Eğitim Müdürü Mucahit Yentur'un yakın ekibinden olduğu ve yemeklerine katıldığı bir sendika üyesidir.

Mucahit Yentur, müdiremize sendika üyesi öğretmene ceza veremeyeceği yönünde baskı uyguladı. Esra Becerikli ise, hak ve doğrunun yanında olarak Mucahit Yentur'u dinlemedi.

“MÜDİREMİZE BASKI UGYULANDI”

Mucahit Yentur'un sinirleri çok bozuldu ve genç müdireye baskı uygulamaya başladı. Sözünü yine dinletemeyince iki üç önemsiz dilekçeyi bahane ederek Esra Becerikli'yi GOP Preveze İlkokuluna gönderilmesi için ne gerekiyorsa yaptı.

Veliler olarak Mucahit Yentur'un Esra müdiremizi arayarak sözümü dinlemezsen sonun bu olur sözüne tanığız ve esefle kınıyoruz.

“MÜDİREMİZİ OKULUMUZA GERİ İSTİYORUZ”

İlçe müdürleri kanunen hiçbir sendikaya üye olamaz veya sempatizan hareket gösteremezken sendika yemeğinde boy gösterip müdürlere konuşma yapması şaşırtıcı ve itici bir karedir.

Veliler olarak başarılı ve güzel müdürümüzün yeniden kuruma gelmesini istiyoruz ve hukuk mücadelesinin yanındayız. Fakat Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucahit Yentur'u kınıyor gerekli yasal işlemi yetkililerden diliyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum