• BIST 107.015
 • Altın 172,518
 • Dolar 4,0726
 • Euro 4,9366
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 23 °C

TUROB 2007 Yaz Gecesi

TUROB 2007 Yaz Gecesi
Çınar Oteli'nde yapılan TUROB 2007 Yaz Gecesi'ne Başkan Timur Bayandır'ın dil sürçmesiyle ünlü Amerikalı sanatçı "Sandra Bullock" damga vurdu
Geleneksel TUROB 2007 Yaz Gecesi ve 36. yılına girişi  büyük bir katılımla Çınar Oteli havuzbaşında yapıldı. TUROB yönetim Kurulu Üyesi Kemay Özyiğit'in konuklara "Hoşgeldiniz" konuşmasından sonra söz alan TUROB Başkanı Timur Bayındır, konukları takdim ederken Amerikan Konsolosluğu temsilcisine yanlışlıkla ünlü Amerikalı sinema sanatçısının adını kullanarak "Sandra Bullock" deyince neşeli bir ortam oluştu. Daha sonra Timur Bayındır özür dileyerek, "Demek ki gönümüzde Sandra Bullock'un da burada olması yatıyormuş. Turizmimizin tanıtımı için gelseydi fena mı olurdu. Olsaydı iyi olurdu" dedi.


Kemal Özyiğit "Başkan konuğumuz Sandra Bullock değil", Timur Bayındır "Gelseydi fena mı olurdu?"


Geceye, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr.Mustafa İsen, Ukrayna Turizm Bakanı Yardımcısı Mykhaylo Kulyniak, Bulgaristan Turizm Departmanı Başkanı Anelia Krushkova, Gürcistan Otelciler Birliği Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Gvantsa Razmadze, IH&RA Ortadoğu Bölge Başkan Yardımcısı Fakhri Twal, İstanbul Turizm Atölyesi Başkanı Tülin Özsöz, TUROFED Başkanı Ahmet Barut, Tüm Aşçılar Federasyonu TAF Başkanı Yalçın Manav, TUROB üyeleri, TYD üyeleri, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri ve basın mensupları katıldı.TUROB Başkanı Timur Bayındır sözlerine "
2007 yılında turizm çatladı, patladı demiyoruz. Ancak geçen yılki daralmanın ardından bu yıl özlediğimiz doluluğu yaşamak, yeni hedeflere koşup, yeni projelere başlamak için bizlere heyecan verdi" diyerek başladı.

 


Kültür ve Turiznm bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr. Mustafa İsen'e TUROB'a yardımları nedeniyle plaket verildi


2007 SONUNDA 22 MİLYON TURİST HEDEFLİYORUZ

Bayındır sözlerini şöyle sürdürdü:
"Sizlerin de bildiği üzere, yıla çok iyi başladık ve ilk 7 ayı yükseliş ile kapattık. İstanbul’a ilk 7 ayda yüzde 21.8 artış ile 3 milyon 586 bin turist gelirken, Ülke genelinde ise ilk 7 ayda gelen turist sayısı yüzde 16.55 artış ile 9 milyon 646 bin kişi oldu. Yıl sonunda, 22 milyon turist sayısına ulaşarak, 18 milyar dolara yakın döviz girdisi hedefliyoruz. Türkiye turizmde çok iyi bir trend yakaladı ve inşallah çok büyük sıkıntılar yaşanmadığı taktirde turizm, her yıl yüzde 15’in üzerinde büyüyerek yoluna devam edecektir.

 


İstanbul Cup'ı düzenleyerek dünya teniz yıldızı Venus Williams'ı Türkiye'ye getirerek turizme ve tanıtıma katkıda bulunan Cahit Yavuz ile Çoşkun Ergin'e teşekkür plaketi ve tenideki ödülün minyatürü verildi.


12 AY TURİZM YAPMAYA HAZIRIZ

Uygarlıkların beşiği olan ülkemizde sahip olduğumuz potansiyel ile turizmi çeşitlendirerek, 12 ay turizm yapmaya hazırız. Kültür, sağlık, shopping, golf, SPA, kongre gibi turizm çeşitleriyle hem farklı turist gruplarını ülkemize çekerken, hem de daha fazla döviz girdisi sağlayabiliriz.

 


Çınar Oteli Genel Müdürü Esen Çetingil'e teşekkür plaketi verildi.


2013'TE 40 MİLYAR DOLARA ULAŞMALIYIZ

Yeni Hükümetimizin, dünyayla rekabet edebilir sektörlere yönelik, onları atağa kaldıracak projeleri hayata geçirmesini bekliyoruz. AK Parti’nin hedeflediği 2013 yılında turizmde 40 milyar dolar döviz girdisine ulaşabilmek için, birbirimize kenetlenerek yaratacağımız sinerji ile daha fazla ve daha etkin çalışmalıyız. Valiliğimiz, Emniyet Müdürlüğümüz, yerel yönetimlerimiz, huzurlu bir kent ortamı için 24 saat çalışarak üstün gayret göstermektedirler. Kendilerine bir kez daha sizlerin huzurunda sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

İŞBİRLİĞİ İÇİNDE TANITIM YAPMALIYIZ

İstanbul Destinasyonu başta olmak üzere diğer destinasyonlarımızı uluslararası fuarlarda tanıtmak için, Bakanlık, yerel yönetimler, ticaret odaları, sivil toplum örgütleri ve özel sektörün daha yoğun işbirliği içerisinde el ele vermesi gerektiğini düşüyoruz.

Turizmde bugüne kadar elde ettiğimiz başarılara daha nicelerini eklemenin heyecanı içerisindeyiz. Sizlerden aldığı güç ile ulusal ve uluslararası düzeyde saygın ve ciddi bir sivil toplum örgütü olan TUROB; kamu, yerel yönetimler ve diğer sivil toplum örgütleriyle yaptığı işbirliğiyle, Türk turizminin geleceği adına çeşitli projelerin içerisinde yer almaktadır. Tüm kurumlar ile iyi ilişkiler içerisinde üyelerinin menfaatini koruyarak, sektör sorunlarının çözümüne yönelik önerilerini ilgili makamlara taşımakta ve takip etmektedir.

 

OTELCİLER BİRLİĞİ KANUNU HALA ÇIKARILAMADI

Ancak, turizmde birçok başarıya imza atmamıza rağmen, ne yazık ki halen Otelciler Birliği Kanunu, söz verilmiş olmasına rağmen çıkarılmamıştır.Tüm konaklama sektörü adına, Otelciler Birliği Kanunu’nun biran önce çıkarılması gerektiği bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Söylenecek çok şey var, 42 yıldır turizm sektörüne hizmet veren biri olarak, Türk turizmi bugün çok güzel yerlere geldi ve gelmeye de devam edecektir.

 

TUROB 36 YAŞINA GİRDİ

Bugün burada, dostlarımız ve komşu ülkelerle TUROB’un 36’ncı yılını birlikte kutluyoruz. Evet, 36’ncı yaşımıza girdik ve çok mutluyuz. TUROB’u, 36 yıl önce kuran ve bugüne kadar emeği geçen herkesi gönülden kutlayarak, teşekkür ediyorum."

 

SPONSORLARA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Daha sonra TUROB başkanı Timur bayındır her zaman destek veren sponsorlarıMetro Grossmarket, Efes Pilsen, Henkel, Ecolab, Boyut Yayın Grubu, Doluca Şarapları, Paşabahçe, Kurukahveci Mehmet Efendi ve Malatya Pazarı’na  ve  Çınar Oteli Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ercan ile Çınar Hoteli Genel Müdürü Esen Çetingil ve ekibine teşekkür etti.

Konuklar daha sonra Enbe Orkestrasının güzel müzikleri eşliğinde unutamayacağı bir gece geçirdi.
TUROB Yönetiminin beyaz ceketlileri, siyah ceketlilere karşı

 SANDRA BULLOCK KİMDİR?

TUROB Başkanı Timur Bayındır'ın dil sürçmesi sonucu "Yaz Gecesi" nin bir anda yıldızı olan Hollywood’un en çok kazanan aktrislerinden Sandra Bullock, 26 Haziran 1964 yılında Virginia, Arlington’da doğdu. Annesi Helga Bullock, ünlü bir opera sanatçısı, babası ise müzik öğretmeni olan Bullock’un çocukluğu opera sanatçısı olan annesinin turneleri dolayısıyla Avrupa’da geçti. Bu turnelerde, sahneye ve dolayısıyla oyunculuğa olan ilgisi başladı ve zamanla arttı.

 

1982’de doğduğu şehir olan Arlington'daki Washington Lee Lisesi'nden mezun olduktan sonra East Caroline Üniversitesi'nde oyunculuk eğitimi aldı. Burada drama dersleri alan ve oyuncu olmaya karar veren Bullock, okulu bitirmeden oyunculuk hayatına atıldı. Bir süre tiyatroda devam ettikten sonra 1989 yılında televizyona yöneldi ve " Bionic Showdown : The Six-Million-Dolar Man and the Bionic Woman " adlı bir yapımda yer aldı. Ertesi yıl romantik komedi filmi " Working Girl "de rol alan Bullock, 1992 yılında sevgilileri tarafından terk edilmiş bilim adamlarını konu alan ikinci sınıf romantik komedi " Love Potion No. 9 "da yer aldı.

 

Daha sonra sinemada şöhreti, 1994 yılında, Keanu Reeves ile birlikte rol aldığı “Speed” filmiyle yakaladı. Zamanla romantik komedilerin aranan yıldızı haline gelen Bullock, 1996 yılında " Two If by Sea " adlı filmde tanınan komedyen Denis Leary ile birlikte oynadı. Bu filmde rol aldıktan sonra, Ernest Hemingway'i canlandıran Chris O'Donnel ile " In Love and War "filminde oynadı. Filmde savaşta gönüllü hemşirelik yapan Agnes Kurowsky'i canlandırdı.

 

Sinemadan kazandıklarıyla "Fortis Films" adlı kendi yapım şirketini kuran Bullock, 1998 yılında " Hope Floats " filminin yapımcılığını üstlendi. Aynı yıl Nicole Kidman ile birlikte sihirle uğraşan iki kız kardeşin hikayesini konu alan " Practical Magic " adlı filmde rol aldı. 1996 ve 1999 yıllarında People dergisinin Dünyanın En Güzel 50 İnsanı listesine giren başarılı oyuncu, "The Thing Called Love" filmi için de kendi şarkısını besteledi ve söyledi. " The Prince of Egypt " filminde seslendirme yapan aktris, Ben Affleck ile " Forces of Nature " ve Liam Neeson ile de " Gun Shy " adlı filmlerde de rol aldı.

 

2000 yılında çekilen “28 Days”filminde, yaşamda ikinci bir şans arayan alkol bağımlısı bir yazarı canlandıran Bullock, aynı yıl rol aldığı " Exactly 3:30 "de de dakiklik sorunu yaşayan bir iş kadınını canlandırdı. “Güzel Dedektif” filminde ise FBI ajanı Grace Hart'ı canlandıran başarılı oyuncu, 2002’de Barbet Schroeder'ın yönettiği " Murder By Numbers " filminde cinayet masası dedektifi Cassie Mayweather’ı canlandırdı.

 

1989'dan bu güne kadar bir çok filmde rol alan başarılı oyuncunun aldığı ödüllerden bazıları şunlardır: 1995’de, MTV Film Ödülü’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, aynı yıl “Speed” filminde birlikte rol aldığı Keanu Reeves ile birlikte MTV Film Ödülü’nün En İyi İkili Ödülü, yine aynı yıl MTV Film Ödülü’nde En Çekici Kadın Ödülü.

 

TUROB YAZ GECESİ FOTOĞRAFLARI


Genç otel yöneticileri böyle güzel geceye eşleri ile katıldılar. Odsep Oteli Genel Müdürü Mert Okan'ın uzun saçlarını, yaz traşı yaparak kısa kestirdiği dikkati çekti.


Zümrüt, Aden, Rıhtım otelleri Kadıköy'ü temsilen oradaydı. Zümrüt Otelin genç sahibi  ve Genel müdürü Sertip Akşahin yanında Satış Müdürü Baykal Zorlu ile gece boyunca Bingöl muhabbeti yaptılar.


Bu fotoğrafın en mutlu insanı o saatlerde Alex'in Anderlecht'e bir gol atarak F.Bahçe'nin 1-0 galip geldiğini duyan Erhan Çakay oldu. TUROFED Başkanı Ahmet Barut'ta düşünceliydi. Retur Genel Müdürü İskender Çayla keyifliydi. Ertuğrul Karaoğlu ise her zamanki sakin haliyle gece boyunca yerinden kalkmadı.


Dedeman İstanbul Oteli Genel Müdürü Adnan Hastürk değnekleri atıp kendini tatile yollamanın bronz teniyle geceye katıldı. Feriye Vedat Başaran masadan masaya dolaştı. Dedeman'ın yatırımlarından sorumlu Ahmet Bilgin ise purosunu tüttürüp"nedeye otel yaparız" diye düşündü.


İTA Başkanı Tülin Ersöz, Müsteşar Prof.Dr.Mustafa İsen, TUROFED Başkanı Ahmet Barut aynı masayı paylaştılar.


The Madison Oteli Genel Müdürü Ali İmrat Uçar ile Eresin Oteli Müdürü Müberra Eresin gecenin tadını çıkardılar.


Bizim Sophia Loren Sevda Yılgaz, ekürisi Esra Değirmenci'yi Claudia Cardinale'ye benzetmiş. Güleryüzlü, iki şık hanım masalarında pırıl pırıl parlıyorlardı. yakında dizi filmcileri bizin Sophia ile Claudia'yı kaparsa şaşmayın.


Bu arkadaşın sıkıntısı  çok doğru. Herkes balerin gibi danseden Sophia Sevda ile dansedemez. Baksanıza nasıl zorlanıyor.


TUROB'un hanımları o gece ışıl ışıldı.


Feriye Vedat Başaran benim resmim hiçbir yerde çıkmıyor. En önde oturuyor. Bu fotoğrafın şahidi tam arkasında bulunan İskender Çayla'dır


Özyiğit ailesi tam kadro gecedeydi.


Kemal Özyiğit ve Elite Otel Genel Müdürü Mihail Liakof


Ferruh Ulukardeşler, Orhan Baştan, Gürol Kapkın'ın masasına yayın yönetmenimiz Özkan Altıntaş konuk oldu.


TUROB Başkanı Timur Bayındır konuklarıyla ilgilendi


Bayındır ailesi Timur Bayındır'ı alkışladılar


Çekmeköy ve Sarıyerde bulunan Saklıbahçe restoranlarının genç patronu Serhat Çiftçioğlu bayan arkadaşı ile birlikte geceye katıldı.


Kadir Eriş, Süleyman Çetinsaya ile birlikteydi


Haber: Özkan Altıntaş - Fotoğraflar: Bora Özgen


TÜRKİYE TURİZM


 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • “Kültür Tırı” Taksim Meydanı’nda çocuklarla buluştu!18 Haziran 2010 Cuma 00:00
 • “Bir Parıltıdır Görmek”17 Haziran 2010 Perşembe 00:00
 • EBSAM araştırmasına göre TV dizileri şiddeti arttırıyor...17 Haziran 2010 Perşembe 00:00
 • TGB Diyarbakır Arslanoğlu köyüne okul yapıyor16 Haziran 2010 Çarşamba 00:00
 • Bakan ÇUBUKÇU Ermeni Okulları Mezuniyet Töreninde10 Haziran 2010 Perşembe 00:00
 • Türkan Şoray anaokulu açılışına katıldı10 Haziran 2010 Perşembe 00:00
 • Başvurular sona eriyor13 Mayıs 2010 Perşembe 00:00
 • 40 bin öğretmen alımı için tarih belli oldu21 Nisan 2010 Çarşamba 00:00
 • YÖK'ten yeni katsayılar17 Mart 2010 Çarşamba 00:00
 • 70 bin öğretmene müjde!09 Mart 2010 Salı 00:00
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1998 Şişli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 213 32 05 | Haber Scripti: CM Bilişim