• BIST 95.093
 • Altın 192,848
 • Dolar 4,7367
 • Euro 5,4882
 • İstanbul 31 °C
 • Ankara 27 °C

Siyasilerin 19 Mayıs mesajları

Siyasilerin 19 Mayıs mesajları
Siyasiler yarın kutlanacak olan 19 Mayıs Atatürk'ü anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI YARIN KUTLANIYOR

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 90. Yıldönümü yarın tüm Türkiye'de törenlerle kutlanacak.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 90. Yıldönümü yarın başta Başkent Ankara olmak üzere tüm Türkiye'de ve dış temsilcilikler ile KKTC'de törenlerle kutlanacak.
Başkent Ankara'daki kutlamalar, 19 Mayıs Salı günü saat 07.00’de başlayacak ve saat 24.00’de sona erecek. Bu saatler arasında tüm resmi daireler, özel kuruluşlar, müesseseler, askeri birlik kurum ve karargahlar Türk Bayrağı ve Atatürk Portreleri ile donatılacak ve gece ışıklandırılacak.

KUTLAMA PROGRAMI

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Kutlama programı 19 Mayıs Salı günü, Anıtkabir, Atatürk Anıtları ve 19 Mayıs Stadyumunda yapılacak.

Anıtkabir’de saat 09.00’da başlayacak törende, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığındaki kortej Ataya saygı duruşunda bulunacak. Anıtkabir'deki tören Cumhurbaşkanı Gül'ün özel defteri imzalamasıyla son bulacak.
19 Mayıs Stadyumunda saat 10.00’da yapılacak olan geçit töreninde ise, beden eğitimi ve spor gösterileri Cumhurbaşkanı Gül’ün huzurunda icra edilecek.

TRAFİK ÖNLEMLERİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın yıldönümü kutlama törenleri dolayısıyla Ankara Valiliği tarafından şu trafik kısıtlamalarına da gidilecek:
“19 Mayıs Salı günü saat 09.00’da Anıtkabir'deki törenlerde, Gençlik Caddesinin Tandoğan Kavşağından geliş istikametinin sağ şeridi ile, Akdeniz Caddesi çift yönlü ve Gençlik Caddesinin gidiş istikametinin sağ şeridi tören sonuna kadar trafiğe kapatılacak."

GENELKURMAY'DAN 19 MAYIS AFİŞLERİ

Genelkurmay Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için afiş yayınladı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan duyuruyla yayınlanan 3 ayrı afişte, Atatürk'ün "Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir", "Geleceğin ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir" ve "Bu vatan sizlere emanettir" sözlerine yer verildi. Afişlerde ayrıca Atatürk'ün gençlerle çekilmiş fotoğraflarına ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinden çekilmiş fotoğraflara da yer verildi.

-CUMHURBAŞKANI GÜL’DEN 19 MAYIS MESAJI: ÖZGÜRLÜK İÇİN DEMOKRATİK DEĞERLER GELİŞTİRİLMELİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Atatürk'ün önderliğinde verilen milli mücadele de, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması da esasen milletimizin bu vasfını en iyi şekilde ortaya koymaktadır. Milletimiz bunu tesadüfler sonucu değil, stratejik ve akılcı adımlarla, öngörülü yaklaşımlarla ve büyük fedakarlıklarla başarmıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gerek ülkenin standartlarını yükseltmek, gerek demokrasiyi daha da derinleştirmek, gerekse Türkiye'nin gücünü en üst seviyeye taşımak hedefine yönelik olarak bugün birlikte çalışma iradesiyle güzel çalışmalar yapıldığını belirterek, "Bu çalışmaların sürekliliği ve başarısı açısından şunu ifade etmek isterim ki, vatandaşlarımızın özgürlüğü ve mutluluğu için, demokratik değerlerin ve insan haklarının geliştirilmesi elzemdir" dedi.
Gül, bugünün dünyasında ülkeler ve bireylerin hedeflerini kendi içlerine kapanarak gerçekleştiremeyeceklerini belirterek, gençlere “Bu nedenle dışa açık olmalı, dünyadaki değişimleri anlamak ve kendinizi çağın şartlarına hazırlamak için her zamankinden daha çok gayret göstermelisiniz” diye seslendi.
Cumhurbaşkanı Gül, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Zaferlerle dolu bir geçmişe sahip olma gururunun, Atatürk'ün gençlere armağan ettiği bu Bayramda bir kez daha yaşandığını belirten Cumhurbaşkanı Gül, “Büyük Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkması, milletimiz için yeni ve dinamik bir sürecin temellerini atmıştır. Bu tarihi adımın nihai hedefini her ferdin özgür iradesiyle ülkenin geleceğinde söz sahibi olduğu modern ve bağımsız bir devletin kurulması oluşturmuştur. 19 Mayıs aynı zamanda, dünü, bugünü ve geleceği birlikte kucaklayan ileri görüşlü bir adımdır” dedi.

-TÜRK MİLLETİ KADERİNİ HEP KENDİ ÇİZDİ-

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk milletinin kaderini hep kendi elleriyle çizdiğini belirterek, “Atatürk'ün önderliğinde verilen milli mücadele de, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması da esasen milletimizin bu vasfını en iyi şekilde ortaya koymaktadır. Milletimiz bunu tesadüfler sonucu değil, stratejik ve akılcı adımlarla, öngörülü yaklaşımlarla ve büyük fedakarlıklarla başarmıştır. Türkiye, Cumhuriyet'in ilanının ardından çağını aşan bir vizyonla, ufkun ötesini de gören bir anlayışla her alanda büyük hamleler gerçekleştirmiştir. Bu gelişmeyi ülkemizin sahip olduğu sağlam değerlere ve değişimlere uyum sağlama yeteneğine borçlu olduğumuzu özellikle vurgulamak isterim. Bugün bu reformist yaklaşımın toplumsal hayatın bütün alanlarında devam ettiğini görmekten de ayrıca büyük memnuniyet duyuyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Gül şöyle devam etti:
“Gerek ülkemizin standartlarını yükseltmek, gerek demokrasimizi daha da derinleştirmek, gerekse gücümüzü en üst seviyeye taşımak hedefine yönelik olarak bugün birlikte çalışma iradesiyle hakikaten güzel çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmaların sürekliliği ve başarısı açısından şunu ifade etmek isterim ki, vatandaşlarımızın özgürlüğü ve mutluluğu için, demokratik değerlerin ve insan haklarının geliştirilmesi elzemdir. Türkiye ancak böylelikle daha büyük dönüşümleri gerçekleştirebilecek, dünyadaki etkinliğini ve ağırlığını daha çok artırabilecektir. Bu konuda milletimizin gücüne ve potansiyeline inanıyoruz. Ülkemize güveniyor, 86 yılda elde edilen başarıların ışığı altında geleceğe güvenle bakıyoruz.”

-GENÇLERE SESLENDİ-

Gençlere, “Bu sizin bayramınız” diye seslenen Abdullah Gül, “19 Mayıs'ın gençlere bayram olarak armağan edilmesi, sizlere verilen değerin yanı sıra, Atatürk'ün ve onun şahsında milletimizin size olan inancını da ortaya koymaktadır. Çünkü sizler bu ülkenin umudu ve geleceğisiniz. Varlığınız milletimiz için çok şey ifade etmektedir” dedi. Gençlerden ülkelerini, milleti, ailelerini ve tüm insanları sevmelerini istediklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Gül, “Sevgi her şeyin başlangıcı, hayata dair tüm güzelliklerin, insana dair tüm değerlerin temelidir. Bununla birlikte çevreye, başka kültürlere, insanlara, etik değerlere saygılı, ülke ve dünya sorunlarını önemseyen bir hareket tarzını içtenlikle benimsemenizdir. Bilginin, demokrasinin, insan haklarının, hukukun üstünlüğünün gelişmenin temel dinamiği haline geldiği günümüz dünyasında ülkeler gibi, bireylerin de kendi içine kapanarak hedeflerini gerçekleştirmesi mümkün değildir. Bu nedenle dışa açık olmalı, dünyadaki değişimleri anlamak ve kendinizi çağın şartlarına hazırlamak için her zamankinden daha çok gayret göstermelisiniz” dedi.

-HEDEFİNİZDEN VAZGEÇMEYİN-

Başarılı olmanın gençlere sağlanan imkanların yanında kişisel gayrete ve yoğun çalışmaya bağlı olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, “Hata da yapsanız, hedefleriniz doğrultusunda ilerlemekten vazgeçmeyin. Hedeflerinizin büyük olması, ufkunuzun geniş olması, hep ileriye bakmanız eminim ki, sizlere her zaman güç ve dinamizm kazandıracaktır. Hiçbir zaman unutmayınız ki, güzel ülkemiz büyük bedeller ödenerek kuruldu. Türkiye'nin bugünkü seviyeye ulaşması, bölgesinde ve dünyada söz sahibi olmasını sağlayacak güç ve imkanlara kavuşması için büyük mücadeleler verildi.
Gün gelecek kalkınma ve modernleşme davasında bayrağı sizler taşıyacaksınız. İnancım odur ki, sizler de kendinizden sonraki nesillere daha gelişmiş, daha müreffeh bir ülke bırakmak için çalışacaksınız. Türkiye'yi daha büyük, daha güçlü yapma mücadelesinde hep en ön saflarda yer alacak, ülkeniz için, milletiniz için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaksınız” dedi.
Cumhurbaşkanı Gül kutlama mesajını, “Şunu asla hatırdan çıkarmayınız ki, bu, millet olarak hepimizin, gelecek nesillere karşı en önemli vazifesidir. Ben genç nesillerin, ‘En medeni ve en müreffeh millet olarak varlığımızı yükselteceklerine’ yürekten inanıyorum. Sizlere güveniyor ve sizlerden dünyanın her tarafında büyük başarılar bekliyoruz. Bu özgüvene ve yeteneğe sahip olduğunuzdan şüphem yoktur” diye bitirdi.

CHP LİDERİ BAYKAL: 19 MAYIS 1919 SİYASAL TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTASI

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 19 Mayıs 1919'un Türkiye'nin siyasal tarihinde bir dönüm noktası olduğunu söyledi.
CHP Genel Başkanı Baykal, 19 Mayıs Atatürk'ü anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Baykal'ın mesajı şöyle:
“19 Mayıs 1919 siyasal tarihimizin dönüm noktasıdır. Mustafa Kemal 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarken, Türkiye’yi ve bölgemizi çok derinden etkileyen bir sayfa açmış, mevcut egemenlik teorilerinin tümüne meydan okumuş, ırk, din, dil, mezhep farkı gözetmeden özgürlüğü ve bağımsızlığı için mücadele edeceğine inandığı halka güvenmiş ve kazanmıştı.
Çünkü, 19 Mayıs’ta Mustafa Kemal’in başlattığı yeni siyasetin temelinde insan vardı. O anlayışta kadın-erkek, zengin-yoksul eşittir. 19 Mayıs’ta Samsun’a bu anlayışla çıkılmış, Millî mücadele bu anlayışla başlatılmış, ülkemiz işgalden kurtarılmış, önce cumhuriyet, daha sonra demokrasi bu anlayışla yaşam biçimi olmuştur.
Günümüzde Laik Cumhuriyetimize, demokrasimize, birliğimize, dirliğimize ve bağımsız yargımıza yönelik saldırılar, özünde Mustafa Kemal’in açtığı bu tarih sayfasına karşıdır.
Bu nedenle, Gençlik ve Spor Bayramımızın 90. yıl dönümünü kutlarken, başta gençlerimiz olmak üzere herkesi bu tarihi günün anlamını, önemini kavramaya, Cumhuriyetin kazanımlarını kararlılıkla sahiplenmeye ve savunmaya çağırıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını saygıyla, şükranla selamlıyorum”

MHP LİDERİ BAHÇELİ: GENÇLİĞİN DAHA İYİ YETİŞMESİ VAZGEÇİLMEZ BİR GÖREV

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhuriyetimizi emanet ettiğimiz geçliğin bizden daha iyi ve daha sorumlu yetişmesi, hepimiz için vazgeçilmez bir milli görev, aynı zamanda vatan borcudur" dedi.
MHP Lideri Bahçeli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Atatürk’ün doğumunun 128. ve Türk milletinin tarihinde dönüm noktası olarak Samsun’da atılan ilk adımın 90. yıldönümünü milletçe kutlandığını belirten Bahçeli, “19 Mayıs 1919, dönemin sömürgeci güçlerince dayatılan bir geleceği reddederek, 'Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına' inanan Atatürk’ün Cumhuriyetle sonuçlanacak bağımsızlık mücadelesine başladığı gündür” dedi.
Bahçeli’nin açıklaması şöyle:
Atatürk'ün Türk milletinin hürriyeti ve vatanın kurtuluşu için başlayan bu yolculuğun, sönmek üzere olan umutları canlandırdığını kaydeden Bahçeli, "Bu yönüyle 19 Mayıs ruhu, zedelenen, aşağılanan milli onurun dirilişi, teslimiyetçi, tavizkâr yönetimlere karşı milli devletin doğuşu çağın stratejik dengelerini ve zafiyetini gözeten akıl, sağduyu ve vizyonun adıdır." değerlendirmesinde bulundu. Bahçeli şöyle devam etti:

"Ne üzücüdür ki, günümüzde de büyük Atatürk ve arkadaşlarının yüksek vatan ve millet sevgisine milli fedakârlık ve erdemine ihtiyacımız olduğu bir dönemin sancılarını milletçe yaşıyoruz.
Aradan geçen 90 yıldan sonra bin yıllık milli kaynaşmaya zarar verecek ve devletimizin temel niteliklerini sarsacak boyuttaki tartışmaların açıldığı bu günlerde, 90 yıl önceki muhteşem hareketin anlamı daha da önem kazanmıştır. En az dün kadar bugün de lazım olan aynı ruh ve şuurun gençliğe kazandırılması milli geleceğimiz açısından hayati derecede önemlidir."
Gençliğin yeni fikirler, aydınlık düşünceler, taze güç ve dinamik bir kuvvetin karşılığı olarak, yaşlanması mukadder olan bir toplum yapısına giren zindeliği, heyecanı, enerjiyi ve umudu ifade ettiğini anlatan Bahçeli şunları kaydetti:

"Geleneksel bağların hızla koptuğu, yerine yeni değerlerin ikame edilemediği, dilini, tarihini, kültürünü ve çağı yeterince benimsememiş bir gençliğin milletimizin geleceğinde katkı sağlamasını beklemek fazlaca iyimserlik olacaktır.

Cumhuriyetimizi emanet ettiğimiz geçliğin bizden daha iyi ve daha sorumlu yetişmesi, hepimiz için vazgeçilmez bir milli görev, aynı zamanda vatan borcudur." 

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Zynga Poker Chip Satışı16 Mayıs 2018 Çarşamba 16:26
 • Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?13 Mayıs 2018 Pazar 21:48
 • Her Mekânda Koton Etek Şıklığı12 Mayıs 2018 Cumartesi 18:49
 • Çanakkale Turu Fiyatları Ne Kadar10 Mayıs 2018 Perşembe 19:21
 • Size Özel Kapı Sistemleri28 Nisan 2018 Cumartesi 17:01
 • Alem Sohbet İle Keyfi Yaşayın16 Nisan 2018 Pazartesi 20:57
 • Teşvikiye Camii’nde yangın15 Nisan 2018 Pazar 20:08
 • Promosyon Bez Çanta Dönemi Başladı12 Nisan 2018 Perşembe 16:48
 • Lüks ve Ucuz Davetiyenin Adresi Mert Davetiye08 Nisan 2018 Pazar 18:10
 • Muhabbet.org İle Mobil Sohbetin Zamanı Geldi06 Nisan 2018 Cuma 15:27
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1998 Şişli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 213 32 05 | Haber Scripti: CM Bilişim