• BIST 107.015
 • Altın 172,048
 • Dolar 4,0658
 • Euro 4,9307
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 21 °C

'MHP bu tarihi hesaplaşmayı bekliyor'

'MHP bu tarihi hesaplaşmayı bekliyor'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP Grup toplantısında konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bin yılda bedeller ödenerek bugünlere ulaşmış Türk milletini, birbirinden kopmuş kabileler haline getirmek istediğini öne sürdü.

artisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, MHP'nin bu hafta sonu 9.Olağan Büyük Kurultayı'nı gerçekleştireceğini hatırlattı.Bahçeli, bu kurultayda ve sonrasında şekillenecek siyasal tablonun,"ağır sorunlar altında ezilen" Türkiye'nin geleceğinde belirleyici olacağınainandığını ifade ederek, "Türkiye, MHP ile birlikte hak ettiği mevkiyeyükselecek, milletimiz layık olduğu huzur, refah ve İstikrara kavuşacaktır. Büyükkurultayımız, mücadele azmimizin, 40 yıldır şerefle taşıdığımız ilkelerimizin,Türk milletine duyduğumuz bağlılığın bir kez daha teyidi olacaktır" diyekonuştu.

"Güven ile kuşkunun, güvenlik ile korkunun, işbirliği ile çekişmenin,bağımsızlık ile teslimiyetin, taviz ile onurun, çıkarcılık ile fedakarlığın,alabildiğine çarpıştığı Türkiye'ye, milletin özlediği Türkiye'ye MHP'ninkarolarıyla kavuşulacağını" savunan Bahçeli, "İnancımız bu yöndedir. Hedefimizbudur" dedi.Partisinin bugün millet ve devlet hayatında kambur olan bütün busorunları çözmek için yola çıktığını ifade eden Bahçeli, bu konuda, yeterlibirikim ve tecrübelerinin, donanımlı kadrolarının bulunduğunu vurguladı.Bahçeli, kurultaylarının partilerine, demokrasiye ve millete hayırlıolması dileğinde de bulunarak, başta partinin kurucusu Alparslan Türkeş olmaküzere dava arkadaşlarına şükranlarını sundu.

-"TERÖRLE DOĞRUDAN MÜZAKERE YAPILIYOR"-

Milletin bin yıllık kardeşliğinin bozulmak, ikinci bir dilin iseresmiyete sokulmak istendiğini ileri süren Bahçeli, şöyle devam etti:"Terörle doğrudan müzakere yapılmaktadır. Dağdaki canileri affetmeninyolları aranmaktadır. Başbakan Erdoğan, bin yılda ağır bedeller ödenerekbugünlere ulaşmış Türk milletini, birbirinden kopmuş kabileler haline getirmekistemektedir. Özgürlük, demokrasi, insan hakları ve eşitlik adına bütün millideğerler hayasızca linç edilmektedir. Kapanmamış tarihi hesaplar yenidenaçılmakta, Türk milletine karşı ahlaksızca meydan okunmaktadır. Türkiye, tarihigünler yaşamaktadır. Bir yanda, teröristler alkışlar arasında dağdan inmektedir,öte yanda milletimiz öfke ile ayağa kalkmaktadır. Bir tarafta, hükümet teröristlepazarlık yapmaktadır, diğer yanda aziz şehitlerimizin yaraları bir kez dahakanatılmaktadır. Bir tarafta, Başbakan bu rezaleti umut verici bulmaktadır, diğertarafta gazilerimiz gözyaşı dökmektedir. Ve elbette ki en önemlisi budur,bugünümüzü borçlu olduğumuz, yarınımızı ise borçlu olacağımız gazilerimiz,şehitlerimiz incitilmektedir. Şahadetle terörizm, vatan müdafaası ile kanlıeylemler, gazi ile terörist, AKP zihniyeti tarafından aynı kefeye konulmaktadır.Başbakan Erdoğan, zemzem ile zehiri karıştırmaya çalışmaktadır. Geçtiğimiz haftaresmi törenlerle sınırdan geçen teröristlere hükümetin yaptığı teşrifatmilletimizi haklı olarak derinden yaralamıştır.

"-ŞEHİT YAKINLARININ VE GAZİLERİN TEPKİLERİ-

Devlet Bahçeli, "şehit yakınları ve gazilerin protestolarına değinerek,bu kişilerin derdini dinleyecek, kendisini karşılayacak, gözyaşını dökecekhükümet temsilcisi ve devlet yöneticisi aradığını" söyledi."Ne var ki hükümetin memurlarınca terörist kucaklarken gösterilennezaket, bu ruhları yaralanmış insanlara gösterilmemiştir" iddiasında bulunanBahçeli, "Devlet canilere teşrifatçı, şehit ailelerine ceberuttur. Hükümetkatillere kucaklayıcı, gazilere zorbadır" dedi.Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Başbakana göre terörü İmralı'dan yönetmek, Kandil'den desteklemek,teröristi alkışlamak demokratik hak ve fırsat bayrağı yükseltmek, şehide sahipçıkmak, gaziyi kucaklamak kışkırtma ve tahriktir. Bu emsali görülmemiş biralçalma halidir ve bu leke Başbakan'ın alnına silinmemek üzere çalınmıştır. Tarihasla affetmeyecek, bu kara leke asla çıkmayacaktır. Vatan görevine gitmiş elikınalı yiğitlerle, millete zulüm, etmiş eli kanlı katiller Başbakan'ın vicdanındamaalesef yer değiştirmiştir. Protez bacağını, kolunu çıkartıp atan gazilerimiz,oğlunun madalyasını yerlere çalan şehit aileleri, evladının kahramanlık beratınıyırtıp atan babalar, şehidin emaneti torununu koklayan gözü yaşlı nineler,kendisini durduran emniyet müdürüne 'Biz sizin kardeşiniz değiliz. Sizinkardeşleriniz dağdan inenlerdir' diyen bacağını kaybetmiş öfkeli kahramanlar,içinde insan sevgisi, millete bağlılık ve ilahi adalet hissi olan hepimizinyüreğini derinden dağlamıştır.En acılı günlerinde bile 'vatan sağolsun' diyenler, bugün öfke içindedir.Ve bu utanç başta Başbakan olmak üzere, maalesef hepimizindir. Devlet ve hükümetşehidine, gazisine ve hatıralarına sahip çıkamamıştır. Ve bu alçalma tarihimizdebir ilktir ve zillet AKP'nin lekeli sicilinin utanç belgesidir.

"-"HESABINI KİM VERECEK?"-

Bahçeli, hunhar saldırılarda meydana gelen kayıpların sadece güvenlikgüçlerinden oluşmadığına dikkati çekerek, şu soruları yöneltti:"Zor şartlar altında öğrencilerine bir kelime öğretebilmek içinçırpınırken PKK saldırılarında hayatını kaybeden yüzlerce öğretmenlerimizinhesabını kim verecektir? Vatana bağlılığı, millete sadakati cemaate vaaz edensayısız din görevlilerinin PKK tarafından katledilmesinin hesabını kimverecektir? Gece yarısı yaptığı baskınlarla maden ocaklarında, inşaat sahalarındakatlettiği mühendislerimizin, işçilerimizin hesabını kim verecektir?Dağdakiler suçsuz, gelenler suçsuz, kalanlar suçsuz ise bunca yılın ağırkayıplarının hakları nasıl helal edilecektir? Terörist için gözyaşı dökmeyemeraklı olanlara bunları da hatırlatmak isterim. Bu mücadelede bugüne kadarbaşrol oynayan, akıl veren, tavsiye eden, sözde strateji geliştiren kurumlar vezevat bunun vebalını nasıl ödeyecektir? Geçmişte tutulan yol yanlış ise bugüntutulan yolun doğru olduğunun güvencesini kim verecektir?"Bahçeli, kendilerinin asla kan ve intikam peşinde olmadığınıvurgulayarak, "Ama yapılanlar cezasız mı kalacaktır? Yapanın yanına kar kalacakise hatta teröristler törenlerle karşılanacaksa yıllardır verilen mücadele nereyeoturtulacaktır?" dedi.

-"PKK'IN SİLAHLA ELDE EDECEĞİ HEDEF KALMADI"

Terörizmin bütün bölücü talepleri taahhüde ve takvime bağlandığını ilerisüren Bahçeli, "PKK'nın silahla elde edeceği hedef kalmamıştır. Tamamı AKPkadrolarınca vadelendirilmiştir. Teröristin dağda durmalarına gerek yoktur, onlarda sözde fırsat adı verilen teslim törenleri ile dönüş yolundadır" ifadelerinikullandı.Son MGK toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamayı eleştirenBahçeli, "Biz içeride ne konuşulduğuna değil, dışarıya verilen mesaja bakarız"dedi.Bahçeli, "anaların gözyaşlarının, Türkiye'yi bölerek mi dineceğini"sorarak, şunları kaydetti:"Teröristin elindeki paçavrayı indiremeyen hükümet, şehit ailesininelindeki al bayrağı indirerek mi anaların gözyaşını durduracaktır? Son rezaletlerde bundan öncekiler gibi işbirlikçi hükümetin girdiği çıkmaz yolun sonucu veeseridir. Şehit analarını anlayışa davet eden küstah zihniyeti terbiyeye,nezakete ve hürmete davet ediyorum. Buradan söyleyeceğim sözüm şudur: Bizlervarlığımızı milletimize borçlu olduğuna inanan siyaset temsilcileriyiz. Milleteyönelen her hakaret bizleri de derinden incitir ve yaralar. Aziz milletimiz,muhterem aileleri ve evlatlarımız üzerlerimizdeki haklarını helal etsinler.Bilinsin ki bu yaşanan hıyanet asla ve asla milletimizin hissiyatı değildir. Eminolunuz ki her evde acılarınız paylaşılmaktadır, tüten her ocakta anılarınızyaşatılmaktadır. Bugünlerimizi borçlu olduğumuz evlatlarımızı unutmamız mümkündeğildir. MHP ve onun sevdalıları bize bugünleri bahşeden evlatlarınıunutmayacaktır. Biz biliyoruz ki şehit vurulunca değil, unutulunca ölür. Aslaunutmayacağız. Hatıralarını ve mücadelelerini asla unutturmayacağız. Bununhesabını, bu ihaneti yaşatanlardan da Allah'ın izniyle mutlaka soracağız."

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 1998 Şişli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 213 32 05 | Haber Scripti: CM Bilişim