• BIST 92.967
 • Altın 194,964
 • Dolar 4,7402
 • Euro 5,4995
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 26 °C

İŞTE BİRLİK BUDUR

İŞTE BİRLİK BUDUR
Türkiye'nin önde gelen televizyon ve gazeteleri Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyasını duyurdu

Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyası ve kampanyaya katılım bilgileri dün HABERTÜRK özel yayınıyla eş zamanlı olarak  Show TV, ATV, Star ve FB televizyonlarında duyuruldu.

Bugünkü gazeteler de kampanyaya ilk sayfalarından geniş yer ayırdı.

Hürriyet Gazetesi sürmanşetten "İşte Milli Ruh" başlığıyla verdiği haberde Habertürk ile Milli Takım’ın işbirliğiyle açılan "Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyası"na bağış yağdığını vurguladı. İşte Hürriyet'in haberi:

Dün gece saat 21.20’de başlayan ve sabaha kadar devam eden kampanyaya işadamından sporcusuna, sanatçısından gazetecisine, memurundan öğrencisine kadar onbinlerce kişi şehit ve gazisine şükranlarının ifadesi olarak kampanyaya katıldı. Show ve Star TV’lerinin de duyurduğu kampanyaya katılan vatandaşlar gerek SMS ile gerekse canlı yayında bağışlarını bildirdi. En küçüğü 5 YTL, en büyüğü 5 milyon YTL olan bağışlar kısa sürede önce 10 milyon, sonra da 20 milyon barajını aşarak 30 milyon YTL sınırına dayandı. Kampanya gece yarısına geldiğinde 127 bin kişi katılarak, 24 milyon TL’lik bağışta bulundu. Canlı yayına telefonla katılan TBMM Başkanı Köksal Toptan da duygularını dile getirerek kampanyaya destek verdi. Programa telefonla katılan Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt’ın isteği doğrultusunda yapılan bağışlar, Mehmetçik Vakfı’na verilecek. Bağışlar nedeniyle tüm vatandaşlara teşekkür eden Org. Büyükanıt TSK’nın kampanyayı desteklediğini açıkladı. Sanatçı Gülben Ergen de, kampanyaya destek veren sanatçılardan biri oldu. Ergen’in katkısı ise bir şehit bebeğinin bakımını üstleneceğini bildirerek açıkladı. İbrahim Kefeli de bütün şirketlerinin cirolarının yüzde 2’sini bağışladığını bildirdi. Rizespor da tüm sezon hasılatını bağışladı.

İŞTE MİLLİ RUH

5 MİLYON YTL:
TOBB, Tekstil İşverenleri Sendikası

2 MİLYON YTL: Doğuş Grubu

1.5 MİLYON YTL: SANKO

1 MİLYON DOLAR: Selahattin Beyazıt

1 MİLYON YTL: Futbol Federasyonu, Milli Takım, Fenerbahçe Kulübü, İsmet Acar

250 BİN YTL : Cem Yılmaz, Naci Topçuoğlu

200 BİN YTL: Moil

100 BİN YTL: Seda Sayan, Yılmaz Erdoğan, Mehmet Torun, Enver Yücel. Nihat Gökyiğit

150 BİN YTL: Astoria Holding, Yılmaz Korkmaz, TAV

75 BİN YTL: Hüsnü Güreli

50 BİN YTL: Collezione’den Ekrem Akyiğit, Mardinspor, Abdülkadir Çakır

200 BİN DOLAR: IC Holding

100 BİN DOLAR: Cemalettin Sarar, TÜRSAB

50 BİN DOLAR: Yılmaz Beckioğlu, Başaran Ulusoy

Kampanya Akşam Gazetesi'nde de "Teröriste tek yürek tokadı" başlığıyla ilk sayfadan duyuruldu:

 

Türkiye, vatan uğruna canlarını feda eden şehitleri için tek yürek oldu. Başta A Milli Takım olmak üzere, spor camiası ile birlikte iş adamları, sanatçılar ve Türk halkı şehitlerin acısını yürekten paylaştı, şehit yakınlarını yalnız bırakmadı. Fatih Terim’in öncülüğünde Habertürk’ün başlattığı “Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyası”nı A Milli Takım, 1 milyon YTL ile açtı. Canlı yayına katılan Terim, “Böyle önemli bir kampanyaya katılmamız için prime ihtiyacımız olmadığına karar verdik ve ulvi bir kampanyayı prime bağlamak istemedik. Teknik heyet ve futbolcu arkadaşlarımızın rakamı bir milyon YTL’dir” dedi.

KİMSE BÖLEMEZ

FUTBOL Federasyonu’nun 1 milyon YTL ile destek verdiği kampanyaya, Fenerbahçe Kulübü ve Galatasaray’ın eski başkanlarından Selahattin Bayazıt 1 milyon dolar bağış yaptı. İş adamı Süleyman Bölünmez de şirketi adına 200 bin YTL, Mardinspor adına ise 50 bin YTL bağışta bulundu. Canlı yayına telefonla bağlanan Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, “Kampanyayı çok içten duygularla kutluyorum, kalbimizden destekliyoruz. Teşekkürlerimi sunuyorum ve bu kampanyanın Mehmetçik Vakfı’na yönlendirilmesini talep ediyorum. Türk milletini kimse bölemez, kimse zarar veremez. Biz gereken cevabı veririz” dedi. Gece saat 00.05’e kadar 22.4 milyon YTL toplanan kampanyada dikkat çeken bazı bağışlar şöyle: TOBB: 5 milyon YTL, İşadamı Halit Narin: 5 milyon YTL, İşadamı Ferit Şahenk: 2 milyon YTL, İşadamı İsmet Acar: 1 milyon dolar, Turkcell-Digiturk ve İddaa: 150 bin YTL, Cem Yılmaz: 250 bin YTL, Yılmaz Erdoğan: 100 bin YTL, Seda Sayan: 100 bin YTL, Ömer Üründül: 30 bin dolar. SMS, banka ve telefonla katılmanın mümkün olduğu kampanya 1 hafta devam edecek.

Milliyet Gazetesi ise ilk sayfadan gördüğü duyuruda "Türkiye Kahramanlar için elele" başlığını kullandı.

Habertürk televizyonu ile Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve milli futbolcuların katkılarıyla başlatılan "Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyası" vatandaşların ilgisiyle çığ gibi büyüdü. Canlı yayına bağlanan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın isteği üzerine, toplanan bağışın tamamının, şehit ve gazi yakınlarına doğrudan yardım yapan Mehmetçik Vakfı'na yönlendirilmesi kararlaştırıldı. Gazetemiz baskıya girdiği saatlerde katılım 100 bin kişiyi, toplanan bağış miktarı ise 21 milyon YTL'yi aşmıştı.
Dün saat 21.00'de başlayan programa katılan Terim, teknik heyet ve oyuncular olarak kampanyaya 1 milyon YTL destekte bulunduklarını belirtti. TOBB kampanyaya 5 milyon YTL ile destek verirken SANKO Holding de 1.5 milyon YTL bağışladı.
Terim kampanyanın başlatılmasıyla ilgili olarak, "Ben bu düşüncemi oyuncularıma açtım. Böyle bir fikrimizin olduğunu, ne gibi fikirleri olacağını sordum. Bir saniye sürmedi hepsi, 'Hocam hemen başlayalım' dedi" dedi.
İşadamı Selahattin Beyazıt ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 1'er milyon dolar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun 1 milyon YTL ile destek verdiği organizasyona, Cem Yılmaz da 250 bin YTL bağışta bulundu. Kampanyaya SMS'le ve banka hesap numaralarına para yatırarak katılan on binlerce kişi de çeşitli miktarlarda bağışta bulundu.
Programa telefonla katılan Orgeneral Büyükanıt, Türk milletinin Silahlı Kuvvetleri'ne duyduğu sıcaklığın hiçbir şeyle ölçülemeyeceğini belirterek, şöyle konuştu:
"Habertürk'ün başlattığı bu kampanyayı kalbimizden destekliyoruz. Şehitlerimize, gazilerimize ne yapabilirsek mutlu oluruz. Silahlı Kuvvetler adına en içten duygularla teşekkürlerimi sunuyorum ve bu kampanyanın Mehmetçik Vakfı'na yönlendirilmesini talep ediyorum. Bu bağışlar Mehmetçik Vakfı'na gittiği zaman sadece ve sadece Mehmetçiklerimize yönlendirilecektir. Türk milleti bir bütündür. Türk milletini kimse bölemez, kimse zarar veremez. Biz gereken cevabı veririz."
TBMM Başkanı Köksal Toptan ise, kampanyanın inanılmaz bir heyecan yarattığını vurgulayarak, "Müthiş bir duygu seli var Türkiye'de. Türk milleti her zaman her şeyi yapabileceğini ortaya koymuş oldu. İnşallah çarşamba günü Milli Takım'ı desteklemeye gideceğim. İnşallah yarın bir miktar katkıyı Mehmetçik Vakfı'na ileteceğim" dedi.

Kampanyaya ilişkin Vatan gazetesinin ilk sayfasında yer alan haber ise şöyle:


Org. Büyükanıt Terörle Mücadele Kampanyası’na bağış yapan vatandaşlara teşekkür etti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Terörle Mücadele Destek Kampanyası’na bağış yapan tüm vatandaşlara teşekkür ederek, “Kampanyayı tüm kalbimizle destekliyoruz. Türk Milleti bir bütündür. Türk Milletini kimse bölemez, kimse zarar veremez. Biz gereken cevabı veririz” dedi.

Büyükanıt Paşa, dün akşam Haber Türk Televizyonu’nun canlı yayınına katılarak, kampanyaya ilişkin duygularını ifade etti.

Büyükanıt Paşa, “Duygularımı metne bakmadan sizlerle paylaşmak istiyorum. Çok duygulandırıcı bir program yapıyorsunuz. Çok duygulanıyorum. Yazdığım herşeyi bir tarafa attım. Bu programa katılanlara çok teşekkür ediyorum. Habertürk’e böyle bir program yaptığı için mutluluklarımı iletiyorum. Gerçekten ne söyleyeceğimi bilemiyorum” diye konuştu.

Bağışlar Mehmetçik Vakfı’na yönlendirilsin

Kampanyanın Mehmetçik Vakfı’na yönlendirilmesini talep ettiğini belirten Büyükanıt Paşa, şöyle konuştu:

“Türk milletinin Silahlı Kuvvetlerine duyduğu sıcaklığı hiçbirşeyle ölçemem. Bizim terörle mücadalede kaybettiğimiz yavrularımızı hep kalbimizde yaşatıyoruz ve hayatımız boyunca yaşatacağız. Bu kampanyayı çok içten duygularla kutluyorum. Habertürk’ün başlattığı bu kampanyayı kalbimizden destekliyoruz. Şehitlerimize, gazilerimize ne yapabilirsek mutlu oluruz. Silahlı Kuvvetler adına en içten duygularla teşekkürlerimi sunuyorum ve bu kampanyanın Mehmetçik Vakfı’na yönlendirilmesini talep ediyorum. Bu bağışlar Mehmetçik Vakfı’na gittiği zaman sadece ve sadece Mehmetçiklerimize yönlendirilecektir. Türk milleti şehidinin gazisinin her türlü güzel duygularıyla yönlenmiş durumdadır. Bu programı çok içten izliyorum. Sayın Fatih Terim hocamıza, TOBB başkanımıza, bağışlar yapan değerli insanlarımıza saygılar sunuyorum. Türk milleti bir bütündür. Türk milletini kimse bölemez, kimse zarar veremez. Biz gereken cevabı veririz”.

Kampanya Cumhuriyet Gazetesinde de "1 gecede 22 milyon YTL bağış" başlığıyla duyuruldu:

Habertürk'ün başlattığı "Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek" kampanyası büyük ilgi gördü. İşadamları, sporcular, sanatçılar ve yurttaşlar bir gecede 22 milyon YTL'nin üzerinde bağışta bulundular. Programa telefonla bağlanan Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, kampanyanın gelirinin Mehmetçik Vakfı'na yönlendirilmesini istedi. Büyükanıt, "Türk milleti bir bütündür, kimse bölemez" dedi.  

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Şişlili Kadınlar, Dünya Kadınlar Günü'nü Muazzez Ersoy ile Kutladılar10 Mart 2011 Perşembe 00:00
 • Şişli'de Dünya Kadınlar Günü Kutlaması07 Mart 2011 Pazartesi 00:00
 • BURCUNUZ VE SİZ06 Eylül 2010 Pazartesi 00:00
 • En çok merak edilen 25 soru20 Haziran 2009 Cumartesi 00:00
 • Yılın En İyi Show’u Bu Haftasonu Cemil Topuzlu`da19 Haziran 2009 Cuma 00:00
 • Formula 1 Türkiye ayağı tehlikede08 Haziran 2009 Pazartesi 00:00
 • Hadise, en yakın rakibini 10'a katladı24 Nisan 2009 Cuma 00:00
 • Hadise Makedonya'yı coşturdu!09 Nisan 2009 Perşembe 00:00
 • İstanbul'da semt adları nerden geliyor?11 Mart 2009 Çarşamba 00:00
 • Kadınlara, Özel Gömlek Hediye Edilir Mi?07 Şubat 2009 Cumartesi 00:00
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1998 Şişli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 213 32 05 | Haber Scripti: CM Bilişim