• BIST 97.533
  • Altın 145,781
  • Dolar 3,5801
  • Euro 4,0019
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 15 °C

Fenerbahçe'nin rakibi MTK Budapeşte

Fenerbahçe'nin rakibi MTK Budapeşte
Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turunda, Macar ekibi MTK Budapeşte ile karşılaşacak.

Fenerbahçe'nin UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turundaki rakibi Macaristan'ın MTK Budapeşte ekibi oldu.
 
İlk maç 29 veya 30 Temmuz'da İstanbul'da, rövanş 5 veya 6 Ağustos'ta Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de oynanacak.

Sarı-lacivertliler, dokuz yıl önce UEFA Kupası birinci turunda MTK'ya 0-0'ın rövanşında Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 2-0 yenilerek elenmişti. İki takım 1964 yılında Kupa Galipleri Kupası'nda karşılaşmış, turu geçen yine Macar takımı olmuştu.

Geçtiğimiz sezon Macaristan liginde 23'üncü şampiyonluğuna ulaşan Budapeşte ekibi 12 kez de Macaristan kupasını kazandı, Fenerbahçe'yi elediği 1964 yılında Kupa Galipleri'nde finale kadar yükseldi.
 
Şampiyonlar Ligi'nde geride kalan sezonun çeyrek finalisti olduklarına dikkati çeken asbaşkan Şekip Mosturoğlu, "ikinci ön eleme turundaki tüm takımlardan daha kaliteli ve güçlüyüz. Tabii ki, futbolda maç oynanmadan kazanılmıyor ama geçen sezonki performansımıza bakıldığında turun favorisi gözüküyoruz" dedi.
 
Mosturoğlu, ekip olarak herhangi bir mazerete sığınmadan kendi futbol kalitelerinin sahaya yansıtarak turu atlayacaklarına inandığını sözlerine ekledi.
 
Birinci ön eleme (15-16 Temmuz, 22-23 Temmuz)
 
Linfield (Kuzey İrlanda) - Dinamo Zagrep (Hırvatistan)
Valletta (Malta) - Artmedia (Slovakya)
Dinamo Tiflis (Gürcistan) - NSI Runavik (Faroe Adaları)
Santa Coloma (Andorra) - Kaunas (Litvanya)
Murata (San Marino) - IFK Göteborg (İsveç)
Llanelli (Galler) - Ventspils (Letonya)
Anorthosis Famugusta (Kıbrıs Rum) - Pyunik (Ermenistan)
Inter Bakü (Azerbaycan) - Rabotnicki (Makedonya)
Tampere United (Finlandiya) - Buducnost Podgorica (Karadağ)
F91 Dudelange (Lüksemburg) - Domzale (Slovenya)
Dinamo Tiran (Arnavutluk) - Modrica (Bosna Hersek)
Aktobe (Kazakistan) - Sheriff (Moldova)
Drogheda United (İrlanda) - Levadia Tallinn (Estonya)
BATE (Belarus) - Valur Reykjavik (İzlanda)
 
İkinci ön eleme (29-30 Temmuz, 5-6 Ağustos)
 
Rangers (İskoçya) - Santa Coloma / Kaunas galibi
Brann (Norveç) - Llanelli / Ventspils galibi
Inter Bakü / Rabotnicki galibi - Partizan (Sırbistan)
Tampere / Buducnost galibi - Artmedia / Valletta galibi
Anorthosis Famugusta / Pyunik galibi - Rapid Vienna (Avusturya)
F91 Dudelange / Domzale galibi - Dinamo Zagrep / Linfield galibi
Panathinaikos (Yunanistan) - Dinamo Tiflis / NSI Runavik galibi
Murata / IFK Göteborg galibi - FC Basel (İsviçre)
Aktobe / Sheriff galibi - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)
Drogheda United / Levadia Tallinn galibi - Dinamo Kiev (Ukrayna)
Anderlecht (Belçika) - BATE / Valur Reykjavik galibi
Beitar Jerusalem (İsrail) - Wisla Krakow (Polonya)
Fenerbahçe - MTK Budapeşte (Macaristan)
Aalborg (Danimarka) - Dinamo Tiran / Modrica galibi

  • Yorumlar 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Şişli’de 2010 Yaz Spor Okulları Tüm Hızıyla Devam Ediyor03 Ağustos 2010 Salı 00:00
  • Tarih yazan Türk!30 Temmuz 2010 Cuma 00:00
  • Süper Lig fikstürü çekildi21 Temmuz 2010 Çarşamba 00:00
  • Eskilerle Yaniler BJK Nevzat Demir Tesislerinde Birarada23 Haziran 2010 Çarşamba 00:00
  • Mini Voleybol Coşkusu22 Haziran 2010 Salı 00:00
  • Beşiktaş Hilbert’ine bugün kavuşuyor.21 Haziran 2010 Pazartesi 00:00
  • Quaresma İstanbul'da!19 Haziran 2010 Cumartesi 00:00
  • ÇEVRE İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER14 Haziran 2010 Pazartesi 00:00
  • İşte 12 dev adamın aday kadrosu!09 Haziran 2010 Çarşamba 00:00
  • Ezeli rekabette 364. randevu27 Mart 2010 Cumartesi 00:00
  • Tüm Hakları Saklıdır © 1998 Şişli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0 212 213 32 05 | Haber Scripti: CM Bilişim