• BIST 111.874
 • Altın 174,458
 • Dolar 4,0260
 • Euro 4,9840
 • İstanbul 23 °C
 • Ankara 23 °C

Ekim ayında neler olacak?

Ekim ayında neler olacak?
Mynett Astroloji Danışmanı İrem Su, burçların Ekim ayını yorumladı.Ekim ayındaki gelişmeleri Merkürün geri hareketi çerçevesinde ele alan İrem Su, tüm burçlar için Merkürün hangi konularda etkili olacağını genel bir bilgi halinde sunuyor. Böylece mera

Ekim Ayı Merkür Özel Dosyası

Sevgili Koçlar, 12 Ekim- 2 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Merkür geri hareketi oldukça önemli. Gölgeli günler denilen bir hafta öncesi 5 Ekim ve bir hafta sonrası 9 Kasım tarihlerini de tedbirli olmak açısından, göz önüne alırsak neredeyse Ekim ayının tümü, yaşantınızı yakından ilgilendiren her konuda, dikkatli düşünmek, tekrar incelemek, herşeyi gözden geçirmek, düzenlemeler yaparak, girişimde bulunmaya hazır hale gelmekle geçeceğe benziyor.

Bana göre Ekim ayındaki gelişmelere Merkürün geri hareketi çerçevesinde ele alarak bakmak lazım. Bu nedenle bu etkiyi devredışı bırakarak düşünmek ve Ekim ayını değerlendirmek son derece yanlış olacak ve kafanızın karışmasına neden olacaktı. Bunu gözönüne alarak öncelikle tüm burçlar için, Merkürün hangi konularda etkili olduğunu genel bir bilgi halinde sizlere sunmayı ve daha sonra siz Koçlara olabilecek etkisini ele almayı düşündüm. Böylece merak edilen bu konuda hem bilgi sahibi olabilir, hem de çok daha bilinçli kararlar alabilirsiniz.

Gölgeli günler: Geri Hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi, etkisinin yavaş yavaş olsa da hissedilmeye başlandığı düşünülen günlerdir.

Geri hareketin bitiminden bir hafta sonrası ise hala etkinin devam ettiği düşünülerek, tedbirli olmak açısından dikkate alınması gerektiği düşünülmekte.

Merkür Geri Hareketinin Genel Etkileri:

Güneşe en yakın gezegen olan Merkürün, astrolojik olarak ifadesi, iletişim, haberleşme, yolculuklar başta olmak üzere çevremizdeki insanlarla bağlantıya geçmemiz ve bilgi sahibi olmamız, zekamızı ve mantığımızı kullanarak yaşadığımız olayları değerlendirmemizi, algılamama gücümüzü temsil etmesidir. Güneş ve Ay hariç gökyüzündeki tüm gezegenler gibi Merkür de yılın belli zamanlarında geri hareketini yapar. Bunun anlamı, Dünyaya göre yörüngesel hızı yüksek olan Merkürün geri hareket zamanlarındaki hız düşüklüğüdür. İşte bu hız değişikliği nedeniyle, kendi fonksiyonları konusunda da yavaşlama dönemi başlamış demektir.

Bundan önce,

14 Şubat – 8 Mart 2007

16 Haziran-10 Temmuz 2007 olmak üzere iki kez gerileme hareketi meydana gelmiştir. Bu yılın son gerileme hareketi ise

12 Ekim-2 Kasım 2007 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Yalnız Merkür geri hareketine başlamadan evvelki 1 hafta ve bitim tarihinden sonraki 1 haftayı tedbirli olmak açısından göz önüne almanın faydası vardır.

Merkür geri hareketi esnasında olabilecek değişimlere geçmeden önce, hangi konularda etkindir sorusuna daha geniş bir şekilde yer vermek gerekir.

Etkili Olduğu Alanlar:

Sırasıyla, sözel ifade, internet dünyası, öğrenme ve öğretme kapasitesi, dinlemek, okumak, her türlü görüşme, pazarlıklar, diğer insanlarla yaptığımız yasal anlaşmalar, kontratlar ve çok özel dökümanlar Merkür gezegeninin astrolojik olarak etkisi altında olan olgulardır. Ayrıca bilgisayar dünyasındaki yazılımcıların yazdığı kodlamalarda, nakliyat ve en önemlisi seyahatler konusunda da etkilidir.


İşte bütün bunlar üzerinde astrolojik olarak denetimi sağlayan Merkür gezegeni geri gidiş evresinde yukarıdaki tüm olgular üzerinde terslikler, gecikmeler ve kontrol dışı olaylar yaşatmaya başlar. Bu durumlar her geri hareket döneminde oldukça sık rastlandığı ve hemen hemen her insanın başına bir yada birkaç kez geldiği için, artık herkes tarafından bilinmekte ve kişiler bu tarihleri oldukça önemsemekteler.

Geri Harekette Neler Yapılabilir:

Peki Merkür geri hareketi esnasında elimiz kolumuz bağlı mı bekleyeceğiz? Tabi ki hayır. Örneğin çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve verilen süre ne yazik ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. Bu her ne olursa olsun herhangi bir konu için de geçerli olabilir. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ama dediğim gibi herşey kılıkırk yaracak derecede merkez altına alınmalı ve incelenmelidir.

Bunun dışında yaşamınızla ilgili önemli konularda, örneğin bir ilişki, iş veya her ne ise, Eski bir mevzuyla alakalı düşünmek, geri dönüş yapmak ve yeni karar vermek adına geri hareket dönemleri oldukça faydalıdır. Çünkü herşeyi daha net ve açık bir şekilde görebilir.

İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.

Yalnız başımıza kalmak hoşunuza gider, sohbet etmekten, gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmazsınız.

Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar

Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla biraraya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Gündelik zorunluluklarınıza kimi zaman ara verip, gönlünüzce bir şeyler yapabilme gücü bulursunuz.

Daha önce verilen bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Zararlı alışkanlıklarınızı iradenize sahip çıkarak bırakabilirsiniz.(içki, sigara, ilaç bağımlılığı gibi)

Doğum Haritasında Merkür Geri Hareketiyle Doğanlar:

Bu kişiler Merkür geri gidiş dönemlerinden etkilenmeden doğal olarak hareket edebilirler. Çünkü onlar bu enerjiye aşina olarak doğmuşlardır.(bu durum için haritanızın analizi şarttır)

Nelere Dikkat Edilmeli:

Peki Merkür gerileme sürecinde nelere dikkat etmeliyiz. Şimdi bunları gözden geçirelim. Bir kere herşeyden önce sizin için hayati önem taşıyan ve geleceğinizi yakından ilgilendiren hiçbir konuda yeni bir girişimde bulunmamak gerekir. Diyelim ki bulundunuz, Merkür geri hareketinin bitiminden sonra bu başlanan girişimde aksamalar ve gecikmeler ayrıca yanlışlıkların ortaya çıkması mümkündür.

Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Dikkat Edilecek Hususlar:

Ve son söz olarak, yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.

Son Söz:

Merkürün geri hareketi esnasında herşeye yeniden bir bakış açısı altında incelemek yararlı olacaktır. İlişkinizi, planlarınızı, projelerinizi, tüm işlerinizi ve yapmak istediklerinizi yeniden ele alarak düşünmeniz, değerlendirmeniz ve eksikleri tamamlamanız son derece faydalıdır. 12 Ekim tarihinde önce, Akrep burcunda gerilemeye başlayacak Merkür gezegeni daha sonra Terazi burcuna geri dönecek ve ardından 2 Kasım tarihinde bu burçta geri hareketini sona erdirecektir. Sizler yukarıdaki bilgiler ışığında hem çevrenizdeki insanlar hem de kendi yaşamınız açısından genel olarak etkili olacak bu enerjilerin farkında olur, önlemler alabilirsiniz. Bunun yanısıra bu dönemde siz Koçlar için, Merkürün geçeceği yaşam alanları hakkında da bilgi sahibi olarak bu konulara daha fazla odaklanmış olursunuz.

Özel olarak odaklanmanız gereken alanlar:

Bu geri hareket iki ayrı burçta(önce akrep sonra terazi) oluşacağından sizlerin de iki ayrı yaşam alanınızla ilgili yeniden gözden geçirişiniz anlamını taşımakta. Buna göre,

Siz Koçlar, (5)12 – 24 Ekim tarihleri arasında:

Cinsellikle alakalı olan herşey(seksüel tecrübeler), Kanuni işler, örgütlenmek , kalıcı değişiklikler(yaşamınızla ilgili yapmayı düşündüğünüz), bitişler ve yeni başlangıçlar, mistik konular, hayat ve sağlık sigortası, gizli işler, dedektiflik(merak ettiğiniz konularda iz sürme) ve öc alma gibi kavramlar, bankalarla alakalı kredi girişimleri veya borçlarınız, meslek olarak bankerler, yatırımcılar, muhasebeciler tüm hesaplarında ve işlerinde dikkatli olmaya çalışmalılar, ortak kazançları, evlilikle kanalıyla edinilen maddi gelirler, başkalarıyla olan finansal ilişkileriniz, vergiler, mirasla ilgili durumlar, değişimler, cinselliğin duygusal tatmin ve değişik amaçlarla kullanılması, hırslar, yüksek idealleri içeren konularda, gölgeli günlerin başlangıcı olan, 5 Ekim tarihinden başlamak üzere, yukarıdaki konularla ilgili herşeyi yeniden gözden geçirmeli, planlarınızı, projelerinizi ve tüm işlerinizi kontrol etmeli ve gölgeli günlerin sonu olan, 9 Kasım tarihini de göz önüne alarak, girişimde bulunmaya kararlı olmalısınız.

24 Ekim – 2(9) Kasım Tarihleri arasında ise,

Sevgi duygusu, ortaklık ve denge kurmak adına herşey(kişisel veya özel ilişkiler), evlilik hayatınız ve iş ortaklıklarınızla olan bütün ilişkileriniz ve bu yolla kurulacak denge, seçilecek eş, yakın ve samimi dostluklar, hak, adalet, hukukla ilgili konular(adli davalarınız), karşıt görüşler, rakipleriniz, bağlılık altına girme isteği yaratan tüm seçimlerinizle ilgili konularda düşünmeye devam etmeli, gözden geçirmeyi sürdürmeli ve geri hareketin gölgeli günleri de hesaba katarsak, 9 Kasım tarihinden itibaren düşündüklerinizi yürürlüğe sokmalısınız.

Not: Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz. Doğum yerinizi, doğum saatinizi ve doğum ay,gün ve yıl bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde göndermeyi unutmayınız. Sizlerden gelen maillerin yoğunluğu sebebiyle oluşan gecikmeler konusunda kusura bakmamanızı rica ediyorum.

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-15-16-20-21-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-7-8-9-12-13-14-17-18-19-22-23-26-27-30-31

Yeniay : 24-25

(Ay gezegeninin Koç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :10-11

(Ay gezegeninin Terazi burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Sevgili Koç, siz bir ateş burcusunuz, güç kaynağınız öncülüğünüzle her hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mutlu ve başarılı bir Ekim ayı geçirmeniz dileğimle,

Mynet Astroloji Danışmanı
iremSU

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Şişlili Kadınlar, Dünya Kadınlar Günü'nü Muazzez Ersoy ile Kutladılar10 Mart 2011 Perşembe 00:00
 • Şişli'de Dünya Kadınlar Günü Kutlaması07 Mart 2011 Pazartesi 00:00
 • BURCUNUZ VE SİZ06 Eylül 2010 Pazartesi 00:00
 • En çok merak edilen 25 soru20 Haziran 2009 Cumartesi 00:00
 • Yılın En İyi Show’u Bu Haftasonu Cemil Topuzlu`da19 Haziran 2009 Cuma 00:00
 • Formula 1 Türkiye ayağı tehlikede08 Haziran 2009 Pazartesi 00:00
 • Hadise, en yakın rakibini 10'a katladı24 Nisan 2009 Cuma 00:00
 • Hadise Makedonya'yı coşturdu!09 Nisan 2009 Perşembe 00:00
 • İstanbul'da semt adları nerden geliyor?11 Mart 2009 Çarşamba 00:00
 • Kadınlara, Özel Gömlek Hediye Edilir Mi?07 Şubat 2009 Cumartesi 00:00
 • Tüm Hakları Saklıdır © 1998 Şişli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 213 32 05 | Haber Scripti: CM Bilişim