• BIST 96.400
  • Altın 145,076
  • Dolar 3,5740
  • Euro 4,0116
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 11 °C

DP MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

DP MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ
Demokrat Parti'nin (DP), 22 Temmuzda yapılacak milletvekili seçimine ilişkin Yüksek Seçim Kuruluna sunduğu aday listesi belli oldu

Adayların illere göre dağılımı şöyle:

Adana:

1-BEKİR SAMİ DAÇE

2-İBRAHİM CEVHER CEVHERİ

3-NEVZAT ŞAŞKIN

4-VELİ ANDAÇ DURAK

5-FİGEN SAFİYE TOKTAŞ

6-MEHMET İZLEMEK

7-FİKRET ADAMHASAN

8-HAYDAR ÇAKIROĞLU

9-GÖNÜL SOYDAN

10-AYHAN AYDOĞAN

11-ÇİĞDEM AKÇA

12-SERHAN ÖZCANDAN

13-YAKUP BULUT

14-UĞUR ÜNALDI


Adıyaman:

1-MAHMUT NEDİM BİLGİÇ

2-İSMAİL SÜMER

3-MEHMET ÖZTEKİN

4-FATMA KARAKUŞ

5-HÜSEYİN KAMİL SONSAYAR


Afyon:

1-GÜLTEKİN UYSAL

2-UĞUR TÜRKMEN

3-İSMAİL AKTÜRK

4-CEYLAN EMET

5-MUHARREM USLU

6-NESRİN ÇELİKBİLEK

7-İSMAİL ÖZDİLEK


Ağrı:

1-ŞERAFETTİN AYDEMİR

2-ALİ İHSAN VAROL

3-İSMAİL OĞUR

4-NECİP YILDIRIM

5-İKRAM YAŞAR


Amasya:

1-BAHADIR TEKEŞ

2-ÖMER AKIN

3-GÜLSEREN ERTOPÇU


Ankara: (1. bölge)

1-AYDIN YARDIMCI

2-ÇAĞRI ERHAN

3-MEHMET AYPEK

4-AYLA ÖZBEK

5-TÜLAY DURSUN

6-MURAT İNAL

7-HÜSEYİN KILAVUZ

8-TUNCER KOCA

9-BANU ERKÖK

10-BİRSEN TEMİR

11-DANİYE EBRU TÜMER

12-METE İZZET ÖZCANOĞLU

13-ENVER AYAZ

14-MAHMUT YETİM

15-CANAN SÖNMEZ


Ankara: (2. bölge)

1-SÜLEYMAN TULUĞ OK

2-AYŞE ŞAYLI

3-S.SERHAT GÜRPINAR

4-HACI ŞAHİN

5-MUSTAFA ÖMEROĞLU

6-AHMET KANDEMİR

7-OĞULHAN OĞULTÜRK

8-TAYYAR POLAT

9-İBRAHİM TOPRAKKALE

10-MEHMET ERŞAHİN

11-MEHMET FATİH AKICI

12-GÜNAYDIN ALTINOK ALTINEL

13-BAYRAM LEVENT KESER          

14-OYA ÇINARLI


Antalya:

1-ARİF AHMET DENİZOLGUN

2-NAFİZ TANIR

3-AHMET KİŞTİN

4-FİGEN ÇALIKUŞU

5-ZEKAİ İLTER

6-AHMET ATEŞ

7-HÜSNÜ AKÇALIOĞLU

8-ARİF BAHÇECİ

9-MUKADDES AKSOY

10-AHMET SARI

11-BÜLENT TÜTÜNCÜ

12-ÖMER TÜRKER

13-MUSTAFA KEMAL TONGUR


Artvin:

1-HÜSEYİN ADNAN ÇELTİKÇİOĞLU

2-ADNAN ÇORBACIOĞLU


Aydın:

1-ERGÜVEN YAKAN

2-ESAT ERGÜLER

3-ARİF GÜRDAL

4-MİNE NİL ÖZGEN

5-YILMAZ MENDERES

6-ZAFER GALİP KEÇELİOĞLU

7-HÜSEYİN ÇETİN

8-ÜLKÜ SEVİN


Balıkesir:

1-HAYDAR ALTINTAŞ

2-FAHRETTİN TAN

3-SÜLEYMAN KOCABIYIK

4-FAHRETTİN DOLAR

5-HAYATİ KÖSE

6-MEHMET YARMA

7-YUSUF AYMANKUY

8-MUSTAFA ÇOBAN


Bilecik:

1-BAHRİ SERHAT ATALAY

2-MUHİTTİN ERKAN BELER


Bingöl:

1-FARUK BAYLAZ

2-HASAN FEHMİ GÖKEL

3-ALİ KUMUŞ


Bitlis:

1-YILCAN GEYLANİ

2-KEREM MARANGOZ

3-NİYAZİ ALTILAR

4-FARUK ÇAMAN


Bolu:

1-OKTAY TÜRESİN

2-FAHRETTİN YILMAZ

3-İRFAN BAYAR


Burdur:

1-MEHMET BAŞARAN

2-BOŞ

3-BOŞ


Bursa:

1-TURHAN TAYAN          

2-KEMAL CANTÜRK

3-HARUN AKIN

4-AHMET OKUR

5-ALİ YEKTA ER

6-AHMET MURAT ÜNAL

7-FERRUH KAYA

8-SEDAT CANLISOY

9-YILDIZ YURTTAŞ

10-MURAT KARAMAN

11-PEYAMİ ÇAĞLAR

12-İSMAİL ANIL

13-RAGIP CEYLAN

14-NEDİM ÖZBALABAN

15-AHMET CEM ÖZKARDAŞ

16-COŞKUN GENÇ


Çanakkale:

1-NEVFEL ŞAHİN

2-KEMAL SÖZEN

3-TURAN ERGİNBAŞ

4-NURSEVİL AŞIK


Çankırı:

1-TUĞRUL SİDAR

2-YÜKSEL SÖNMEZ

3-ARİF SOYTÜRK


Çorum:

1-UĞUR BARLIK

2-MURAT KOÇAK

3-RAFET BAĞIRÖZ

4-DOĞAN SOFRACIOĞLU

5-HACER HORMEB


Denizli:

1-HASAN KAZDAĞLI

2-ZEKERİYA ER

3-MEHMET GÖZLÜKAYA

4-LATİF UĞUR SARACOĞLU

5-HALİL ELİTOK

6-YEŞİM TURAN GÜREL

7-EMİN OKKAYA


Diyarbakır:

1-MEHMET SALİM ENSARİOĞLU

2-ABDURRAHMAN BAL

3-SUNA KEPOLU

4-ABBAS HÜSEYİNOĞLU

5-HASAN ERDEM

6-HAMDULLAH GÜLEKEN

7-KENDAL AK

8-EDİM AYAYDIN

9-MEHMET LÜTFİ GÜRBÜZ

10-MUSTAFA REŞİT BURKAN

          

Edirne:

1-RAFET SEZEN

2-MEHMET EREN

3-CENGİZ BABACAN

4-NURHAYAT BOZKURT


Elazığ:

1-MEHMET KEMAL AĞAR

2-MEHMET ORHAN PEKEL

3-ABDÜLKADİR TOLUÇ

4-SABAHATTİN BULUT

5-FEZA DİLEK SOLMAZ KIRCIMAN


Erzincan:

1-AHMET KORKMAZ

2-TEKİN TEMEL

3-ALİ OSMAN ÇETİNER


Erzurum:

1-UĞUR GÜZEL

2-ABDULKADİR AYDIN

3-SEYFETTİN YAZICI

4-BÜLENT GÜVEN

5-REMZİ ÖZGEN

6-İBRAHİM ERKAN KADIOĞLU

7-LEYLA MUTLUTÜRK


Eskişehir:

1-MEHMET ORHAN KESİKOĞLU

2-HALİL ÜNAL

3-TAHİR ÜSKÜDAR

4-MUSTAFA BARIŞ

5-FUAT YAHŞİ

6-GÖNÜL DOĞRUCAN ERGİNOĞLU


Gaziantep:

1-KAMİL YAŞAR TURAN

2-AHMET ŞAHAP ÜNLÜ

3-MEHMET UĞUR KILIÇ

4-YAŞAR KALEOĞLU

5-AYSEL ŞERAFETTİNOĞLU

6-MEHMET HAYRİ ÖZÜZÜMCÜ

7-ÇAĞRI SÖKÜCÜ

8-ASUMAN SIVAKÇIGİL

9-SADIK AYDOĞAN

10-ALİ ARİF AKTÜRK


Giresun:

1-YAVUZ SELİM BAŞAR

2-ALİ KARA

3-HALDUN GEDİKALİ

4-ERDEM EKŞİ

5-BAYRAM USTA


Gümüşhane:

1-İSMAİL TAŞTAN

2-HALİS PARLAK


Hakkari:

1-MEHMET NECİP ZEYDAN

2-ABDURRAHMAN KESKİN

3-HASAN ÇİFTÇİ


Hatay:

1-NURETTİN TOKDEMİR

2-YAHYA BULGURCU

3-MEHMET VEHBİ DEBOOĞLU

4-İBRAHİM YALÇIN

5-MUAMMER ÖCAL

6-SAADET ÖZMEN

7-ABDULKADİR AKGÖL

8-BESTAMİ TEKE

9-HÜSEYİN GÖKÇE

10-ZERRİN YALÇIN


Isparta:

1-ERTEKİN DURUTÜRK

2-METİN ÇELIK

3-HALİM KIYAK

4-Z. MERVE KIMILLI

5-İSMAİL AKYOL


İçel:

1-HASAN HİLMİ SARIOĞLU

2-VEYSEL SARI

3-MELEK ATALAY

4-NURİ TANER

5-ŞERİFE ARICI YILDIZ

6-MEHMET BOLAT

7-MEHMET ERDAL

8-CELALETTİN ÇIPLAK

9-LÜTFİ SARI

10-ZEYNEL ABİDİN LEVENT

11-FATİH DÖLEK

12-HATİCE KALELİ BABAOĞLU


İstanbul: (1. bölge)

1-SAADET NEVVAL SEVİNDİ ÇALIŞKAN

2-FAİK İÇMELİ

3-TEVFİK ALTINOK

4-BELGİN AKOL

5-ÜZEYİR ÖZEYRANOĞLU

6-VEDAT BAYRAM

7-İBRAHİM FİŞEK

8-ABDÜSSELAM FURKAN BARUTÇU

9-SEFER BAYLAN

10-KAMURAN KAMİLE DİKBAŞ

11-OSMAN POYRAZ

12-MUSTAFA İLTER ÖZDİL

13-ABDURRAHMAN AÇIKGÖZ

14-HASAN SACİT ERTUĞ

15-ALTAN EDİŞ

16-ALİ KEMAL YILMAZ

17-AHMET ÜNAL İNCE

18-MEHMET OKTAY ARMAĞAN

19-HARUN ÖZDEMİR

20-KEMAL HANAĞASI

21-SONGÜL SEKMEN

22-FERDA ŞAR

23-ÜLKER BULUT

24-YÜKSEL TÜRKOĞLU


İstanbul: (2. bölge)

1-CELAL ADAN

2-ÖMER BALIBEY

3-SAFFET PINAR ECZACIBAŞI

4-AYŞE BİNHAN OĞUZ

5-DURSUN ÇAĞLAYAN

6-İBRAHİM GÜLER

7-ALİ KEMAL AKSOY

8-HATİCE BAYRAM

9-OSMAN TANIK

10-ABDULLAH SİLAHYÜREKLİ

11-ARZU YÜKSELEN

12-MEHMET ÖZDEMİR

13-İSMET SAVAŞ

14-EFRİN BAĞ

15-SÜLEYMAN AKSOY

16-GÜLDEREN IŞIK

17-HASAN MUTLU

18-MEHMET CELAL PALALI

19-İZZET GAYE GÖKEMRE

20-HATİCE ÇİĞDEM ERİM

21-ÖZLEM ÇETİN


İstanbul: (3. bölge)

1-MEHMET NÜZHET KANDEMİR

2-ORHAN KEÇELİ

3-BİROL ÖZCAN

4-NECDET MENZİR

5-İBRAHİM HAKKI ÖZTÜRK AKHAN

6-SALİH YAZICI

7-SALİM KORKMAZ

8-YUSUF TURAN ALTINOĞLU

9-YÜKSEL BAŞALMAZ

10-HAMDİ ÖZ

11-HÜSEYİN REŞİT ÖZ

12-MÜSLÜM HAMAZ

13-RECAYİ İSENKUL

14-CEMİL KAYA

15-SELMA AKBAY

16-YAHYA BATUR

17-KEBİRE BAYRAKTAROĞLU

18-SARİYE ARSLAN

19-RUHİ BAYAZIT

20-EKREM CİHANER

21-FESİH ÇELİK

22-MAHMUT MELİH DEVECEL

23-HASAN DÖNMEZ

24-ARZU ENGİN

25-HALİL HAYRİ ERÇAĞ

İzmir: (1. bölge)

1-IŞILAY SAYGIN

2-NECİP KALKAN

3-FATİH DALAN

4-SERDAR YILMAZ

5-AYSEL ÖZTEZEL

6-METİN DÖKMECİLER

7-GÜLER ASLAN

8-BÜLENT KIRILMAZ

9-BORA AKSEKİ

10-ŞERİFE TÜLİN DİLŞEN

11-PERİHAN GENÇ

12-ALİ ŞENOL


İzmir: (2. bölge)

1-BURHAN ÖZFATURA

2-EMİN DİNLETEN

3-CEVAT KIRKPINAR

4-AHMET KOCAAĞA

5-BEHİCE YILDIZ ÜNSAL

6-İBRAHİM MUHSİN ERDEM

7-REFİK DİKER

8-TANSU TURGUT

9-MUSTAFA OĞUZ TOSUNLAR

10-GÜL ERZEYBEK

11-BOŞ

12-RECEP TAŞYANAR


Kars:

1-İLHAN AKÜZÜM

2-MİRZE ÇELİK

3-MİKAİL AKBAY


Kastamonu:

1-ŞEBNEM G. KISAPARMAK

2-HALUK YILDIZ

3-YÜCEL YAZKAN

4-MÜMTAZ YÜCEL


Kayseri:

1-MUSTAFA ERASLAN

2-COŞKUN ARIK

3-NEJLA ERDOĞAN

4-MÜMTAZ YILDIRIM

5-MEHMET BAYRAKLI

6-ZUHAL GÖZÜKÜÇÜK

7-DOĞAN GÜVEN

8-MUALLA GÜRSES


Kırklareli:

1-MUSTAFA NALBANT

2-MURAT KÖSEOĞLU

3-FAHRETTİN ÖZÜN


Kırşehir:

1-RAMAZAN MİRZAOĞLU

2-BİLAL IŞIKLI

3-ARİF KAPLAN


Kocaeli:

1-CENGİZ ÖZDEMİR

2-MURAT AKTÜRKOĞLU

3-BEKİR USTA

4-ERCÜMENT ŞAHİN

5-NADİR ARİF AŞIK

6-AYŞE YÜCE

7-ADNAN KOÇ

8-SERDAR KAMAN

9-BAŞAK SARAL


Konya:

1-RECEP KONUK

2-NAZMİ SIRIT

3-SÜLEYMAN ŞENOL

4-HACI AHMET KART

5-MİNE KARAN

6-NAFİZ DÖNMEZ

7-ÖZKAN TAŞPINAR

8-ALİ SEÇMEN ÇEVİK

9-MEHMET DAĞLI

10-NECATİ YEĞENOĞLU

11-ZİYA ŞİFA

12-HASAN POLAT

13-AHMET VEJDİ ÇINAR

14-ALİ KÜÇÜKCİVİL

15-MUSTAFA ALTUNIŞIK

16-İMDAT YÜCEL


Kütahya:

1-AHMET ŞANLI

2-YILMAZ DURMAZ

3-İBRAHİM AYAŞLI

4-YÜKSEL TÜYSÜZ

5-ASLAN ATEŞ

6-HASAN HIFZI GÖNCÜ


Malatya:

1-MAHMUT YILDIRIM

2-FERAMUZ TOSUN

3-NİHAL BERKİN

4-NEZİHE KARGİN

5-AYFER ERKAN

6-SALİH TAŞ

7-NEJLA ÇİTİL TUFAN


Manisa:

1-ZEYNEL BALKIZ

2-AHMET DUTLULU

3-İLTER YÜKSEL

4-HÜSEYİN SOYGÜR

5-NACİ AKIN

6-NİHAT ONBAŞIOĞLU

7-HESNA DAYIOĞLU

8-NESRİN FALAY

9-MURAT ULUDEMİR

10-H.İBRAHİM DOĞAN


Kahramanmaraş:

1-HALİL ASLAN

2-TAHSİN TÜRKÇAPAR

3-MUSTAFA EVLİYA

4-CAFER GÜÇLÜ

5-SEYLAN YAZ

6-BERTAN DOĞAN

7-GÜLAYŞE YETMEZ

8-MEHMET SAİT YARDIMCI


Mardin:

1-VEYSİ ŞAHİN

2-ŞEHMUS GÖKÇEN

3-MEHMET FERİDUN ÇEÇEN

4-ABDULREZZAK DAĞ

5-SEMA KARAKOÇ

6-İZZETTİN EROL


Muğla:

1-MUSTAFA TOKLU

2-LATİF SAKICI

3-İRFETTİN AKAR

4-SALİHA OKTAY

5-FERHAT TOKER

6-MUSTAFA BULDANLI


Muş:

1-MEHMET EMİN ŞİMŞEK

2-FEHMİ COŞKUN

3-TAHSİN KILIÇ

4-ERCAN AKTAŞ


Nevşehir:

1-AHMET ESAT KIRATLIOĞLU

2-ZAFER SALGIN

3-MURAT BOZ


Niğde:

1-NAİM OSMAN EREM

2-ATİLA YILDIZ

3-RADİYE CANKÜRTÜNCÜ


Ordu:

1-FADIL ÜNVER

2-SÜHA TOPALOĞLU

3-HAYRULLAH ULUSOY

4-MEHMET YILDIRIM

5-ALİ HİKMET BACINOĞLU

6-ARSLAN YÜKSEL

7-EMİNE KARAMAN


Rize:

1-KÖKSAL TOPTAN

2-BİRSEN UZUNHASANOĞLU

3-ZELKİF AKGÜL


Sakarya:

1-NEVZAT ERCAN

2-ENVER TOÇOĞLU

3-ALİ DÜNYA

4-ATIF ÇETİN

5-YAŞAR ZIMBA

6-GÜNDÜZ KADİR GENÇCAN


Samsun:

1-SUNA ŞÜKRAN VİDİNLİ

2-CEMAL ALİŞAN

3-SEFER PEKER

4-FAHRETTİN CANPOLAT

5-MUSTAFA MERCAN

6-FAZLI KARTAL

7-PINAR GÜÇHAN

8-H.FERAYE KELEŞOĞLU KEFELİ

9-KÖKSAL PİYADE


Siirt:

1-HADİ BİLEN

2-HAYRETTİN AKGÜN

3-ORHAN KİVERLİOĞLU AKSOY


Sinop:

1-YAŞAR TOPÇU

2-HASAN VEHBİ ERSOY

3-ALİ DALKILIÇ


Sivas:

1-HÜSNÜ YUSUF GÖKALP

2-MUSTAFA TAMER

3-YAHYA KOÇ

4-NECATİ CANBEK

5-MUSTAFA ÇELİK

6-MUAMMER SÖZÜBEK


Şanlıurfa:

1-SEDAT EDİP BUCAK

2-KEMAL KILIÇ

3-HİDAYET ŞENBAYRAM

4-MEHMET ATİLLA

5-HÜSEYİN KORKMAZ

6-MUSTAFA BÜYÜKLER

7-PERİHAN ÇAĞLAR

8-FERİDUN ÖNCEL

9-FEHİME BEZİRGAN

10-SABRİ SABUNCU

11-HASAN HİLMİ KAYA


Tekirdağ:

1-ENİS SÜLÜN

2-MÜJDAT GÜLER

3-TUFAN YILDIRIM

4-HALİL İBRAHİM AYDEMİR

5-SEVEN YILMAZTÜRK


Tokat:

1-RECEP BAY

2-MEHMET TUCUK

3-ÖMER FARUK ALTUNTAŞ

4-MUAMMER KETME

5-MUHSİN ALNIAÇIK

6-ABDULLAH GÖKTÜRK

7-NECLA YAPRAK


Trabzon:

1-EYÜP AŞIK

2-MEHMET ÇAKIROĞLU

3-BEKİR BÜLBÜLOĞLU

4-HATİCE ÖZTÜRK

5-ATİLLA ATAMAN

6-ZİYA USTA

7-OKTAY KONAK

8-HÜSEYİN AYAZ


Tunceli:

1-AYŞE ÖZDEMİR

2-HIDIR MOR


Uşak:

1-DALYAN ÖZDEMİR

2-YILMAZ BAŞER

3-NURAY SALICI


Van:

1-İSKENDER ERTUŞ

2-ABDULKERİM KULAZ

3-BÜLENT ERDİNÇ

4-ŞEVKET AKTAŞ

5-NURİZ KARAHAN

6-İLHAMİ GÜLTEPE

7-MEHMET ÇAĞATAY SUNGUR


Yozgat:

1-TANER DEMİRER

2-NURİ EFE

3-ÖMER YILDIZ

4-YAVUZ ERBAŞ

5-SALİH TÜRK

6-HİLMİ TAŞGIN


Zonguldak:

1-ALİ UZUN

2-HALİL POSBIYIK

3-DURSUN ALTIPARMAK

4-HAYRETTİN SOYTAŞ

5-RAFET KILIÇ


Aksaray:

1-ÖMER GÜMÜŞAY

2-SERVET CEYLAN

3-MEVLÜT YOL

4-ÖMER UZUN


Bayburt:

1-SİNAN KÖKSAL

2-FUAT BAYRAMOĞLU


Karaman:

1-ÖMER KARAKIŞLA

2-NECATİ AKPINAR

3-SENAN TUNA


Kırıkkale:

1-ÖMER FARUK ILICAN

2-MAHİR YILMAZ

3-KUDRET BAŞTUĞ

4-GÜRSOY TOPSOY


Batman:

1-FARİS ÖZDEMİR

2-ZİVER HAMİTOĞLU

3-ABDÜLLATİF GÖKDEMİR

4-ESEN SARI


Şırnak:

1-MEHMET TATAR

2-ABDURRAHMAN ABAY

3-HASAN TONĞ


Bartın:

1-MUSTAFA YELKENCİ

2-HÜSEYİN KARAGÜL


Ardahan:

1-FATİH RÜŞTÜ YILMAZ

2-ORHAN ÖNDER


Iğdır:

1-ŞAMİL AYRIM

2-YILDIRIM TURAN


Yalova:

1-YAKUP BİLGİN KOÇAL

2-MESUT CESSUR


Karabük:

1-MEHMET ÇİFTÇİ

2-ENVER TÜMEN

3-ÖZLEM URGANCIOĞLU


Kilis:

1-MEHMET VAKIF ŞARKBAY

2-MEHMET SEVER


Osmaniye:

1-İBRAHİM KARAYİĞİT

2-ABDULKADİR SARI

3-AHMET ŞANAL

4-ALPARSLAN YÜCEL


Düzce:

1-NECMİ HOŞVER

2-İBRAHİM CAN

3-TUNCAY ŞAHİN




  • Yorumlar 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 1998 Şişli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 213 32 05 | Haber Scripti: CM Bilişim